Lyžařské boty Alltrack Pro 120 GW

8 499 Kč −29%
5 999 Kč
*Od 29. 1. 2022 až do vyčerpání zásob

Pro zkušené lyžaře, kteří hledají všestranné (sjezdovka / okraje sjezdovky), výkonné a přesné boty.

Režim sjezd/chůze, podešev GripWalk, flex index 120, šířka 100 mm: boty Alltrack Pro 120 GW jsou ideální pro zkušené lyžaře s dobrou fyzičkou a technikou.

Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Tuhost

Velmi tuhé: flex index 120. Pro fyzicky i technicky zdatné lyžaře.

Držení na noze

100 mm. Pro úzká chodidla příp. lyžaře, kteří hledají přesnost.

Anatomická přizpůsobivost

Tvarovaná botička. Teplem tvarovatelná.

Možnost nastavení

4 mikrometrické přezky + pásek. Režim sjezd/chůze (pohyb komínu 50°).

Hřejivost

Tepelná izolace Thinsulate® Stretch ve špičce.

Technické informace

Určení

Model Alltrack Pro 120 je vhodný pro jízdu v celém areálu: po upravených sjezdovkách i jejich blízkém okolí. Komín s uzamykáním zaručuje pohodlí při chůzi a šířka 100 mm zase perfektní poměr mezi pohodlím a kontrolou. Skelet Generative Design Grid byl navržen co nejlehčí a zaručoval optimální přenos energie v jakýchkoliv podmínkách i terénu. Tvarovaná botička s technologií Thinsulate™ je nadstandardně hřejivá.

Podešve GripWalk

Před několika lety se u lyžařských bot objevily podešve GripWalk. Odval chodidla je díky nim přirozenější a chůze je proto snazší. U modelu Alltrack Pro 120 navíc také zlepšují protiskluzové vlastnosti. Upozornění: Podešve GripWalk jsou kompatibilní pouze s vázáním GripWalk.
Do klasického sjezdového vázání se boty s podešví GripWalk nevejdou, před koupí proto kompatibilitu ověřte.

Nastavení přezek

Tyto boty mají 4 velmi odolné hliníkové mikrometrické přezky. Délku přezky lze nastavit otáčením přezky. Horní přezky lze posunout do 3 poloh, díky čemuž se boty přizpůsobí každému lýtku. Široký pásek na vršku boty zaručuje opravdu snadné a přitom pevné stažení.

Co je to flex index?

Aby bylo možné rozlišit různě tuhé boty, udávají výrobci u každého modelu tzv. flex index. Toto číslo se vztahuje k tuhosti celé boty. Čím je vyšší, tím je skelet tužší. Flex index 60 až 70 je vhodný pro začínající lyžaře. Flex index 70 až 100 je pak určen pokročilým lyžařům. Boty s vyšší hodnotou flex indexu jsou určeny (velmi) zkušeným lyžařům. Lyžaři s vyšší hmotností mohou volit rovněž vyšší flex.

Jak poznat, že si zkouším boty správné velikosti?

V nazuté obuvi byste měli být schopni zapnout přezky na středovou pozici. Můžete je dotáhnout ještě více? V tom případě jste zvolili špatnou velikost. Až si boty nazujete a zapnete, zapérujte třikrát v kolenou tak, že se opřete rukama o kolena a zatlačíte holeněmi do bot, aby se paty posunuly dozadu. Když stojíte, prsty na nohou byste se měli dotýkat špičky obuvi. Při zapření se do holení by se celá noha měla lehce posunout směrem dozadu a vy byste špičku botičky neměli cítit.

Co dělat, když nohy v botách bolí?

1) Noste tenké funkční lyžařské ponožky, které omezí nepříjemný tlak na některých místech a podpoří cirkulaci krve. 2) Vyberte si vložku, která odpovídá tvaru vašeho chodidla, aby chodidlo nenaráželo a nebylo nepříjemně tlačeno na skelet. S výběrem vám rádi pomohou na naší prodejně. 3) Pokud i po dvou dnech lyžování cítíte na některých místech tlak, botičky tepelně vytvarujte.

Botičky jsou teplem tvarovatelné... K čemu tepelné vytvarování slouží?

Botička je vyrobena z tepelně tvarovatelných pěn. Po zahřátí se tak lépe přizpůsobí jak skeletu, tak vašim nohám. Tepelné vytvarování tak celkově zlepšuje kompatibilitu nohy, botičky a skeletu, díky čemuž mohou zmizet místa, která původně na nohu tlačila.

Jak lyžařské boty skladovat?

1) Z plastového skeletu vytáhněte botičky, aby obě části mohly lépe dýchat. 2) Zapněte přezky na první pozici. Předejdete tak nechtěnému zdeformování bot. Pokud možno boty uložte do obalu.
3) Boty skladujte na suchém místě, kde je nízké riziko toho, že by teploty mohly klesnout pod 10 °C. Hlavně plastové díly bot vám rozhodně poděkují!

Koncepce a technologie výrobku

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před uložením nechte boty vyschnout. Boty uložte se zapnutými přezkami do obalu a skladujte při pokojové teplotě.

Pokyny pro uživatele

Nesušte na radiátoru.

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání