Pánská skialpinistická bunda

4 299 Kč

8512091

Nepromokavá bunda navržená na skialpinismus za jakéhokoliv počasí.

Ať už jsou povětrnostní podmínky jakékoliv, bunda vás před nimi ochrání, a to díky vysoké míře nepromokavosti, prostorné kapuci, kterou lze přetáhnout přes helmu a odepínacímu sněžnému pásu.

Barva:

Černošedá / Perlově šedá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

NÍZKÁ HMOTNOST

Hmotnost ve vel. M = 585 g, lehký a odolný materiál = 124 g/m²

VOLNOST POHYBU

Strečový materiál, tvarované lokty.

VODĚODOLNOST

Membrána (15 000 mm), nepropustné švy.

Kapsy

Náprsní kapsa je dostatečně veliká na uložení stoupacích pásů.

KOMBINOVATELNOST

Odepínací sněžný pás na zip.

Technické informace

Nepromokavost

Nepromokavost bundy byla ověřena 3h testováním. Tento test simuloval podmínky silné bouřky v horách.

Nepromokavost materiálu

Nepromokavost materiálu vyjadřujeme v mm vodního sloupce (testování vychází z normy ISO 811). Čím je hodnota vyšší, tím je tkanina vůči vodě odolnější. Textilní materiál s vodním sloupcem 2000 mm odolá tlaku 2000 mm vysokého vodního sloupce (to odpovídá přibližně dvouhodinové přeháňce). Hodnota 15 000 mm tak znamená, že je míra nepromokavosti je opravdu vysoká.

Prodyšnost

K měření prodyšnosti se používá hodnota RET, která udává odpor proti průniku vodních par (podle normy ISO 11092). Čím je odpor nižší, tím lépe materiál odvádí vlhkost, a tudíž je prodyšnější. Stupnice:RET < 9= velmi prodyšný materiál / 9 < RET < 12 = prodyšný materiál / RET > 12 = málo prodyšný materiál. Tato bunda má hodnotu RET 10.

Kapuce

Kapuce byla navržena tak, aby ji bylo možné natáhnout přes helmu. Naším hlavním cílem, je navrhovat výrobky uzpůsobené potřebám našeho oblíbeného sportu.
Výšku kapuce i obvod hlavy lze nastavit podle potřeby (s helmou či bez).
Polotuhý kšilt zajišťuje ochranu očí a čela. Límec je vysoký a dobře chrání obličej.

Kapsy a zipy

Z vnějšku: 2 velké kapsy s nepropustnými zipy. Jsou dostatečně prostorné na to, aby se do nich vešly tulení pásy. Na rukávu je jedna malá kapsička na zip na platební kartu nebo skipas. Z vnějšku: 1 kapsa na zip na telefon. Náprsní kapsy jsou umístěné tak, aby k nim byl snadný přístup, i když na sobě máte postroj (např. na ledovci).

Odvětrávání

Během túry na skialpinistických lyží se nejvíce zapotíte při stoupání. Pokud si ale nechcete na výstup bundu sundavat, můžete využít odvětrávacích zipů v podpaží. Při stoupání je rozepněte. To je nejlepší způsob, jak zabránit tomu, že se budete potit příliš. Před sjezdem je nezapomeňte zase zavřít, aby se do bundy nedostával studený vzduch a příliš vás neochladil.

Sněhový pás

Pokud máte štěstí a jdete si užít pořádnou dávku čerstvého prašanu, určitě oceníte i sněhový pás. Díky němu se vám pod bundu prašan nedostane a nenamočí vám oblečení. Pokud už několik dní žádný nový sníh nepřipadl, sněhový pás nebudete pravděpodobně potřebovat. V tom případě jej můžete odepnout pomocí malého zipu.
Sněhový pás ale můžete připínat a odepínat dle libosti.

Pokyny k údržbě

Perte na 30 °C. Používejte tekutý prací prostředek a nepoužívejte aviváž. Před praním v pračce zapněte všechny zipy. Po každém praní obnovte vodoodpudivost vhodným prostředkem. V našich prodejnách nabízíme kompletní řadu výrobků určených k údržbě nepromokavých a prodyšných materiálů. Jejich pravidelné používání optimalizuje funkční vlastnosti oblečení.

Ergonomický střih

Střih bundy byl vybrán tak, abyste se na túře cítili co nejpohodlněji. Střih je volnější, aby se pod bundu vešla spodní péřová bunda nebo jiné hřejivá vrstva. Bunda byla navržena jako maximálně nepromokavá a nemá hřejivou vrstvu. Oblast loktů je tvarovaná, aby nijak neomezovala v pohybu. Kapuce kopíruje pohyby hlavy a nijak nezmenšuje zorné pole.

Systém RECCO®

Všechny naše freeride bundy a kalhoty jsou vybaveny systémem RECCO®. S technologií RECCO® bude snadné vás lokalizovat v případě zavalení lavinou. Díky reflektorům RECCO® může být zavalený člověk rychle a přesně lokalizován záchranáři, kteří disponují detektorem RECCO®. Reflektory RECCO® ale nenahrazují lavinové vyhledávače A.R.V.A. Technologie RECCO® je pouze doplňková a zvyšuje šanci na nalezení zavaleného včas.

Praní nepromokavého oblečení

Aby se zachovaly všechny vlastnosti nepromokavých výrobků, je třeba při praní dodržovat doporučený postup. Odkaz: https://youtu.be/rh4GLwALgBM . Vodoodpudivost doporučujeme obnovit po každém třetím vyprání, a to pomocí impregnačního spreje nebo jiných impregnačních prostředků.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Polyamid Vložka 76% Polyamid , 24% Elastan Membrána 100% Polyuretan

TESTY

Bundu testoval celý vývojový tým v průběhu zimní sezóny 2019–2020.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Pánská skialpinistická bunda
Pánská skialpinistická bunda
Pánská skialpinistická bunda
Pánská skialpinistická bunda
Pánská skialpinistická bunda
Pánská skialpinistická bunda
Pánská skialpinistická bunda

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi