Šnorchlovací maska Easybreath 500 tyrkysová

599 Kč

8491269

Nový model celoobličejové šnorchlovací masky Easybreath 500 poskytuje ještě větší pohodlí při dýchání.

Šnorchlovací maska Easybreath 500 nabízí panoramatické vidění a umožňuje dýchání nosem i ústy. Poznávejte podmořský svět s maskou, ve které můžete zcela přirozeně dýchat.

Barva:

Tyrkysová zelená / Tmavě petrolejová

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

USNADNĚNÍ DÝCHÁNÍ

Celoobličejová maska umožňuje přirozené dýchání ústy i nosem.

OCHRANA PROTI ZAMLŽOVÁNÍ

Exkluzivní koncepce proudění vzduchu zabraňuje zamlžování.

ZORNÉ POLE

Širokoúhlé zorné pole s efektem 180°.

SNADNÉ OBLÉKÁNÍ/NAZOUVÁNÍ/UMÍSTĚNÍ

Nastavitelný textilní pásek netahá vlasy.

VODĚODOLNOST

Systém „dry-top-release“ minimalizuje vnikání vody do šnorchlu.

ODVOD VODY

Výpustný ventil ve spodní části masky odvádí při zvednutí hlavy vodu ven.

ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

2 velikosti s lícnicí ze silikonu, která je pohodlná a zvyšuje vodotěsnost.

Technické informace

Kontrola masky před použitím

Před každým použitím zkontrolujte stav masky Easybreath, a především masky vašich dětí.
Uchopte šnorchl a pohybujte s ním zprava doleva, kulička by se měla zcela plynule pohybovat. Zkontrolujte stav a správné umístění těsnění. Zkontrolujte, zda jsou přítomny všechny ventily, že nejsou deformované a že dobře doléhají. Lícnice musí dokonale přiléhat na masku. Masku nikdy nepoužívejte bez šnorchlu.

Co dělat, když se maska zamlžuje?

Pokud se maska zamlžuje v úrovni očí, zopakujte výše popsané 4 postupy, správně si masku nasaďte a zkontrolujte, že máte její správnou velikost. Pokud problém přetrvává, nepoužívejte jí a obraťte se na nejbližší prodejnu Decathlon.

Bezpečnost při šnorchlování

Šnorchlování je snadnou a zábavnou aktivitou vhodnou pro celou rodinu. Dýchání přes šnorchl může být náročnější než klasické plavání. Pokud se cítíte unavení, špatně se vám dýchá či máte závrati, sejměte masku a vyjděte z vody.
Výrobek nedoporučujeme používat, pokud trpíte kardiovaskulárním onemocněním (infekce plic, angína, astma, hypertenze, srdeční onemocnění atd.). V případě pochybností se obraťte na svého lékaře.

Co je Easybreath?

Maska Decathlon Easybreath 500 je druhou generací šnorchlovacích masek vyvinutých společností Decathlon. Má stejné vlastnosti jako předchozí model: zorné pole 180°, ochrana proti zamlžení, snadné nasazení. Navíc je maska pevnější, lícnice pohodlnější a dýchání je oproti masce Easybreath o 20 % méně namáhavé. Další inovací je koncovka se systémem Dry-top-release. Díky ní už nebudete mít pocit, že se nemůžete nadechnout, když se přes masku přelije vlna.

Na jakém principu funguje maska Easybreath?

Čerstvý vdechovaný vzduch směřuje nejdříve na sklo, než je vdechnutý ústy či nosem. Právě díky tomuto neustálému přísunu čerstvého vzduchu se maska nezamlžuje.
Vzduch obohacený o vlhkost a CO2 je následně vypouštěn z masky přes kanálky a rám masky. Tak dochází k pravidelné výměně vzduchu. Vstupující a vystupující vzduch jsou od sebe odděleny tak, abyste vždy vdechovali jen čerstvý vzduch.

Je možné se potápět s maskou Easybreath 500?

V masce Easybreath je mnohem více vzduchu než v klasické potápěčské masce. Z tohoto důvodu maska od hloubky 1 m nepříjemně tlačí na obličej. Při potápění je důležité vyrovnávat tlak, což s maskou Easybreath nelze.

Proč raději zvolit Easybreath než klasickou masku?

Celoobličejovou masku zvolte, pokud hledáte výrobek, v němž budete pohodlně dýchat a jenž zajistí široký úhel pohledu.Maska Easybreath Decathlon je především určena pro uživatele, kteří chtějí pozorovat podmořský svět z hladiny.

Jakou velikost masky Easybreath 500 zvolit?

Maska Easybreath 500 je v prodeji ve 2 velikostech a sedí až 90 % uživatelům.
Od 10 let a na drobné obličeje je vhodná velikost S/M. Na velký obličej vybírejte velikost M/L.

Při výběru v prodejně si přiložte masku na obličej: Mezi bradou a spodním okrajem masky nesmí být mezera.

Můžu používat masku Easybreath 540, pokud mám vousy?

Vousy zabraňují správnému přilnutí lícnice k pokožce obličeje. U uživatelů s vousy tak nemůžeme zaručit nepropustnost masky. Nejlepším způsobem, jak zajistit nepropustnost masky, je si vousy oholit. Dalším řešením je aplikace hutné pomády, například vazelíny.

Jak funguje systém Dry top bránící vniknutí vody do šnorchlu?

Byl vyvinut k tomu, aby do šnorchlu za žádných okolností (ve vlnách, peřejkách, při přílišném sklonění hlavy) nevtékala voda. V masce je umístěn plovák, který při potopení vyplave a uzavře vzduchový otvor. Při vynořování vždy vydechněte, aby se plovák uvolnil.

Je možné opravit rozbitou masku Easybreath 500?

Prodlužte životnost své masky Easybreath. Některé prodejny Decathlon vám nabízejí poprodejní servis. Zakoupit také můžete náhradní díly (pásky, kryty, šnorchly, ventilky), a to online i v prodejnách.
Pásek 8316952, ventil 8363399, šnorchl 8506099, bílý kryt 8520085.

Je možné do masky Easybreath nosit dioptrické brýle?

Většina obrouček brýlí brání správné přilnavosti lícnice. Proto je obtížné masku Easybreath používat s dioptrickými brýlemi.

Na co si dávat pozor při používání masky Easybreath 500?

Pozor na písek. Masku Easybreath 500 nepokládejte na písek, který může sklo snadno poškrábat. Pokud se na masku dostane písek, nesnažte se připevňovat šnorchl k masce silou. Masku i šnorchl nejprve opláchněte. Stejně tak může písek blokovat ventil ve šnorchlu. V takovém případě šnorchl důkladně vypláchněte, použijte klíč k uvolnění bójky ve ventilu a opět celý šnorchl vypláchněte vodou.

Rozměry masky

Výška: 29 cm.

Šířka: 18 cm.
Tloušťka: 12 cm.

Záruka

Náhradní díly potřebné k opravě výrobku v prodeji po dobu 2 roky.

Hmotnost

S/M : 0.634 kg
M/L : 0.639 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Maska 100% Polykarbonát-Akrylonitril-Butadien-Styren Lícnice 100% Silikon Šnorchl 100% Polykarbonát-Akrylonitril-Butadien-Styren Hlavní materiál 100% Polyester Popruh 66% Polyamid , 23% Polyester , 11% Elastan Rám 100% Polypropylen

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Uchovávejte na suchém a větraném místě, chraňte před světlem.

Pokyny pro uživatele

Nevhodná do 10 let, nádechové potápění a intenzivní plavání.

Pokyny k údržbě

Po použití opláchněte čistou vodou.. Brýle čistěte pomocí vhodných doplňků: mikrovláknového hadříku nebo čisticího spreje (z nabídky značky ORAO).. Sušte na suchém a odvětraném místě.

Návod k použití

Více informací o tomto výrobku naleznete ZDE

Obrázky

Šnorchlovací maska Easybreath 500 tyrkysová
Šnorchlovací maska Easybreath 500 tyrkysová
Šnorchlovací maska Easybreath 500 tyrkysová

VIDEO

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi