Lovecký dalekohled 500 8×42 nepropustný khaki

3 499 Kč

8600095

Dalekohled k pravidelnému pozorování divoké fauny od úsvitu až do soumraku.

Díky širokému zornému poli je dalekohled velmi dobře uzpůsobený k pozorování ptáků a zvířat v pohybu. Vysoká svítivost k pozorování od úsvitu do soumraku.

Online objednávka
Dostupné
Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 hodiny

Klíčové vlastnosti

KVALITA OBRAZU

Objevte zvěř v dálce se všemi detaily i za soumraku.

VODĚODOLNOST

Deště se neobávejte, je nepropustný, zapečetěný a testovaný na ponoření.

HMOTNOST

Lehký a kompaktní, 670 g.

ODOLNOST

Odolá pádu z 1 m na nezpevněný povrch, skla odolná poškrábání.

ZORNÉ POLE

Můžete pozorovat velmi širokou oblast na vzdálenost od 109 m do 1 000 m.

Zvětšení

8násobné přiblížení pozorovaných předmětů.

SNADNÝ PŘENOS

Včetně ochranného obalu s vnitřním polstrováním a řemínkem na krk.

Technické informace

Popis výrobku

Rozměry: 154 × 130 × 50 mm.
Výstupní pupila: 5,25 mm.
Koeficient svítivosti: 27,6.
Koeficient stmívání: 18,3.
Zorné pole: vzdálenost od 109 do 1 000 m.
Nejbližší pozorovatelný bod: 5 m. Vodotěsný, nezamlžuje se: čištění dusíkem. Povrchová úprava čočky: FMC (Full Multi coated). Hranol: BaK4 stříbro. Plastový rám ABS zesílený skelným vláknem.

Kvalita obrazu 1

Část světelné intenzity se při průchodu dalekohledem vytrácí. Každé sklo část světla pohlcuje v míře několika procent. S 10 optickými prvky je už množství pohlceného světla poměrně značné. Proto je nutné každý z prvků speciálně upravit a snížit tak pohlcené množství světla. Každá úprava však něco stojí. Navíc čím je účinnější, tím je také nákladnější. Naše koncepce je proto chytrým mixem mezi efektivitou a cenou.

Kvalita obrazu 2

Dalekohled s hranolem BaK4 se stříbrnou vrstvou a čočkou s povrchovou úpravou FMC: Full multi-coated, upravené jsou všechny plochy, takže světelná propustnost je optimální.

Tyto 2 prvky poskytují 78% světelnou propustnost a dobrý kontrast, což má za následek přirozené barvy za dne a dobrou světelnost za soumraku.Při pozorování detailů hranol nabízí velmi dobrou ostrost.

Těsnost

Vodotěsný dalekohled plněný dusíkem, který se zevnitř nezamlžuje. Při ponoření do hloubky 1 metru vody odolá 15 minut.

Světelnost a použití

Dalekohled 500 8×42 je díky širokému zornému poli velmi dobře uzpůsobený k pozorování ptáků a zvířat v pohybu.
Díky velmi dobré světelnosti za soumraku se hodí i na lov s naháňkou a na čekanou. Takže jestli si chcete užít dlouhé hodiny pozorování v pohodlí, pak si pořiďte právě tento dalekohled s osminásobným zvětšením, se kterým omezíte i třas.

Výstupní pupila

Lidská zornice se během dne zmenšuje a zvětšuje od 2 do 3 mm, za soumraku od 4 do 5 mm a ve tmě od 6 do 7 mm. Proto je důležité zvolit dalekohled s výstupní pupilou, která pokryje celou lidskou zornici, protože jedině tak využijete světelnost podle potřeby. Výstupní pupila 5,25 mm dalekohled 8×42 je tedy velmi dobře přizpůsobená soumraku a to ještě lépe než u dalekohledu 10×42 s výstupní pupilou 4,2 mm.

Nastavení

Vysouvací průzory se přizpůsobí dioptriím.
Když nenosíte brýle, vyšroubujte průzory otáčením na maximum. Pokud nosíte brýle, noste průzory zašroubované proti tělu dalekohledu.Pro zřetelné a jasné vidění pozorovaného předmětu nebo zvířete použijte centrální vroubkované kolečko, otáčejte jím doprava nebo doleva, dokud nedosáhnete ostrého obrazu.

Nastavení odchylky vidění mezi oběma očima

Korekce vzdálenosti mezi oběma očima:
zavřete pravé oko a pomocí centrálního kolečka zaostřete na předmět vzdálený přibližně padesát metrů. Když je předmět ostrý, zavřete druhé oko a zaostřete tentokrát kolečkem, které je umístěno blíž pravému průzoru. Rozdíl vzdáleností očí je nyní srovnaný. Při dalším použití již nebude nutné odchylku vidění upravovat.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Konstrukce 50% Akrylonitril butadien styren , 50% Minerální sklo Vnější část 100% Polyvinylchlorid Obal 80% Pěna EVA, 20% Polyester

Obrázky

Lovecký dalekohled 500 8×42 nepropustný khaki
Lovecký dalekohled 500 8×42 nepropustný khaki
Lovecký dalekohled 500 8×42 nepropustný khaki

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi