Lyžařské boty Alpina R4

1 999 Kč

Ideální pro začátečníky, kteří hledají tolerantní boty. Boty jsou pohodlné a snadno se obouvají a zouvají.

Pokud s lyžováním začínáte, nebo nemáte závodní ambice, Alpina R4 jsou pro vás to pravé.

Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Tuhost

Velmi měkké: flex 60. Ideální na začátky s lyžováním.

Držení na noze

105 mm: Pro široká chodidla. Velmi pohodlné.

Možnost nastavení

1 přezka, snadné a rychlé nastavení.

Snadné použití

Velmi snadné a rychlé nazouvání i vyzouvání díky zadnímu vstupu.

Snadné přemístění

Komín lze doširoka roztáhnout, nabízí tak i dost prostoru pro pohodnou chůzi.

Technické informace

Určení

Máte pocit, že obouvání lyžařských bot, chůze v nich nebo dotahování přezek je nadlidský úkol? Bojíte se, že vás v botách budou bolet nohy?Jste začínající lyžař/ka a nemáte závodní ambice?
Pak jsou boty Alpina R4 přesně pro vás! Nazouvají se zezadu, nemusíte se k nim tedy ohýbat a navíc se komín díky tomu otevírá doširoka a usnadňuje chůzi. Jsou velmi měkké a nabízejí lyžování s maximální tolerancí a minimální fyzickou námahou.

Nastavení přezek

Už žádné 4 přezky! Tady si vystačíte jen s jednou. Ozubený pásek vám nabízí možnost přesného dotažení (drážka každých 5 mm). Po dotažení můžete přezku lehce povolit, aby se komín mohl více rozevřít a vy si tak usnadnili chůzi.

Pro koho nejsou boty vhodné

Nejste začátečník a máte rádi sportovněji laděnou jízdu? Pak pro vás boty Alpina R4 nebudou to pravé ořechové.
Boty jsou velmi měkké a příliš nohu nezpevní, proto jsou vhodné pro začátečníky nebo rekreační pomalé sjíždění, ne pro lyžaře, kteří mají rádi rychlost a potřebují boty tužší, přesnější a výkonnější.

Co je to flex index?

Aby bylo možné rozlišit různě tuhé boty, udávají výrobci u každého modelu tzv. flex index. Toto číslo se vztahuje k tuhosti celé boty. Čím je vyšší, tím je skelet tužší. Flex 80 a menší je vhodný pro začátečníky. Flex 80 až 100 je určen pokročilým lyžařům. Boty s vyšší hodnotou flex indexu jsou určeny (velmi) zkušeným lyžařům. Lyžaři s vyšší hmotností mohou volit rovněž vyšší flex.

Jak poznat, že si zkouším boty správné velikosti?

V nazuté obuvi byste měli být schopni zapnout přezky na středovou pozici. Můžete je dotáhnout ještě více? V tom případě jste zvolili špatnou velikost. Až si boty nazujete a zapnete, zapérujte třikrát v kolenou tak, že se opřete rukama o kolena a zatlačíte holeněmi do bot, aby se paty posunuly dozadu. Když stojíte, prsty na nohou byste se měli dotýkat špičky obuvi. Při zapření se do holení by se celá noha měla lehce posunout směrem dozadu a vy byste špičku botičky neměli cítit.

Co dělat, když nohy v botách bolí?

1) Noste tenké funkční lyžařské ponožky, které omezí nepříjemný tlak na některých místech a podpoří cirkulaci krve. 2) Vyberte si vložku, která odpovídá tvaru vašeho chodidla, aby chodidlo nenaráželo a nebylo nepříjemně tlačeno na skelet. S výběrem vám rádi pomohou na naší prodejně.

Jak lyžařské boty skladovat?

1) Z plastového skeletu vytáhněte botičky, aby obě části mohly lépe dýchat. 2) Zapněte přezky na první pozici. Předejdete tak nechtěnému zdeformování bot. Pokud možno boty uložte do obalu.
3) Boty skladujte na suchém místě, kde je nízké riziko toho, že by teploty mohly klesnout pod 10 °C. Hlavně plastové díly bot vám rozhodně poděkují!

Koncepce a technologie výrobku

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před uložením nechte boty vyschnout. Boty uložte se zapnutými přezkami do obalu a skladujte při pokojové teplotě.

Pokyny pro uživatele

Boty navržené speciálně pro začátečníky.

Pokyny k údržbě

Usušte po každém použití.

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání