Lovecký dalekohled Porro 100 10×50 černý

1 299 Kč

8542632

Dalekohled 10×50 k pozorování zvěře za denního světla až do soumraku. Lehký dalekohled můžete stále nosit sebou.

Jednoduše se používá i nosí, jeho světelnost umožňuje pozorování až do soumraku, s širokým zorným polem je ideální pomůckou k pozorování divoké zvěře.

Velikost:

průvodce velikostí
10X50
Online objednávka
Dostupné
Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 hodiny

Klíčové vlastnosti

KVALITA OBRAZU

Pozorujte zvěř v dálce se všemi detaily až do soumraku.

HMOTNOST

S hmotností 840 g můžete mít dalekohled k pozorování zvěře stále u sebe.

ZORNÉ POLE

Zorné pole na vzdálenost od 107 do 1 000 m.

Zvětšení

Desetinásobné přiblížení pozorovaných předmětů.

SNADNÝ PŘENOS

Včetně ochranného pouzdra a šňůrky kolem krku.

Technické informace

Popis výrobku

Rozměry: 200 × 170 × 65 mm.
Výstupní pupila: 5 mm.
Koeficient svítivosti: 25.
Koeficient stmívání: 22,36.
Zorné pole: vzdálenost od 107 do 1 000 m.
Nejbližší pozorovatelný bod: 5 m. Vodotěsný, nezamlžuje se: není nepropustný: MC (Multi coated). Hranol: Porro BK7. Plastový rám ABS zesílený skelným vláknem.

Kvalita obrazu 1

Část světelné intenzity se při průchodu dalekohledem vytrácí. Každé sklo část světla pohlcuje v míře několika procent. S řadou optických prvků je množství pohlceného světla poměrně značné. Proto je nutné každý z prvků speciálně upravit a snížit tak pohlcené množství světla. Každá úprava však něco stojí. Navíc čím je účinnější, tím je také nákladnější. Naše koncepce je proto chytrým mixem mezi efektivitou a cenou.

Kvalita obrazu 2

Dalekohled s hranolem porro BK7 a čočkami s povrchovou úpravou MC: multi-coated, vícevrstvá úprava na jednom nebo několika površích ke zvýšení světelné propustnosti.

Tyto 2 povrchové úpravy poskytují 70% světelnou propustnost a dobrý kontrast, což má za následek přirozené barvy za dne a dobrou světelnost za soumraku.

Světelnost a použití

K příležitostnému použití za denního světla a dosažení širokého zorného pole při dostatečné světelnosti nebo za soumraku, je dalekohled 10×50 velmi praktický. Pozorovat můžete jakoukoliv zvěř v každém okamžiku. Pozor na počasí, vyhněte se používání dalekohledu v dešti, není vodotěsný.
Hmotností je lehký, ale velikostí průměrný, hodí se proto na krátké vycházky do přírody.

Výstupní pupila

Lidská zornice se během dne zmenšuje a zvětšuje od 2 do 3 mm, za soumraku od 4 do 5 mm a ve tmě od 6 do 7 mm. Proto je důležité zvolit dalekohled s výstupní pupilou, která pokryje celou lidskou zornici, protože jedině tak využijete světelnost podle potřeby. Výstupní pupila dalekohledu 10×50 je 5 mm, takže je velmi dobře přizpůsobená soumraku.

Nastavení

Vysouvací průzory se přizpůsobí dioptriím.
Když nenosíte brýle, vyšroubujte průzory otáčením na maximum. Pokud nosíte brýle, noste průzory zašroubované proti tělu dalekohledu.

Pro zřetelné a jasné vidění pozorovaného předmětu nebo zvířete použijte centrální vroubkované kolečko, otáčejte jím doprava nebo doleva, dokud nedosáhnete ostrého obrazu.

Nastavení odchylky vidění mezi oběma očima

Korekce vzdálenosti mezi oběma očima:
zavřete pravé oko a pomocí centrálního kolečka zaostřete na předmět vzdálený přibližně padesát metrů. Když je předmět ostrý, zavřete druhé oko a zaostřete tentokrát kolečkem, které je umístěno blíž pravému průzoru. Rozdíl vzdáleností očí je nyní srovnaný. Při dalším použití již nebude nutné odchylku vidění upravovat.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Konstrukce 50% Polykarbonát-Akrylonitril-Butadien-Styren , 50% Minerální sklo Vnější část 100% Polyvinylchlorid

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi