Pánské turistické nepromokavé boty SH 520 X-Warm

1 299 Kč

8502616

Chcete vyrazit túru do zasněžených hor? Pak je pro vás tato hřejivá, nepromokavá a přilnavá obuv zcela vhodná.

Nepromokavá a hřejivá obuv pro maximální zpevnění na sněžnicích. Podešev zajišťuje vynikající přilnavost a stabilitu v jakémkoliv zasněženém terénu.

Barva:

Černá / Červená

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

HŘEJIVOST

Komfortní teplota v době nečinnosti: -5 °C. V pohybu: -14 °C.

VODĚODOLNOST

Nepromokavá a prodyšná membrána udrží nohy v suchu.

PROTISKLUZOVÉ VLASTNOSTI

Technologie podešve Snow Contact: speciální materiály a dezén podrážky.

PŘILNAVOST

Dobrá přilnavost na sněhu díky rozmístění výstupků a hloubce vzorku (5 mm).

DRŽENÍ NA NOZE

Kotníková obuv s 2 háčky v horní části zajišťuje dobré zpevnění nohy.

Technické informace

Nepromokavá a hřejivá obuv pro maximální zpevnění na sněžnicích. speciální podešev Snow Contact

Na výrobu této obuvi jsme vybrali hřejivé a dobře izolující materiály, které zaručují spolehlivou ochranu před zimou a sněhem. Obuv prošla jak laboratorními testy, tak testováním v terénu reprezentativním vzorkem uživatelů. Ověřovali jsme, do jaké teploty boty zůstávají pohodlné, když zrovna stojíte, a poté za chůze, protože obě teploty se velmi liší: -5 °C v klidu, -14 °C v pohybu. Rovněž jsme vzali v potaz rozdílné pociťování chladu u mužů a žen.

Jak mě boty ochrání před vlhkostí?

Tato obuv byla navržena s membránou, která zajišťuje nepromokavost a optimální prodyšnost. Membrána je velmi tenká vrstva materiálu (5–25 mikrometrů) nalepená na vnitřní straně materiálu. Zamezuje prosakování vody dovnitř, ale zároveň nebrání odpařování vlhkosti z boty ven.Nohy tak budete mít nejen v teple, ale zároveň i v suchu. Podešev dobře odizolovává chlad ze sněhu.

Prodyšná obuv pro optimální tepelný komfort

Tepelný komfort je v podstatě rovnováha mezi hřejivostí boty a její schopností nechat nohu dýchat. V příliš hřejivé nebo málo prodyšné botě se kumuluje vlhkost, která může zapříčinit prochladnutí. Tuto obuv jsme navrhovali přímo na turistiku v zasněženém terénu, pravidelnou a často velmi fyzicky náročnou, a zvolili jsme pro ni technologii membrány, která na jedné straně zamezuje prosakování vody dovnitř, a na druhé straně umožňuje odvod přebytečné vlhkosti z boty ven.

Je obuv opravdu nepromokavá?

Nepromokavost obuvi byla ověřena v laboratoři, kde proběhla simulace chůze, při které byla bota z poloviny ponořená do vody. Zároveň obuv prošla i testem opotřebení a byla otestována i přímo v terénu. Během testování ověřujeme 3 stupně nepromokavosti: 2 000 kroků (přibližně 4 km chůze), 4 000 kroků (přibližně 8 km chůze) a 8 000 kroků (přibližně 16 km chůze). Tento model obuvi dosáhl nepromokavosti 8 000 kroků, tedy přibližně 16 km chůze.

Jaký je rozdíl mezi přilnavostí a protiskluzovými vlastnostmi?

Protiskluzovost obuvi závisí na počtu výstupků ve vzorku podrážky a na jejich tvaru, vzdálenosti a počtu. Přilnavost se odvíjí od použitých materiálů a dezénu podrážky, podobně jako u pneumatik. Protiskluzovost optimalizuje odraz, zabraňuje sklouznutí boty dozadu (při stoupání) a botu celkově stabilizuje.
Přilnavost zabraňuje sklouznutí nebo smýknutí na hladkém povrchu nebo ve ztížených podmínkách (déšť, sníh, led).

Co přináší technologie podešví Snow Contact?

Podešve Snow Contact jsou vyráběny z materiálu se specifickým složením a mají speciální vzorek (5 mm). Díky tomu obuv neklouže a je velmi přilnavá. Podešve Snow Contact jsou tak mnohem účinnější než klasické podešve určené na sníh. Na ledovém povrchu vám však bezpečnou míru přilnavosti zaručí pouze nesmeky.

Proč je důležité, aby boty nohy dobře zpevnily?

Zpevnění nohy uvnitř obuvi je zásadní pro pohodlí během chůze. Dobré zpevnění napomáhá správně našlapovat v nerovném terénu (stoupání, klesání) a nohy uvnitř bot nekloužou sem a tam, což snižuje riziko vzniku puchýřů. Přenos energie do boty je efektivnější, takže dochází k menším energetickým ztrátám a únava se dostaví později. Ještě důležitější je pak dobré zpevnění při chůzi na sněžnicích.

Hodí se tyto boty na turistiku na sněžnicích?

Boty byly speciálně navrženy na zimní turistiku, na sněžnicích i bez nich. V kombinaci s návleky (samostatnými nebo jako součást kalhot) kotníková obuv (MID) zaručí, že se do kalhot ani do boty sníh nedostane. Boty jsou hřejivé a nepromokavé. Zároveň jsou i docela tuhé, proto je spíše doporučujeme na turistiku na sněžnicích.

Jakou má obuv životnost při pravidelném používání?

Naši inženýři provádějí také laboratorní testy, abychom si byli jistí, že s našimi výrobky budete vždy spokojeni. V laboratořích ověřujeme odolnost vůči vytržení oček a popruhů, kvalitu lepení, toxicitu, odolnost vůči UV záření, odírání podešve a částí svršku a rychlost opotřebení.

Jak se správně obout na zimní turistiku?

Abyste byli na zimu řádně připraveni, doporučujeme dodržovat následující zásady: Hřejivost: nezapomínejte na hřejivé ponožky (ideálně s příměsí vlny), prodyšnost: ponožky vybírejte dle náročnosti túry a dbejte na to, aby byly ponožky prodyšné a nehromadila se v nich vlhkost, výška: výšku ponožky přizpůsobte výšce obuvi, přičemž pokud chcete nohám zajistit lepší ochranu, upřednostněte vyšší ponožky."

Jak co nejlépe zachovat funkční vlastnosti obuvi?

Vodoodpudivost znamená, že voda po látce stéká, aniž by se vsakovala. Materiál tak nenasákne vodou, ale zůstane lehký, prodyšný a hřejivý. Vodoodpudivost je speciální úprava na svrchní straně materiálu. Tuto úpravu je třeba obnovovat. Vhodné prostředky (např. spreje) jsou k dostání v našich prodejnách.

Ideální oblečení do mrazivého počasí

Tyto boty jsme navrhli jako součást ideálního kompletu na zimní turistiku: řady SH 500. V mikině SH 500, kalhotách SH 500, botách SH 520 a na sněžnicích SH 500 si zimní turistiku užijete naplno v téměř jakémkoliv počasí! V každém případě už nemusíte čekat na ideální podmínky, nebo s sebou v batohu nosit další kusy oblečení, kdyby se náhodou počasí změnilo. V tomto oblečení můžete vyrazit nalehko, a stejně budete na vše skvěle připravení.

Záruka

Na tento výrobek se vztahuje dvouletá záruka od data prodeje uvedeného na účtence. Poškozený výrobek v záruční lhůtě zdarma vyměníme za nový. Záruka se vztahuje na všechny vady výrobku, s výjimkou vad vzniklých běžným opotřebením nebo způsobených nestandardním zacházením.

Známka šetrnosti k životnímu prostředí

Dopad výrobku na životní prostředí je stanoven pomocí nejrůznějších ukazatelů a zohledňuje celý jeho životní cyklus. Po vyhodnocení je výrobku přiřazena známka na stupnici ABCDE, která vám umožňuje porovnat ekologickou šetrnost výrobků (triček, kalhot, batohů atd). Decathlon se dobrovolně zapojuje do této iniciativy a tím přispívá k ochraně životního prostředí. Více informací: https://blog.decathlon.cz/ekologie/

Hmotnost

39 : 0.866 kg
40 : 0.904 kg
41 : 0.922 kg
42 : 0.948 kg
43 : 0.988 kg
44 : 1.034 kg
45 : 1.07 kg
46 : 1.112 kg
47 : 1.134 kg
48 : 1.15 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Svršek 69.4% Polyester , 30.6% Polyuretan Podešev 60% Syntetický kaučuk , 40% Ethylenvinylacetát Podšívka 62% Polyester , 29% Polyuretan , 9% Polyamid

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Výrobek doporučujeme skladovat na větraném, suchém a tmavém místě.

Pokyny k údržbě

Sušte na suchém a odvětraném místě.

Obrázky

Pánské turistické nepromokavé boty SH 520 X-Warm
Pánské turistické nepromokavé boty SH 520 X-Warm
Pánské turistické nepromokavé boty SH 520 X-Warm

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi