Lyžařská helma PST580 modrá

1 199 Kč

8660259

Navržena pro lyžaře hledající lehkou helmu s optimálním odvětráváním, které zároveň by dobře sedí na hlavě. Vhodná na pravidelné použití.

Lehká helma s nastavitelným odvětráváním, umožňuje snadné upravení teploty podle vaší tělesné teploty nebo aktuálních povětrnostních podmínek.

Barva:

Tmavě modrá / Bílá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

DRŽENÍ NA TĚLE

Kolečko pro nastavení obvodu hlavy.

Odvětrávání

8 otvorů. Vnitřní kanálky pro odvětrávání. Vyjímatelná mřížka na zadní straně.

NÍZKÁ HMOTNOST

445 g ve velikosti M.

OCHRANA PROTI NÁRAZŮM

V souladu s normou EN 1077:2007 třída B. Odlehčená konstrukce InMold.

HŘEJIVOST

Hřejivé polstrování i chrániče uší. Chráněný týl.

SNADNÉ POUŽITÍ

Uchycení brýlí pomocí elastického lanka. Čelní lem chrání před chladem.

POHODLÍ

Chrániče uší jsou tvarované, aby uši nepříjemně nestlačovaly.

MOŽNOST NASTAVENÍ

6 otevíracích odvětrávání.

Technické informace

Určení

Helma PST 580 byla navržena na pravidelné použití. Je velmi lehká a má účinný systém odvětrávání (8 otvorů, vnitřní kanálky a mřížka pro lepší cirkulaci vzduchu). Odvětrávání lze kdykoliv otevřít či zavřít. 3D chrániče uší (z vnitřní strany vybrané) jsou velmi pohodlné a také je v nich lépe slyšet.

Kompatibilita

Lyžařské helmy a brýle Wedze jsou vzájemně kompatibilní.

Dotahovací kolečko

Dotahovací kolečko je důležitým doplňkem pro to, aby helma na hlavě opravdu dobře seděla. Systém s kolečkem je snadno přístupný a umožňuje jednoduché a přesné nastavení. Lze jej ovládat i v lyžařských rukavicích. Toto nastavení je velmi pohodlné a je zárukou bezpečí na svahu. Pro utažení otočte kolečkem doprava, pro povolení naopak doleva.

Konstrukce In-Mold

Tato konstrukce, tzv. In-Mold, je tvořena externí polykarbonátovou skořepinou tvarovanou přímo na vnitřní výplni z hmoty EPS. Vnitřní výplň z EPS absorbuje otřesy při nárazu. Díky popsaným technologiím je helma velmi lehká. Helmu, která nebyla vystavena většímu nárazu, doporučujeme měnit vždy po 5 letech.

Norma EN 1077

Norma EN 1077:2007 je evropská norma o helmách používaných k ochraně hlavy při sjezdovém lyžování a snowboardingu. Stanovuje metody testování na schopnost tlumit nárazy a odolnost vůči proražení. Rozlišujeme 2 kategorie: Třída A: chrání hlavu seshora i zezadu i ze stran a chrání i uši. Třída B: chrání hlavu seshora i zezadu i ze stran, ale nechrání uši.

Výběr velikosti

Změřte si obvod hlavy v centimetrech (od středu čela kolem hlavy těsně nad ušima).
Dle naměřeného údaje zvolte velikost. Například: pokud jste naměřili 56 cm, zkuste si helmu označenou vel. 55–59 cm.

Zkoušení

Při zkoušení helem nespěchejte. Nejdůležitější je, aby helma nikde nepříjemně netlačila. Pokud někde tlačí, sáhněte po jiném modelu. Nezapomeňte si helmu zkoušet zároveň s vašimi brýlemi. Ne každé brýle jsou kompatibilní s každou helmou, a obráceně. Helma je s brýlemi kompatibilní tehdy, pokud mezi okrajem helmy a vrchním okrajem brýlí neproniká žádný vzduch.

Nastavení helmy

Na svahu musí být helma dobře utažená a musí správně sedět. Dbejte prosím na: výběr správné velikosti, dotažení helmy pomocí kolečka na týlu, správné utažení podbradního pásku. Je to trochu jako bezpečnostní pásy v autě: pokud bude helma příliš volná, nemůže pořádně plnit svoji funkci, a vy budete méně chránění.

Bezpečnost

Pod helmu nenoste tlustou čepici nebo kulich, oddálí totiž helmu od hlavy a sníží tak efektivitu ochrany.
Pokud si pod helmu chcete něco obléci, určitě sáhněte po kukle nebo speciální čepici pod helmu, které nesnižují vaši bezpečnost. Helma sama o sobě zadržuje teplo, často je zbytečné nosit pod ní další vrstvu. Bezpečnost může také snížit kamera na helmě. O to víc, že s podobnými doplňky nepočítá norma.

Snadná údržba

Vnitřní polstrování lze vyjmout a prát v pračce na 30 °C.

Podmínky pro vrácení (specifický výrobek: osobní ochranný prostředek)

Ujistěte se, že vám výrobek vyhovuje. Výrobek je možné vrátit pouze za splnění následujících podmínek: musí být v původním balení, se všemi příručkami a visačkami. Jedině takové výrobky bude možné přijmout zpět. Pojďme do toho společně: chraňme naší planetu.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Pěna 100% Polystyren Schránka 100% Polykarbonát Vnitřní materiál 100% Polyuretanová pěna

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Skladujte na suchém místě mimo dosah zdroje tepla a UV záření. Po použití nechte helmu zcela uschnout, poté ji uložte do textilního obalu.

Pokyny pro uživatele

Helmu je po každém nárazu třeba vyměnit.

TESTY

Všechny výrobky Wedze se testují v reálných podmínkách při aktivitě, pro kterou jsou určeny. Ve sněhu, v mrazu, zkrátka za všech podmínek, s nimiž se lze při lyžování setkat. Týmy vývojářů, produktoví manažeři a návrháři se starají o to, aby výrobky odpovídaly skutečným potřebám sportovců.

Pokyny k údržbě

Usušte po každém použití.

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi