VELIKOST PONY
Kožená uzdečka 580 STRASS s anglickým nánosníkem pro poníky

Kožená uzdečka 580 STRASS s anglickým nánosníkem pro poníky

1 299 Kč

8404879

Krásná a pohodlná kožená uzdečka navržená pro maximální pohodlí koně.

Díky tvarovanému nátylníku a čelence ve tvaru V respektuje tato uzdečka anatomii koňské hlavy a díky propracovanému designu zvýrazňuje její linie.

Barva:

Černá

Velikost:

průvodce velikostí
PS
Online objednávka
Dostupné
Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 hodiny

Klíčové vlastnosti

ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

Za ušima tvarovaný nátylník a čelenka do V pro pohodlnější nošení.

ODOLNOST

Odolná buvolí kůže podšitá hovězinou zajišťuje dlouhou životnost.

Nižší podráždění pokožky

Výztuhy na nejnamáhanějších místech: (nánosník, nátylník, přezky).

Technické informace

Design a koncepce

Tato uzdečka představuje vyvážené spojení stylu, tradice a pohodlí, aby co nejlépe odpovídala potřebám koně. Uzdečky řady 580 mají jemné linie a praktické detaily, které respektují anatomii koně. Díky celokoženému provedení jsou velmi elegantní a krásně zvýrazňují hlavu koně. Můžete vybírat ze tří provedení uzdečky 580: koženého prošívaného SURPIQUÉ, hladkého koženého s lemováním GLOSSY a koženého se širokým nánosníkem a čelenkou ozdobenou kamínky STRASS.

Anatomicky tvarovaný nátylník a čelenka

Spodní část nátylníku je tvarovaná tak, aby netlačila zezadu na uši, kde je mnoho nervových zakončení a tlak v této oblasti tak často způsobuje nechtěné uvolnění huby. Ze stejného důvodu je čelenka připojena ke spodní části nátylníku co nejtenčím řemínkem a co nejvýše, aby netlačila na nervová zakončení nad skalní a spánkovou kostí.

Pohodlí koně

Části uzdečky, které nejvíce tlačí na hlavu koně, jsou pro jeho větší pohodlí podloženy měkkou pěnou. Jde o nátylník se speciálním zřetelem na oblast týlu, čelenku a nánosník.

Kombinace s otěžemi

Tato uzdečka byla navržena pro kombinaci s otěžemi 580 s výrazně profilovanými výstupky. Jsou sladěné v detailech, zpracování a samozřejmě i barvě kůže. Pokud preferujete tenčí a poddajnější otěže s menšími výstupky, můžete sáhnout po otěžích 900, které jsou s uzdečkami 580 také kompatibilní. Tato uzdečka je v prodeji bez otěží.

Velikosti:

Tato uzdečka je dostupná ve 3 velikostech – Pony (PS), Cob (CS) a Full (FS). Velikost PS je vhodná pro velké pony sekce B, pony sekce C a menší pony sekce D. Velikost CS je vhodná pro koně s malou hlavou a pro pony sekce D. Velikost FS vyhovuje většině jezdeckých koní. Díky velkému množství možností nastavení se může přizpůsobit většině koní středního a většího vzrůstu.

Nastavení:

Nánosník je opatřen opaskovými přezkami pro snadné nastavení. Podhrdelník se snadno připíná pomocí karabiny.

Jak ověřit správné nastavení uzdečky?

Správné nasazení uzdečky ověříte jednoduchým způsobem. Můžete prostrčit prst pod čelenku a ověřit, že není příliš utažená a netlačí na citlivé oblasti s nervovými zakončeními popsané výše. Poté můžete prostrčit prst pod nátylníkem za ušima a přesvědčit se, že příliš netlačí na ušní oblast. Při prvních použitích vždy kontrolujte, jestli není hlava koně po použití uzdečky někde odřená.

Správně nastavený nánosník

Nastavení nánosníku má velký vliv na uvolnění koně. Měl by být nastaven tak, abyste mohli prostrčit jeden prst mezi nánosníkem a hřbetem nosu koně, a dva prsty mezi nánosníkem a výběžkem jařmové kosti. Pokud si s jeho nastavením nejste jistí, zeptejte se na radu profesionála. Používání podpínacího řemínku není u všech koní nutné. Proto můžete podpínku od uzdečky 580 snadno odepnout.

Doporučená údržba

Aby vám uzdečka dlouho vydržela v perfektním stavu, doporučujeme ji pravidelně čistit houbičkou namočenou ve vlažné vodě s glycerinovým mýdlem. Poté můžete kožený materiál vyživit speciálním tukem, který nanášejte pomocí hadříku. Pokud se vám kůže zdá tvrdá a suchá, můžete ji ještě ošetřit hydratačním mlékem, které jí poskytne hloubkové vyživení.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Hověží kůže Vložka 100% Hověží kůže Přezky 100% Nerezová ocel

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Skladujte nejlépe zavěšené na suchém, mírně chladném místě.

Pokyny k údržbě

Neperte

Nebělte bělicími prostředky

Nesušte v bubnové sušičce

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi