Pánská lyžařská bunda FR PATROL červená

2 899 Kč

8667071

Bunda, která vám pobyt na svahu maximálně usnadní. Nepromokavá, prodyšná... Vše, co je třeba.

Bunda má vše potřebné pro pohodlný celodenní pobyt na svahu. Užívejte si svoji vášeň bez kompromisů v nepromokavosti, prodyšnosti a odvětrávání.

Barva:

Zářivě červená

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

VODĚODOLNOST

Membrána 10 000 mm.100% nepropustné švy. Zipy jsou nepropustné nebo pod klopou.

PRODYŠNOST

Prodyšná membrána (RET 12). 2 velké odvětrávací zipy.

VOLNOST POHYBU

Volný střih a pružící materiál pro větší volnost pohybu při aktivitě.

HŘEJIVOST

Nepromokavá třetí vrstva. Pro optimální hřejivost je nutné přidat 2. vrstvu.

Kapsy

2 na ruce, 1 náprsní, 1 na skipas, 1 síťovinová.

OMEZENÍ VNIKÁNÍ SNĚHU

Kapuce přes helmu, vnitřní manžety a sněhový pás: ideální zimní výbava!

ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

Nastavitelná 3D kapuce přesně kopíruje pohyby hlavy.

ODVĚTRÁVÁNÍ

Dvě velká odvětrávání v podpaží pro ochlazení při námaze.

Technické informace

Praktické detaily

Kapuce je navržena tak, aby šla přetáhnout přes přilbu a zároveň vás nijak neomezovala v pohybu. Nastavitelná ve 3 směrech jedním pohybem díky systému stahování na zadní straně.
Stažení na zápěstí a vnitřní manžety zaručují, že se do bundy nedostane ani sníh ani studený vzduch. Sněhový pás brání vnikání sněhu a studeného vzduchu pod bundu.

Odvětrávání

Nepromokavá bunda je základní předpoklad k tomu abyste na svahu zůstali v suchu. Zároveň je ale třeba dbát na to, abyste oblečení nepropotili. Hlavní roli při odvodu tělesné vlhkosti mají odvětrávací zipy. Proto jsme tuto bundu navrhli hned se 2 odvětrávacími zipy pod pažemi (35 cm ve vel. L).

Střih

Volnější střih. Rukávy jsou tvarované a poskytují maximální volnost pohybu. Bunda je ušitá z jednoho materiálu, který mechanicky pruží. Nijak tedy neomezuje v pohybu!

Kapsy

Dvě kapsy na ruce s nepropustnými zipy. Vnější náprsní kapsa s nepropustným zipem. Na rukávu je kapsa na skipas (na zip a pod klopou). Vnitřní kapsa ze síťoviny s rychlým přístupem.

Co si vzít na svah pod bundu?

Aby tělo zůstalo v teple a suchu, doporučujeme dodržovat pravidlo 3 vrstev: Spodní lyžařské oblečení, hřejivá druhá vrstva např. spodní bunda, lyžařská bunda jako ochranná třetí vrstva. První vrstva vás udržuje v suchu, tedy zajišťuje odvod tělesné vlhkosti od těla do dalších vrstev. Druhá vrstva vás udržuje v teple, jedná se tedy o hřejivou spodní bundu, svetr nebo fleecovou mikinu.

Třetí vrstva

Třetí vrstva chrání před vnějšími faktory (sníh, déšť, vítr), a to tak, že je nenechá dostat se k tělu. Zároveň ale stále umožňuje odvod potu, abychom se nezpotili. Ideálně by tedy třetí vrstva měla být jak nepromokavá, tak prodyšná. Třetí vrstva může také zvýšit účinnost kalhot či bund s podšívkou a doplnit tak druhou vrstvu.

Vodoodpudivost

Vodoodpudivost materiálu znamená, že voda po látce stéká a nevsakuje se. Materiál tak nenasákne vodou a zůstane lehký, prodyšný a hřejivý. Vodoodpudivost je speciální úprava na vnější straně materiálu. Tuto vrstvu je třeba obnovovat po celou dobu používání výrobku (nejlépe po každém třetím praní).Všechny nepromokavé bundy Wedze jsou ošetřeny vodoodpudivou úpravou.

Nepromokavý materiál

K měření nepromokavosti se používá metoda, která udává výšku vodního sloupce (podle normy ISO 811). Čím je hodnota vyšší, tím je tkanina vůči vodě odolnější. Například materiál s hodnotou nepromokavosti 15 000 mm odolá tlaku 15 000 mm vysokého vodního sloupce.

Prodyšnost materiálu

K měření prodyšnosti se používá hodnota RET, která udává odpor proti průniku vodních par (podle normy ISO 11092). Čím je odpor nižší, tím lépe materiál odvádí vlhkost, a tudíž je prodyšnější.
Hodnoty: RET < 9 = extrémně prodyšný materiál / 9 < RET < 12 = velmi prodyšný materiál / 12 < RET < 20 = prodyšný materiál / RET > 20 = málo prodyšný nebo neprodyšný materiál.

Co je to zátěr a co membrána?

Zátěr je tenký nátěr na vnitřní straně materiálu. Díky němu je materiál nepromokavý, ale zároveň zůstává prodyšný. Membrána je v podstatě velmi tenký plastový film (z polyuretanu), který musí chránit podšívka a který zaručuje nepromokavost a neomezí prodyšnost. Membrána je poddajnější, lehčí, déle vydrží a také je prodyšnější než zátěr.

Jak se vyrábí nepromokavé oblečení?

Nepromokavost oblečení závisí na použitých materiálech, na tom, zda má výrobek nepropustné švy, a také na tom, jaký byl zvolen postup při výrobě. Všechny naše výrobky musí projít a splnit testy pod sprchou.

Nepromokavost

Výrobek byl testován pod sprchou o průtoku 100 l vody/ m² / hodinu po dobu 3 hodin. Tento test simuloval podmínky silné bouřky v horách.

Jak se vyrábí prodyšné oblečení?

Kromě toho, že používáme prodyšné materiály, používáme u našich výrobků také další funkční řešení (zipy odvětrávání, síťovinu...), která zlepšují celkovou schopnost odvětrávání. Tyto odvětrávací systémy tak umožňují regulovat teplotu uvnitř oblečení a také lépe odvádět vlhkost, která se uvnitř tvoří při vyšší fyzické zátěži.

Co je to systém RECCO®?

Všechny naše Freeride bundy a kalhoty jsou vybaveny systémem RECCO®. S technologií RECCO® bude snadné vás lokalizovat v případě zavalení lavinou. Díky reflektorům RECCO® může být zavalený člověk rychle a přesně lokalizován záchranáři, kteří disponují detektorem RECCO®. Reflektory RECCO® ale nenahrazují lavinové vyhledávače A.R.V.A. Technologie RECCO® je pouze doplňková a zvyšuje šanci na nalezení zavaleného včas.

Praní nepromokavého oblečení

Aby se zachovaly všechny vlastnosti nepromokavých výrobků, je třeba při praní dodržovat doporučený postup. Odkaz na video: https://youtu.be/rh4GLwALgBM . Vodoodpudivost doporučujeme obnovit po každém třetím vyprání, a to pomocí impregnačního spreje nebo jiných impregnačních prostředků.

Pomoc s vybíráním velkosti

Model na fotkách měří 180 cm a má na sobě vel. L. Míry: Obvod pasu: 85 cm. Obvod boků: 100 cm. Obvod hrudníku: 100 cm.

Hmotnost

0,75 kg ve velikosti L.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Polyester Druhá podšívka 100% Polyester Membrána 100% Polyuretan Vložka 100% Polyester Šňůrka 100% Polyester

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před uložením se ujistěte, že je výrobek zcela suchý.

Pokyny pro uživatele

Druhá vrstva je pro udržení tepla nezbytná.

TESTY

Vývojový tým značky Wedze sídlí ve Francii v Horním Savojsku na úpatí hory Mont Blanc poblíž několika lyžařských středisek. Během celého roku navrhujeme a vyvíjíme jednoduché a funkční výrobky. Tyto výrobky se následně podrobují nejnáročnějším testům. Jsme totiž přesvědčeni, že jen díky testování v praxi můžeme výrobky neustále vylepšovat.

Schváleno

Schválil tým složený z našich zákazníků, ze spolupracovníků Decathlonu, z našich ambasadorů a z nezávislých freeriderů, kteří výrobek testovali přímo v terénu.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Pánská lyžařská bunda FR PATROL červená
Pánská lyžařská bunda FR PATROL červená
Pánská lyžařská bunda FR PATROL červená
Pánská lyžařská bunda FR PATROL červená
Pánská lyžařská bunda FR PATROL červená
Pánská lyžařská bunda FR PATROL červená

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi