ECODesign
Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4

Pánská cyklistická bunda RC100 černá

899 Kč
8551824

Bunda byla vyvinuta, aby začátečníkům umožnila jízdu na silničním kole v zimě.

Bunda je díky tepelně izolující membráně na trupu a hřejivému materiálu na zádech vhodná na jízdu v zimě. Bunda je ušita z recyklovaného materiálu.

Otázky a odpovědi
Barva: Černá
Velikost: průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

HŘEJIVOST

Fleecová podšívka. Větruodolný materiál na trupu a pažích. Zvýšený límec.

Kapsy

Kapsa na zip na hrudi. 2 kapsy na zádech dělené v poměru 2/3 ku 1/3.

Vodoodpudivost

Vodoodpudivá úprava materiálu na hrudi a pažích.

ECODESIGN

Používáme hromadný proces barvení omezující spotřebu vody.

Technické informace

Výroba s ohledem na životní prostředí

Díky použití recyklovaného polyesteru jsme nemuseli použít nové materiály vyrobené z ropy. Vlastnosti materiálu přitom zůstávají stejné. Použitím recyklovaného materiálu jsme při výrobě snížili emise CO₂ o 10 % v porovnání s výrobou z nového materiálu.

Zobrazení dopadu výrobku

Dopad výrobku na životní prostředí je stanoven pomocí nejrůznějších ukazatelů a zohledňuje celý jeho životní cyklus. Po vyhodnocení je výrobku přiřazena známka na stupnici ABCDE, která vám umožňuje porovnat ekologickou šetrnost výrobků (triček, kalhot, batohů atd). Decathlon se dobrovolně zapojuje do této iniciativy a tím přispívá k ochraně životního prostředí. Proto jsme s zapojili do této iniciativy i na evropské úrovni.

Odkud pochází hodnocení dopadu výrobku a jak se počítá?

Při výpočtu známky bereme v potaz dopad výrobku na životní prostředí během celého jeho životního cyklu a dle řady environmentálních kritérií. Tento výpočet je plně automatizovaný a zahrnutý do nástrojů, které používají naše vývojové týmy. Při vývoji výrobku je tak ohled na životní prostředí samozřejmostí.

K čemu je cyklistická bunda

Cyklistická bunda tvoří na těle tzv. třetí vrstvu, která chrání před nepřízní počasí (chlad, vítr) a současně zachovává hřejivost a prodyšnost spodních vrstev. S cyklistickou bundou budou vaše výkonnost a pohodlí na kole zajištěné za každého počasí. Tato bunda je navíc hřejivá, takže ji využijete i při vyjížďkách v chladném zimním počasí.

Hřejivost

Hřejivost je schopnost výrobku chránit před chladem. Závisí na tepelné odolnosti materiálu a propustnosti vzduchu. Čím je tepelná odolnost vyšší, tím má výrobek větší schopnost udržet tělesné teplo. Hlavní materiál bundy RC100 je podšitý fleecem, je větruodolný a jeho index tepelné odolnosti je 0,053.
Gramáž 320 g/m².

Doporučená údržba

Perte v pračce na 30 °C s malým množstvím pracího prášku v programu na syntetické materiály. Před praním výrobek otočte naruby. Nepoužívejte aviváž. Nechte uschnout na ramínku na teplém a větraném místě. Nesušte v sušičce. Nečistěte chemicky. Nepoužívejte bělidla. Nepokládejte na topení.

Prodyšnost materiálu RET: 5,13

Abychom stanovili prodyšnost materiálu, měříme jeho odpor proti odpařování RET (testem dle normy ISO 11092).
Čím je tato hodnota nižší, tím materiál snáze propouští vlhkost a tím je také prodyšnější.
• RET <6: extrémně prodyšný materiál, určený na intenzivní sportování.
• RET 6 až 12: velmi prodyšný materiál, vhodný na středně náročný sport. • RET 12 až 20: středně prodyšný materiál, při námaze není pohodlný.
• RET >20: málo prodyšný

Vlákna barvíme již při jejich výrobě, čímž výrazně snižujeme spotřebu vody.

Barvení textilií vyžaduje hodně vody, chemikálií a energie. Abychom tento dopad omezili, používáme techniku ​​Dope Dyed, která spočívá v integraci barevných pigmentů v práškové formě z výroby příze (a ne namáčením v barvicích lázních, jak je tomu obvykle). Tato technika umožňuje snížit spotřebu a vypouštění odpadních vod spojených s barvením tkanin.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál – vrchní část 94.12% Polyester , 5.88% Elastan Všitý díl 87% Polyester , 13% Elastan Membrána 100% Polyester Brzda 100% Polyuretan Kapsa 100% Polyester

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Nebělte bělicími prostředky

Nesušte v bubnové sušičce

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Pánská cyklistická bunda RC100 černá
Pánská cyklistická bunda RC100 černá
Pánská cyklistická bunda RC100 černá
Pánská cyklistická bunda RC100 černá

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi