LAVINOVÝ BATOH AIRBAG REACTOR 24 L ČERNÝ

13 899 Kč

8565252

Univerzální a odolný airbag batoh dostatečně prostorný na to, aby se do něj vešlo vybavení na celý den. Batoh se prodává s kartuší.

Batoh s technologií Reactor a velkým objemem, protože systém je v batohu nainstalován velmi úsporně. Batoh R24 je perfektní lavinový Airbag batoh na celodenní pobyt v horách.

Online objednávka
Dostupné
Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 hodiny

Klíčové vlastnosti

KAPACITA

Užitný objem 24 l.

POHODLÍ PŘI NOŠENÍ

Nošení lyží (diagonálně), snowboardu a cepínů.

Kapsy a přihrádky

Velká kapsa + přední kapsa + kapsa na lyžařské brýle.

Technické informace

Batoh Airbag

Batoh s airbagem je bezpečnostní vybavení, díky kterému zůstanete v případě utržení a zavalení lavinou při jejích povrchu. I tak je ale naprosto nezbytné batoh doplnit lavinovým vyhledávačem, lopatou a sondou. Celý princip batohu spočívá v tom, že se zvýší tělesný objem osoby tak, že se kolem batohu nafoukne „airbag“.

Systém Reactor

Systém je napojený na táhlo, za které se v případě potřeby zatáhne a airbag se do několika sekund naplní vzduchem. Tento princip vychází z fyzikálního jevu zvaného obrácené vycezování, což je efekt, při kterém se mezi částicemi v pohybu ty menší dostávají dolů a větší zůstávají u povrchu.

Plynová patrona

Patrony se vyrábějí z vysoce kvalitních materiálů a jsou navrženy tak, aby odolaly vnitřnímu tlaku přesahujícímu 300 barů. Jsou pouze na jedno použití a doplnit je můžete pouze u značky ARVA. Ocelové patrony odpovídají evropské směrnici 2010/35/EU i nařízení DOC/TC platné v Severní Americe.

Skladnost a hmotnost

Systém nafukování byl testován a navržen tak, aby byl co nejskladnější a nejlehčí (790 g), a zároveň byl jeho výkon v reálné situaci co nejefektivnější. U třech inovací byla podána žádost o patent. Celý systém Reactor lze z batohu vyjmout a použít i v jiném batohu, který je s tímto systémem kompatibilní.

Hmotnost

Celý batoh včetně integrovaného systému: 2100 g.

Bezpečnostní vybavení

Hory jsou jedinečným místem na zimní dobrodružství, zásadou je však být řádně vybaven. Minimální výbavu do zasněžených hor tvoří vyhledávač obětí lavin, sonda a lopata. I když jste vybaveni těmito pomůckami, neznamená to však vaši úplnou ochranu v případě nebezpečí.

Lavinový vyhledávač

Lavinový vyhledávač
umožňuje zaměřit lyžaře či snowboardistu s vysílačem pod lavinou. Tento signál budou moci zachytit ostatní, kteří mají vyhledávač nastavený na režim hledání.

Lopata

Vyhrabání oběti v průměru trvá déle než její nalezení. Proto je potřeba být maximálně efektivní.

Sonda

Umožňuje lokalizovat oběť v lavině a určit hloubku zasypání.

Upozornění

Vyhledávač noste co nejpevněji na těle, aby nedošlo k jeho utržení. Jeho stav kontrolujte před každým výjezdem na sjezdovku. Pravidelně se trénujte. Naučte se přijmout, že oběti již nelze pomoci.

Kartuše

Batoh Airbag se prodává s jednou kartuší ARVA kompatibilní se systémem REACTOR.

Koncepce a technologie výrobku

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Jednou ročně nechte zkontrolovat odborníky z ARVA.

Návod k použití

Více informací o tomto výrobku naleznete ZDE

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání