VELIKOST COB / FULL
Media 0
Media 1
Media 2

Kožená uzdečka 900 s anglickým nánosníkem pro koně a poníky černá

1 499 Kč

8404822

Uzdečka navržená tak, aby netlačila na týl a hlavu koně a zajistila mu tak maximální pohodlí.

Pohodlná uzdečka, která díky anatomicky tvarovanému nátylníku a čelence, měkkému polstrování a zapínání přes podbradní žlábek snižuje tlak na hlavu koně.

Barva:

Černá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

Anatomický nátylník s můstkem snižuje tlak na týl a oblast kolem uší.

ODOLNOST

Odolná buvolí kůže podšitá hovězinou zajišťuje dlouhou životnost.

Nižší podráždění pokožky

Výztuhy na nejnamáhanějších místech (nánosník, nátylník, přezky).

Technické informace

Design a koncepce

Tuto uzdečku jsme navrhli tak, aby odpovídala anatomii koňské hlavy a současně vyjadřovala dynamiku koně v pohybu. Její štíhlé napjaté linie jsou zdůrazněné kontrastním bílým prošíváním. Toto je první verze anatomické uzdečky 900, kterou nabízíme ve světle hnědé kůži s tmavě modrou podšívkou a v tmavě hnědé kůži s podšívkou stejné barvy.

Anatomicky tvarovaný nátylník s můstkem

Tlak na týl nemusí být způsobený jen nátylníkem uzdečky, ale také působením rukou jezdce, které se projevuje na lícnicích s nátylníkem spojených. Abychom tomuto tlaku předešli, navrhli jsme tvar nátylníku tak, aby vůbec do oblasti týlu a krčních obratlů nezasahoval – po obou stranách týlu jsou podložky z měkké pěny, které jsou spojené můstkem.

Anatomický nátylník a čelenka

Spodní část nátylníku je tvarovaná tak, aby netlačila zezadu na uši, kde je mnoho nervových zakončení a tlak v této oblasti tak často způsobuje nechtěné uvolnění huby. Ze stejného důvodu je čelenka připojena ke spodní části nátylníku co nejtenčím řemínkem a co nejvýše, aby netlačila na nervová zakončení nad skalní a spánkovou kostí.

Anatomicky tvarované lícnice

Lícnice uzdečky a nánosníku jsou spojené očkem, díky němuž se tlak působený pobídkami jezdce rozprostře mezi udidlo, týl a nánosník, a nikoli pouze mezi udidlo a týl.

Anatomicky tvarovaný nánosník

Nánosník je vybavený kroužky ve tvaru D, díky nimž je možné spodní část umístit správně podle tvaru hlavy každého koně. Podbradní řemínek může jezdec snadno odepnout či ji na uzdečce ponechat, podle svých potřeb.

Zapínání přes podbradní žlábek

Namísto běžného podhrdelníku jsme tuto uzdečku vybavili řemínkem, který vede přes podbradní žlábek, a umožňuje tak přizpůsobit umístění lícnic uzdečky a nánosníku hlavě koně. Je třeba jej lehce utáhnout. Jeho umístění také napomáhá oddálit lícnice od očí koně.

Pohodlí koně

V místech, která nejvíce tlačí na hlavu koně, je pro jeho větší pohodlí uzdečka polstrována měkkou pěnou. Jde o nátylník se speciálním zřetelem na oblast týlu, čelenku a nánosník. Všechny přezky, které jsou v kontaktu s hlavou, jsou také podložené, aby nedocházelo k odírání pokožky koně pod přezkami.

Kombinace s otěžemi

Tato uzdečka byla navržena pro kombinaci s otěžemi 900 s výrazně profilovanými výstupky. Jsou sladěné v detailech, zpracování a samozřejmě i barvě kůže.

Velikosti:

Tato uzdečka je dostupná ve 2 velikostech – Cob (CS) a Full (FS). Velikost CS je vhodná pro koně s malou hlavu a pro pony sekce D. Velikost FS vyhovuje většině jezdeckých koní. Díky velkému množství možností nastavení se může přizpůsobit většině koní středního a většího vzrůstu.

Jak ověřit správné nastavení uzdečky?

Správné nasazení uzdečky ověříte jednoduchým způsobem. Můžete prostrčit prst pod čelenku a ověřit, že není příliš utažená a netlačí na citlivé oblasti s nervovými zakončeními popsané výše. Poté můžete prostrčit prst pod nátylníkem za ušima a přesvědčit se, že příliš netlačí na ušní oblast. Při prvních použitích vždy kontrolujte, jestli není hlava koně po použití uzdečky někde odřená.

Správně nastavený nánosník

Nastavení nánosníku má velký vliv na uvolnění koně. Měl by být nastaven tak, abyste mohli prostrčit jeden prst mezi nánosníkem a hřbetem nosu koně, a dva prsty mezi nánosníkem a výběžkem jařmové kosti. Pokud si s jeho nastavením nejste jistí, zeptejte se na radu profesionála. Používání podpínacího řemínku není u všech koní nutné. Proto můžete podpínku od uzdečky 900 snadno odepnout.

Doporučená údržba

Aby vám uzdečka dlouho vydržela v perfektním stavu, doporučujeme ji pravidelně čistit houbičkou namočenou ve vlažné vodě s glycerinovým mýdlem. Poté můžete kožený materiál vyživit speciálním tukem, který nanášejte pomocí hadříku. Pokud se vám kůže zdá tvrdá a suchá, můžete ji ještě ošetřit hydratačním mlékem, které jí poskytne hloubkové vyživení.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Hověží kůže Vložka 100% Hověží kůže

Pokyny k údržbě

Perte v ruce

Nebělte bělicími prostředky

Nesušte v bubnové sušičce

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi