Karbonové silniční kolo EDR CF SRAM Force AXS eTap černé

99 999 Kč

8788491

Kolo s novým rámem z vysokomodulového karbonu určené pro nejnáročnější výkonnostní cyklisty.

Nový rám, který vás překvapí svou živostí a pohodlnou jízdou v horách i v terénu se smíšeným profilem.

Barva:

Černá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

Efektivní přenos energie

Rám a vidlice z vysokomodulového karbonu, karbonová kola Zipp.

PŘESNOST

Sada SRAM Force AXS eTap, elektronické řazení.

BRZDNÁ SÍLA

Hydraulické kotoučové brzdy: přesné, výkonné a postupné brzdění.

HMOTNOST

7,8 kg ve vel. M.

Technické informace

Nová řada EDR

Zkratka EDR označuje novou řadu výkonnostních kol značky Van Rysel. EDR znamená EnDuRance (vytrvalost). A v našem pojetí vytrvalost nevylučuje rychlost. Právě naopak: taková výzva stála před naším vývojovým týmem. Výsledkem je nový rám EDR, který je ideální pro všechny výkonnostní jezdce, kteří chtějí kolo vhodné na jízdu v horách i v terénu se smíšeným profilem. Dokonalá kombinace tuhosti, nízké hmotnosti a pohodlí rámu zaručuje skutečně rychlou jízdu!

Rám a vidlice EDR

Rám s vidlicí EDR je vyrobený z vysokomodulových karbonových vláken. Poskytuje kolu vynikající tuhost a váží pouze 890 g (ve velikosti M). Hmotnost vidlice: 382 g. Směr vláken jsme propočítali tak, aby rám vyhovoval těm nejnáročnějším vrchařům a závodníkům v kopcovitém terénu i ve vysokých horách. Díky tomu kolo odpovídá nárokům profesionálních cyklistů. Středové složení Press fit 86, rám je kompatibilní s Di2.

Řídítka a představec DEDA ZERO 2

Řídítka DEDA ZERO 2.
Řídítka Zero 2 s geometrií RHM (rapid hand movement) exkluzivně u značky DEDA mají aerodynamický tvar, zároveň nabízejí účinné a pohodlné uchopení. Spolehlivá a odolná řídítka z lehké slitiny 6061. Šířka řidítek: XS/S: 400 mm, M, L, XL: 420 mm. Pozor, značka DEDA měří řídítka od konce ke konci, šířka 42 tedy odpovídá šířce 40 měřené od středu ke středu! Představec DEDA ZERO 2. Délka: XS: 90 mm, S: 100 mm, M: 110 mm, L: 120 mm, XL: 130 mm.

Řazení SRAM Force eTap AXS

Sada SRAM Force. Celková hmotnost: 2788 g.
Elektronické řazení je napájené 2 bateriemi (1 na měniči, 1 na přesmykači).
Měnič SRAM Force 12 rychlostí. Systém eTap je velmi reaktivní, všechny parametry lze nastavit v aplikaci SRAM.

Převodník / kazeta SRAM Force AXS

Dvojpřevodník 48–35. Délka klik: S: 170 mm.
M: 172,5 mm.
L/XL: 175 mm. Kazeta: SRAM FORCE AXS 10–33: 10-11-12-13-14-15-17-19-21-24-28-33.

Kotoučové brzdy SRAM Force

Brzdové třmeny SRAM Force zajišťují přesné a postupné brzdění. Vzdálenost páčky od gripu je možné nastavit, aby se dokonale přizpůsobila rukám cyklisty. Přední kotouč: 160 mm. Zadní kotouč: 140 mm.

Brzdové destičky je třeba tzv. zajet. Stačí nejprve v malé rychlosti (20 km/h) 20× postupně zabrzdit, a poté totéž zopakovat v rychlosti zhruba 30 km/h. Je třeba zajet obě brzdy. Díky tomu získají brzdové destičky lepší přilnavost ke kotouči.

Kola Zipp 303 S

Kola Zipp 303 S využívají nejnovější technologie značky. 100% karbonová kola, Tubeless Ready. Výška profilu je 45 mm. Tento univerzální profil umožňuje závodníkům projet jakýmkoliv terénem. Vnitřní šířka je 23 mm. Na kola jdou bez problémů nazout i pláště o šířce 28 mm. Doporučený tlak je mezi 2 a 5 bar. Hmotnost páru 1530 g.

Pláště Vittoria Corsa N.EXT

Velikost: 700x28c.
Kolo je dodáváno s dušemi, dostanete k němu nicméně i Tubeless ventilky a tmel, abyste je mohli předělat na Tubeless montáž.
Plášť Vittoria N.EXT je jednou z posledních novinek značky. Tento pružný plášť s nylonovou kostrou (100 TPI) váží 300 g.
Je inspirovaný technologiemi závodních plášťů, zajišťuje rychlou jízdu a životnost díky kombinovanému materiálu (grafen + oxid křemičitý).

Šířka pláště

Rám umožňuje osadit kolo plášti o maximální šířce 28 mm.

Sedlo / sedlovka

FIZIK ANTARES R5 BLACK.
Sedlovka VR carbon 27,2.

Pedály

Kolo dodáváme bez nášlapných pedálů.

Hmotnost

7,8 kg ve vel. M, černý rám.

Údržba převodů

Pravidelná údržba přehazovačky a řetězu je velmi důležitá, zejména pokud často jezdíte po mokrých nebo prašných silnicích. Díky pravidelné údržbě prodloužíte životnost převodového systému kola. Pro pravidelnou kontrolu stavu řetězu můžete využít tuto pomůcku: https://www.decathlon.cz/p/merka-na-retez/_/R-p-120530?mc=8351086

Životnost převodů a řetězu

Při nákupu kola a výběru přehazovačky a řetězu je důležité vzít v potaz náklady na jejich údržbu. Níže uvádíme orientační údaje o životnosti, které závisí především na podobě údržby. Průměrná životnost dobře udržovaného řetězu je 5000 km.
Průměrná životnost kazety je 10 000 až 12 000 km.
Při zanedbání údržby řetězu se vystavujete riziku častého padání řetězu, které může vést k poškození rámu kola.

Údržba hydraulických brzd

Hydraulické brzdy fungují na principu uzavřeného okruhu mezi brzdovou páčkou a brzdovým třmenem. Nepropustnost zajišťuje hadička. Časem přirozeně dochází k poklesu tlaku v hadičce, což má za následek ztrátu účinnosti brzdění. Jakmile si všimnete, že brzdová páčka je volnější nebo jde stisknout až k řídítkům, je třeba brzdový systém vyčistit. To vyžaduje speciální nářadí a dovednosti.

Upozornění a seřízení


Upozornění: nikdy nebrzděte naprázdno, pokud není brzda nasazená na kola, jinak hrozí, že se k sobě brzdové destičky přilepí.
Pokud se kotouč dotýká kola, je třeba vyrovnat kolo a brzdový třmen. Postupujte takto:
- Povolte osu kola. - Silně zabrzděte a současně utáhněte osu kola. - Pokud se kotouč stále dotýká kola, povolte třmen brzdy a postupujte stejným způsobem. - Pokud se vám problém nepodaří vyřešit, zastavte se s kolem v servisu v jakékoli prodejně Decathlon.

Záruka

5 let na rám a 2 roky na díly.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Rám 100% Uhlík

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Kolo skladujte na suchém a větraném místě.

Pokyny pro uživatele

Na kolo nelze namontovat blatníky.

Pokyny k údržbě

Neperte

Nebělte bělicími prostředky

Nesušte v bubnové sušičce

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Návod k použití

Více informací o tomto výrobku naleznete ZDE

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi