Pánská lyžařská bunda FR100 tmavě modrá

2 299 Kč

8740179

Bunda navržená speciálně pro příležitostné freeridery. Seznamujte se s freeride v teple a v suchu, ať už bude venku jakkoliv.

Začnete s freeride v pořádném vybavení! 100% nepropustné švy, odvětrávací zipy, vatová výplň s gramáží 150 g/m² (trup) a 60 g/m² (paže), 3D síťovina. Udrží vás na svahu v teple a v suchu.

Barva:

Tmavě modrá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

VODĚODOLNOST

Materiál s membránou 10000 mm, 100% nepropustné švy. Nepromokavé zipy nebo léga.

PRODYŠNOST

Prodyšná membrána RET12, odvětrávání napomáhá odvádět pot.

VOLNOST POHYBU

Volnější střih a pružný materiál poskytují naprostou volnost pohybu.

HŘEJIVOST

Vata chrání před chladem a odvětrávací zipy před přehřátím.

Kapsy

5 kapes: 2 na ruce, 2 náprsní (1 vnitřní, 1 vnější), 1 na skipas na paži.

ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

Nastavitelná 3D kapuce (lze přetáhnout i přes přilbu) kopíruje vaše pohyby.

Snadná lokalizace

Systém Recco® pro snadné nalezení osob zasypaných lavinou.

Technické informace

Praktické detaily

Kapuce je navržena tak, aby šla přetáhnout přes přilbu a zároveň vás nijak neomezovala v pohybu. Nastavitelná ve 3 směrech jedním pohybem díky systému stahování na zadní straně.
Stažení na zápěstí a vnitřní manžety zaručují, že se do bundy nedostane ani sníh ani studený vzduch. Stažení spodního lemu bundy. Sněhový pás, který zabraňuje vnikání sněhu a větru.

Nepromokavý materiál

K měření nepromokavosti se používá metoda, která udává výšku vodního sloupce (podle normy ISO 811). Čím je hodnota vyšší, tím je tkanina vůči vodě odolnější. Například materiál s hodnotou nepromokavosti 5000 mm odolá tlaku 5000 mm vysokého vodního sloupce.

Vodoodpudivost

Vodoodpudivost materiálu znamená, že voda po látce stéká a nevsakuje se. Materiál tak nenasákne vodou a zůstane lehký, prodyšný a hřejivý. Vodoodpudivost je speciální úprava na vnější straně materiálu. Tuto vrstvu je třeba obnovovat po celou dobu používání výrobku (nejlépe po každém třetím praní).Všechny nepromokavé bundy Wedze jsou ošetřeny vodoodpudivou úpravou.

Prodyšnost materiálu

K měření prodyšnosti se používá hodnota RET, která udává odpor proti průniku vodních par (podle normy ISO 11092). Čím je odpor nižší, tím lépe materiál odvádí vlhkost, a tudíž je prodyšnější.
Hodnoty: RET < 9 = extrémně prodyšný materiál / 9 < RET < 12 = velmi prodyšný materiál / 12 < RET < 20 = prodyšný materiál / RET > 20 = málo prodyšný nebo neprodyšný materiál.

Co je to zátěr a co membrána?

Zátěr je tenký nátěr na vnitřní straně materiálu. Díky němu je materiál nepromokavý, ale zároveň zůstává prodyšný. Membrána je v podstatě velmi tenký plastový film (z polyuretanu), který musí chránit podšívka a který zaručuje nepromokavost a neomezí prodyšnost. Membrána je poddajnější, lehčí, déle vydrží a také je prodyšnější než zátěr.

Jak se vyrábí nepromokavé oblečení?

Nepromokavost oblečení závisí na použitých materiálech, na tom, zda má výrobek nepropustné švy, a také na tom, jaký byl zvolen postup při výrobě. Nepromokavost také zajišťují nepromokavé zipy, příp. nepromokavá léga pod nimi (z nepromokavého materiálu).

Nepromokavost

Výrobek byl testován pod sprchou o průtoku 60 l vody/ m² / hodinu po dobu 2 hodin. Tento test simuloval podmínky prudké přeháňky v horách.

Jak se vyrábí prodyšné oblečení?

Kromě toho, že používáme prodyšné materiály, používáme u našich výrobků také další funkční řešení (zipy odvětrávání, síťovinu...), která zlepšují celkovou schopnost odvětrávání. Tyto odvětrávací systémy tak umožňují regulovat teplotu uvnitř oblečení a také lépe odvádět vlhkost, která se uvnitř tvoří při vyšší fyzické zátěži.

Co je to systém RECCO®?

Všechny naše Freeride bundy a kalhoty jsou vybaveny systémem RECCO®. S technologií RECCO® bude snadné vás lokalizovat v případě zavalení lavinou. Díky reflektorům RECCO® může být zavalený člověk rychle a přesně lokalizován záchranáři, kteří disponují detektorem RECCO®. Reflektory RECCO® ale nenahrazují lavinové vyhledávače A.R.V.A. Technologie RECCO® je pouze doplňková a zvyšuje šanci na nalezení zavaleného včas.

Praní nepromokavého oblečení

Aby se zachovaly všechny vlastnosti nepromokavých výrobků, je třeba při praní dodržovat doporučený postup. Odkaz na video: https://youtu.be/rh4GLwALgBM . Vodoodpudivost doporučujeme obnovit po každém třetím vyprání, a to pomocí impregnačního spreje nebo jiných impregnačních prostředků.

Pomoc s vybíráním velkosti

Model na fotkách měří 180 cm a má na sobě vel. L. Míry: Obvod pasu: 85 cm. Obvod boků: 100 cm. Obvod hrudníku: 100 cm.

Hmotnost

1.06 kg ve velikosti L.

Hmotnost

S : 1.06 kg
M : 1.11 kg
L : 1.21 kg
XL : 1.23 kg
2XL : 1.25 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Polyester Výplň 100% Polyester Hlavní podšívka 100% Polyester Druhá podšívka 90.3% Polyester , 9.7% Elastan Vložka 100% Polyester Kapsa 76% Polyester , 24% Elastan Všitý díl 100% Polyester Brzda 100% Polyuretan Manžeta ILS 82% Polyester , 18% Elastan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před uložením se ujistěte, že je výrobek zcela suchý.

TESTY

Vývojový tým značky Wedze sídlí ve Francii v Horním Savojsku na úpatí hory Mont Blanc poblíž několika lyžařských středisek. Během celého roku navrhujeme a vyvíjíme jednoduché a funkční výrobky. Tyto výrobky se následně podrobují nejnáročnějším testům. Jsme totiž přesvědčeni, že jen díky testování v praxi můžeme výrobky neustále vylepšovat.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Pánská lyžařská bunda FR100 tmavě modrá
Pánská lyžařská bunda FR100 tmavě modrá
Pánská lyžařská bunda FR100 tmavě modrá
Pánská lyžařská bunda FR100 tmavě modrá
Pánská lyžařská bunda FR100 tmavě modrá

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi