Lyžařská helma FR500 zelená

1 499 Kč −33%
999 Kč
*Od 24. 1. 2023 až do vyčerpání zásob

8660326

Pro pravidelné freeridery, kteří hledají lehkou a odolnou helmu s odvětráváním.

Lyžařská helma vyvinutá speciálně pro jízdu mimo sjezdové tratě. Hybridní konstrukce (In-Mold/ABS) je velmi odolná svrchu (větve, kamení...), přičemž spodní část je velmi lehká.

Barva:

Chladně cedrová / Černošedá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

DRŽENÍ NA TĚLE

Dotahovací kolečko pro nastavení helmy přesně na vaši hlavu.

Odvětrávání

Odvětrávací kanálky na vnitřní straně helmy s vývodem na zadní straně.

NÍZKÁ HMOTNOST

470 g ve vel. M (hybridní konstrukce In-Mold / ABS).

OCHRANA PROTI NÁRAZŮM

V souladu s normou EN 1077:2007 třída B.

HŘEJIVOST

Odvětrávané vnitřní polstrování.

Snadná údržba

Vnitřní vložka je vyjímatelná a lze ji prát v pračce na 30°.

Technické informace

Hybridní konstrukce

Horní část helmy FR 500 je z ABS (odolnost), spodní část je In-Mold (nízká hmotnost). Konstrukce ABS (pevná skořepina) je o něco málo těžší, ale lépe chrání proti proražení (větev, kámen...)
Konstrukce In-Mold má vnější skořepinu z polykarbonátu tvarovaného přímo na vnitřním EPS. Vnitřní výplň z EPS absorbuje otřesy při nárazu. Díky popsaným technologiím je helma velmi lehká.

Dotahovací kolečko

Dotahovací kolečko je důležitým doplňkem pro to, aby helma na hlavě opravdu dobře seděla. Systém s kolečkem je snadno přístupný a umožňuje jednoduché a přesné nastavení. Lze jej ovládat i v lyžařských rukavicích. Toto nastavení je velmi pohodlné a je zárukou maximální bezpečnosti na svahu. Pro utažení otočte kolečkem doprava, pro povolení naopak doleva.

Norma EN 1077

Norma EN 1077:2007 je evropská norma o helmách používaných k ochraně hlavy při sjezdovém lyžování a snowboardingu. Stanovuje metody testování na schopnost tlumit nárazy a odolnost vůči proražení. Rozlišujeme 2 kategorie: Třída A: chrání hlavu seshora i zezadu i ze stran a chrání i uši. Třída B: chrání hlavu seshora i zezadu i ze stran, ale nechrání uši.

Výběr velikosti

Změřte si obvod hlavy v centimetrech (od středu čela kolem hlavy těsně nad ušima).
Dle naměřeného údaje zvolte velikost. Například: pokud jste naměřili 56 cm, zkuste si helmu označenou vel. 55–59 cm.

Zkoušení

Při zkoušení helem nespěchejte. Nejdůležitější je, aby helma nikde nepříjemně netlačila. Pokud někde tlačí, sáhněte po jiném modelu. Nezapomeňte si helmu zkoušet zároveň s vašimi brýlemi. Ne každé brýle jsou kompatibilní s každou helmou, a obráceně. Helma je s brýlemi kompatibilní tehdy, pokud mezi okrajem helmy a vrchním okrajem brýlí neproniká žádný vzduch.

Nastavení helmy

Na svahu musí být helma dobře utažená a musí správně sedět. Dbejte prosím na: výběr správné velikosti, dotažení helmy pomocí kolečka na týlu, správné utažení podbradního pásku. Je to trochu jako bezpečnostní pásy v autě: pokud bude helma příliš volná, nemůže pořádně plnit svoji funkci, a vy budete méně chránění.

Bezpečnost

Pod helmu nenoste tlustou čepici nebo kulich, oddálí totiž helmu od hlavy a sníží tak efektivitu ochrany.
Pokud si pod helmu chcete něco obléci, určitě sáhněte po kukle nebo speciální čepici pod helmu, které nesnižují vaši bezpečnost. Helma sama o sobě zadržuje teplo, často je zbytečné nosit pod ní další vrstvu. Bezpečnost může také snížit kamera na helmě. O to víc, že s podobnými doplňky nepočítá norma.

Snadná údržba

Vnitřní polstrování a chrániče uší lze vyjmout a prát v pračce na 30 °C. K čištění používejte jemný hadřík a mýdlovou vodu.

Podmínky pro vrácení (specifický výrobek: osobní ochranný prostředek)

Ujistěte se, že vám výrobek vyhovuje. Výrobek je možné vrátit pouze za splnění následujících podmínek: musí být v původním balení, se všemi příručkami a visačkami. Jedině takové výrobky bude možné přijmout zpět. Pojďme do toho společně: chraňme naší planetu.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Pěna 100% Schránka 50% Akrylonitril butadien styren , 50% Polykarbonát Hlavní podšívka 100% Polyuretan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Skladujte na suchém místě mimo dosah zdroje tepla a UV záření. Po použití nechte helmu zcela uschnout, poté ji uložte do textilního obalu.

Pokyny pro uživatele

Helmu je po každém nárazu třeba vyměnit.

TESTY

Všechny výrobky Wedze se testují v reálných podmínkách při aktivitě, pro kterou jsou určeny. Ve sněhu, v mrazu, zkrátka za všech podmínek, s nimiž se lze při lyžování setkat. Týmy vývojářů, produktoví manažeři a návrháři se starají o to, aby výrobky odpovídaly skutečným potřebám sportovců.

Pokyny k údržbě

Usušte po každém použití.

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi