Lyžařské a snowboardové brýle G 500 I zelené

1 299 Kč
8589488

Už si nemusíte dělat starosti s tím, jaké bude zrovna počasí. Máme pro vás jednoduché řešení: vyměnitelné zorníky. Kompatibilní s dioptrickými brýlemi.

Když potřebujete brýle přizpůsobit změně počasí, stačí jen sundat nebo nasadit svrchní zorník. Brýle do slunečného, nebo do špatného počasí? Záleží na vás.

Otázky a odpovědi

Barva:

Lišejníková

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

OCHRANA PŘED SLUNCEM

100% UV filtr. Vyměnitelné zorníky (hnědý, žlutý) do každých podmínek.

OCHRANA PROTI ZAMLŽOVÁNÍ

Dvojitý zorník s úpravou proti zamlžování a odvětráváním.

ZORNÉ POLE

Cylindrický zorník. Zorné pole Performant.

POHODLÍ

Pěna dvojí hustoty a pohodlná textilie.

DRŽENÍ NA OBLIČEJI

40 mm široký pásek se dvěma protiskluzovými silikonovými proužky.

MOŽNOST NASTAVENÍ

2 přezky pro rychlé nastavení délky pásku.

KOMPATIBILITA

Pod model velikosti L se vejdou dioptrické brýle široké max. 145 mm.

Technické informace

UV ochrana

UV záření je pro oči nebezpečné, a proto všechny naše lyžařské brýle poskytují 100% UV ochranu dle normy EN 174. Lyžařské brýle jsou nejlepší variantou pro ochranu očí na sněhu. Dokonale přilehnou na obličej a nepropustí žádné UV záření, ať už přímé nebo odražené.

Zorník S1 FOG a S3 SUN (vyměnitelné)

Lyžařské brýle s vyměnitelným zorníkem vhodné do každého počasí.
Zorníky kategorie S1 FOG nejsou zabarvené nebo jsou zabarvené minimálně, aby nijak neomezovaly viditelnost terénu v případě špatného počasí. Zorníky kategorie S3 SUN jsou tmavé a dobře chrání před intenzivním slunečním zářením při jasném počasí. Zorníky nejsou odolné vůči poškrábání.

Úprava proti zamlžování

Úprava PERFORMANT spočívá ve dvojitém zorníku napojeném na odvětrávání v obrubě brýlí, které podporuje proudění vzduchu. Proto je třeba nechat tyto otvory volné a nezakrývat je např. nákrčníkem nebo šálou. Vnitřní stranu zorníku čistěte velice opatrně, prodloužíte tak životnost protizamlžovací úpravy.

Dvojitý zorník

Dvojitý zorník brání zamlžování brýlí. Vzduch mezi dvěma vrstvami zorníku slouží jako termoizolant. Díky tomu není rozdíl vnější teploty a teploty uvnitř brýlí tak velký, což efektivně zpomaluje zamlžování brýlí. Vnitřní zorník je rovněž ošetřen úpravou proti zamlžování.

Cylindrický zorník

Trojitý zorník cylindrického tvaru. Pevný zorník je ze vstřikovaného polykarbonátu velmi odolného vůči nárazu. Výměnný zorník je z měkkého polykarbonátu.

Zorné pole Performant

Existuje vertikální a horizontální zorné pole. Brýle G 500 mají široké zorné pole PERFORMANT, a tedy poskytují dobrou viditelnost do stran.

Kompatibilita s přilbami

Všechny lyžařské brýle Wedze jsou plně kompatibilní s lyžařskými přilbami Wedze.

Kompatibilita s dioptrickými brýlemi

Tyto lyžařské brýle vel. L umožňují nošení dioptrických brýlí širokých až 145 mm. Pěnové polstrování a boční části lícnice jsou speciálně vykrojené pro stranice dioptrických brýlí.

Pásek

40 mm široký pásek z polyamidu, polyesteru a gumy. Dva protiskluzové silikonové proužky.

Pevné pouzdro

Lyžařské brýle, zejména jejich zorníky, nezapomeňte chránit před poškrábáním, před i po použití.
Pevné pouzdro chrání brýle a vyměnitelný zorník před poškozením ve vašem batohu při převozu nebo přímo na svahu.

Barevná „zrcadlová“ skla

Barevná vrstva na vnější straně zorníku (tzv. zrcadlová úprava) umožňuje snížit procento světla pronikajícího k oku. Výsledkem je menší riziko oslnění a vyšší kvalita vidění za jasného počasí. Zorníky nejsou odolné vůči poškrábání.

CE – normy EN 174 a ANSI

Evropská CE norma EN 174 stanovuje požadavky pro sjezdové brýle a další sjezdové aktivity, jako je snowboard. Norma ANSI je americká norma, má vyšší nároky na odolnost vůči nárazům než příslušná evropská norma. Tyto brýle splňují obě výše zmíněné normy.

Jak zabránit zamlžování brýlí

Vlhkost podporuje tvorbu páry. Vyhněte se proto tomu, aby pěnové polstrování nasáklo vodou a nikdy si brýle nedávejte na mokrou přilbu. Brýle se mohou zamlžovat i po pádu obličejem do sněhu. V každém případě je nutné nechat brýle uschnout přes noc, aby se odpařila veškerá zbývající vlhkost a vy jste se mohli druhý den znovu vydat na svah s dokonale suchým vybavením.

2 velikosti

Velikost lyžařských brýlí vybírejte dle obvodu hlavy. Velikost S: obvod hlavy do 55 cm. Velikost L: obvod hlavy je více než 55 cm.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Rám 100% Termoplastický polyuretan Elastický pás 36% Syntetický kaučuk , 33% Polyamid , 31% Polyester Obrazovka 70% Polykarbonát , 30% Acetát celulózy Pěna 100% Polyuretan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Po použití uložte do pouzdra Wedze.

TESTY

Všechny výrobky Wedze se testují v reálných podmínkách – ve sněhu, v chladu, zkrátka za všech podmínek, s nimiž se lze při lyžování setkat. Týmy vývojářů, produktoví manažeři a návrháři se starají o to, aby výrobky odpovídaly skutečným potřebám sportovců.

Obrázky

Lyžařské a snowboardové brýle G 500 I zelené
Lyžařské a snowboardové brýle G 500 I zelené
Lyžařské a snowboardové brýle G 500 I zelené

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi