ECODesign
Pánská lyžařská bunda 100 černá
Pánská lyžařská bunda 100 černá
Pánská lyžařská bunda 100 černá
Pánská lyžařská bunda 100 černá
Pánská lyžařská bunda 100 černá
Pánská lyžařská bunda 100 černá
Pánská lyžařská bunda 100 černá
Pánská lyžařská bunda 100 černá
Pánská lyžařská bunda 100 černá
Pánská lyžařská bunda 100 černá

Pánská lyžařská bunda 100 černá

999 Kč

Lyžařská bunda pro všechny, kteří hledají základní ochranu proti zimnímu počasí. Bunda má unikátní inovativní koncepci, ať už co se týče materiálů, nebo třeba střihu. Je hřejivá a nepromokavá, a tak si můžete celodenní lyžování užit bez obav.

Bunda má unikátní inovativní koncepci, ať už co se týče materiálů, nebo třeba střihu. Je hřejivá a nepromokavá, a tak si můžete celodenní lyžování užit bez obav.

Otázky a odpovědi
Barva: Černá
Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Voděodolnost

Zůstaňte v suchu i když budou padat trakaře díky membráně se sloupcem 10 000 mm.

Hřejivost

Izolační výplň z recyklované vaty, zesílená, vhodná až do -10 °C.

Ecodesign

Podíl recyklovaného polyesteru činí 37 %.

Snadné použití

Nastavitelné lemy rukávů a sněhový pás zamezují vnikání sněhu pod bundu.

Kapsy

Kapsa na skipas, 2 zapínací kapsy na ruce. 1 vnitřní kapsa.

Technické informace

Vyrobeno ekologicky

V rámci ekologické výroby jsme tento výrobek vylepšili několika postupy: recyklovaný polyester, barvení Dope dyed a vývoj i výroba dle konceptu „minimal waste“.

Informace k udržitelnosti: recyklovaný polyester

Recyklací plastových láhví pro výrobu polyesteru snižujeme spotřebu nových materiálů z ropy, přičemž funkční vlastnosti materiálu (prodyšnost) se nijak nemění.

Informace k udržitelnosti: Dope Dye

Při barvení látek se spotřebovává obrovské množství vody, která se ale zároveň už nedá nijak dále využít. Abychom snížili tento negativní dopad na životní prostředí, rozhodli jsme se naše látky barvit postupem hromadného barvení (Dope Dye), které barví vlákno budoucí látky již při jeho výrobě.

Informace k udržitelnosti: snižování množství odpadů

Stříhání látky pro výrobu oděvů nezbytně zanechává nějaký odpad, protože jednotlivé díly do sebe nepasují přesně.
Proto jsme se u toho výrobku rozhodli použít jako stěžejní metodu MINIMAL WASTE, při které se do sebe jednotlivé díly skládají jako dílky puzzle a množství odpadu/odstřižků se tím výrazně redukuje na nejnutnější minimum. S hrdostí vám proto můžeme představit naši první bundu vyrobenou touto metodou, díky čemuž kleslo množství odpadu o 36 %.

Jaký má bunda 100 střih?

Střih regular. Bunda má rovně střižené boční švy, které volně splývají na boky. Střih tedy není vypasovaný ani nekopíruje křivky vašeho trupu. Uvnitř je bunda dostatečně prostorná na to, abyste si pod ni mohli vzít jak první, tak druhou vrstvu funkčního oečení.

Jak bunda chrání před nepříznivým počasím?

Materiál a švy zabraňují prosakování vody dovnitř a chrání před nepříznivým počasím (deštěm, sněhem, větrem). Následně byla ověřována za nejrůznějších podmínek přímo na sjezdovce a to po několik dní.

Porovnání dopadu výrobků na životní prostředí

Dopad výrobku na životní prostředí je stanoven pomocí nejrůznějších ukazatelů a zohledňuje celý jeho životní cyklus. Po vyhodnocení je výrobku přiřazena známka na stupnici ABCDE, která vám umožňuje porovnat ekologickou šetrnost výrobků (triček, kalhot, batohů atd). Decathlon se dobrovolně zapojuje do této iniciativy a tím přispívá k ochraně životního prostředí.

Více informací naleznete na: https://blog.decathlon.cz/ekologie.

Jak se měří komfortní teplota?

Všechny naše výrobky se testují v laboratoři, kde se určuje i orientační komfortní teplota. U kalhot se měří bez spodních kalhot, u bund pak s termotričkem a fleecovou mikinou. Uvedená teplota je venkovní teplota, při které nebylo testerům ani moc teplo, ani moc zima. Pocit optimální tělesné teploty je samozřejmě velmi individuální a odvíjí se také od náročnosti dané aktivity.

Jak se správně obléci, aby nám na svahu nebyla zima?

Aby tělo zůstalo v teple a suchu, doporučujeme dodržovat pravidlo 3 funkčních vrstev: 1. vrstva neboli „druhá kůže“ udržuje tělo v suchu. 2. vrstva je izolační a zadržuje teplo. 3. vrstva je ochranná, chrání tělo v nepříznivém počasí.

Jak se měří nepromokavost oečení?

K měření nepromokavosti se používá metoda, která udává výšku vodního sloupce (podle normy ISO 811). Čím je hodnota vyšší, tím je tkanina vůči vodě odolnější. Například materiál s hodnotou nepromokavosti 10 000 mm odolá tlaku 10 000 mm vysokého vodního sloupce. Na lyžování doporučujeme vodní sloupec od 3000 do 20 000 mm. U výrobků našich značek testujeme a známkujeme nepromokavost v laboratořích. Tento výrobek obdržel známku 2/5.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál - svrchní vrstva 100% Polyester Hlavní podšívka 100% Polyester Výplň 100% Polyester Druhá podšívka 100% Polyester Membrána 100% Polyuretan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Skladujte pověšené. Neskládejte, mohlo by dojít k poškození materiálu. Před uložením se ujistěte, že je výrobek zcela suchý.

TESTY

Všechny výrobky Wedze jsou navrhovány a vyvíjeny v našem centru na úpatí hory Mont Blanc. Následně se testují v reálných podmínkách, se kterými se na svahu můžete setkat i vy (ve sněhu, za nízkých teplot atd.). Týmy vývojářů testováním ověřují, zda výrobky odpovídají požadavkům aktivity, pro kterou jsou určeny.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi