Pánská lyžařská bunda + spodní bunda 980 černá

4 999 Kč

Chcete při lyžování vždy podat maximální výkon? Bunda z pružných materiálů kopíruje každý váš pohyb a dodá vaší jízdě na přesnosti.

Bunda 3v1 (bunda + spodní bunda) umožňuje vynikající regulaci hřejivosti. A navíc je z velmi pružných materiálů. Nepropustné švy a zipy a membrána jsou zárukou vynikající nepromokavosti.

Otázky a odpovědi
Barva: Černá
Velikost: průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

Voděodolnost

Voděodolnost

Vynikající: Membrána 12 000 mm. Nepropustné švy a hlavní zipy.

Hřejivost

Hřejivost

Bunda a spodní bunda s izolací z pružné vaty.

Prodyšnost

Prodyšnost

Prodyšný materiál, 2 odvětrávací zipy na hrudi, odvětraný pás na zádech.

Volnost pohybu

Volnost pohybu

Bunda + spodní bunda: látka + vata + podšívka pružící ve 4 směrech.

Vodoodpudivost

Vodoodpudivost

Vnější materiál je vodoodpudivý – voda steče a nevsákne se.

Možnost nastavení

Možnost nastavení

Nastavitelná kapuce, lemy rukávů, sněhový pás.

Kapsy

Kapsy

7 kapes: 2 na ruce, 1 na skipas, 1 vnitřní, 1 náprsní, 2 síťovinové.

Pohodlí

Pohodlí

Hřejivý vysoký límec z hebkého materiálu pro více ochrany i pohodlí.

Obrázky

Pánská lyžařská bunda + spodní bunda 980 černá
Pánská lyžařská bunda + spodní bunda 980 černá
Pánská lyžařská bunda + spodní bunda 980 černá
Pánská lyžařská bunda + spodní bunda 980 černá

Technické informace

Jaká výplň zaručuje hřejivost této bundy?

Aby byla tato bunda opravdu celá z pružných materiálů, použili jsme jako výplň pružnou vatu, která se netrhá (60 g/m²). Neboť pokud by se vata trhala, pronikal by trhlinami studený vzduch. Stejná vata je použita i na výplň spodní bundy. Naopak jsme ji nepoužili jako výplň na hrudi, aby mohl do bundy pronikat čerstvý vzduch, pokud rozepnete odvětrávací zipy. To samé platí o výplni na zádech, kde jsme upřednostnili schopnost odvodu tělesné vlhkosti.

Které části bundy, kromě výplně, ovlivňují hřejivost bundy?

Kromě vlastní výplně k hřejivosti bundy přispívají i manžety na rukávech, sněhový pás, nepromokavé zipy, vysoký límec a nastavitelná kapuce. Tyto prvky zabraňují úniku teplého vzduchu ven a zároveň i vnikání chladného vzduchu dovnitř.

Co je to membrána a k čemu slouží?

Membrána je velmi tenká vrstva na vnitřní straně látky. Je hydrofobní, nepropouští vodu směrem dovnitř, zároveň však umožňuje odpařování tělesné vlhkosti. Membrána je nezbytná pro to, aby tělo zůstalo v teple a v suchu.

Jak se měří nepromokavost oblečení?

K měření nepromokavosti se používá metoda, která udává výšku vodního sloupce (podle normy ISO 811). Čím vyšší tlak materiál vydrží, tím je nepromokavost lepší. Například materiál s hodnotou nepromokavosti 12 000 mm odolá tlaku 12 000 mm vysokého vodního sloupce.

Jak bunda chrání před nepříznivým počasím?

Materiál a švy zabraňují prosakování vody dovnitř a chrání před nepříznivým počasím (deštěm, sněhem, větrem). Nepromokavost oděvu byla testována v dešťové komoře simulující reálné podmínky na svahu. Následně byla ověřována za nejrůznějších podmínek přímo na sjezdovce a to po několik dní.

Co je to vodoodpudivost?

Vodoodpudivost materiálu znamená, že voda po látce stéká a nevsakuje se. Tato bunda je vyrobena z vodoodpudivých materiálů, které přispívají k její nepromokavosti. Vodoodpudivost je speciální úprava na vnější straně materiálu. Během používání může materiál své vodoodpudivé vlastnosti částečně ztratit.

Jak obnovit vodoodpudivost?

Je třeba vědět, že vodoodpudivost je možné snadno obnovit. Bundu lze například vložit do sušičky a pustit program na syntetiku na asi 10–15 minut. Nebo můžete použít impregnační sprej (k dostání v našich prodejnách). Prostředek rovnoměrně nastříkejte na celou vnější stranu oblečení a nechte schnout po dobu 10–12 hodin.

Co přesně znamená prodyšnost bundy?

Jedná se o to, zda je oblečení schopné propustit vlhkost vyprodukovanou tělem při námaze na vnější stranu látky. Prodyšnost látky se měří pomocí ukazatele Resistance Evaporative Transfer (dle normy ISO 11092). Čím je hodnota RET nižší, tím je látka prodyšnější. RET bundy 980 je 8. Nicméně Wedze používá i další funkční řešení, která zlepšují prodyšnost a zabraňují kondenzaci vlhkosti uvnitř oblečení (zipy, odvětrávání, síťovina).

Snadné nalezení

Bunda 980 je vybavena štítkem Recco (zezadu v límci), který může urychlit nalezení osoby zasypané lavinou.

Jaký má bunda střih?

Střih slim. Bunda i spodní bunda jsou přiléhavé, aby byla podpořena aerodynamika. Použité materiály jsou ale maximálně pružné a přizpůsobí se různým typům postavy.

Jak se správně obléci, aby nám na svahu nebyla zima?

Aby tělo zůstalo v teple a suchu, doporučujeme dodržovat pravidlo 3 funkčních vrstev: 1. vrstva neboli „druhá kůže“ udržuje tělo v suchu. 2. vrstva je izolační a zadržuje teplo. 3. vrstva je ochranná, chrání tělo v nepříznivém počasí.

Jak při pádu zabránit vnikání sněhu pod bundu?

Sněhový pás je systém ochrany, který se zapíná uvnitř bundy v pase na druky. Sněhový pás a nastavitelné manžety brání vnikání chladného vzduchu a sněhu pod bundu, zejména dojde-li k pádu.

Porovnání dopadu výrobků na životní prostředí

Dopad výrobku na životní prostředí je stanoven pomocí nejrůznějších ukazatelů a zohledňuje celý jeho životní cyklus. Po vyhodnocení je výrobku přiřazena známka na stupnici ABCDE, která vám umožňuje porovnat ekologickou šetrnost výrobků (triček, kalhot, batohů atd). Decathlon se dobrovolně zapojuje do této iniciativy a tím přispívá k ochraně životního prostředí.
Více informací naleznete na: http://sustainability.decathlon.com/.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní podšívka 60% Polyamid, 28% Polyester, 12% Elastan Výplň 100% Polyester Hlavní materiál 88% Polyester, 12% Elastan Vnější materiál 91% Polyester, 9% Elastan Druhá podšívka 87% Polyester, 13% Elastan Vložka 84% Polyester, 16% Elastan Membrána 100% Polyuretan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Výrobek neskládejte. Skládání by mohlo porušit nepromokavost látek. Před uložením se ujistěte, že je výrobek zcela suchý.

TESTY

Všechny výrobky Wedze jsou navrhovány a vyvíjeny v našem centru na úpatí hory Mont Blanc. Následně se testují v reálných podmínkách (ve sněhu, za nízkých teplot atd.). Týmy vývojářů tím ověřují, zda výrobky odpovídají požadavkům aktivity, pro kterou jsou určeny.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Nebělte bělicími prostředky

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Nečistěte chemicky

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi

Podobné produkty