Juniorská hokejka na pozemní hokej low bow 20 % karbon FH920 černo-žlutá

1 499 Kč

Hokejka pro zkušené juniorské hráče, kteří chtějí snadno ovladatelnou hokejku (low bow) s 20% podílem karbonu.

Hokejka Korok je ideální pro pokročilé hráče pozemního hokeje.

Otázky a odpovědi
Barva: Černá / Zářivě žlutooranžová / Bílá
Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

KONTROLA TRAJEKTORIE

Karbon je na ovládání náročnější, low bow usnadňuje 3D hru.

Razance

20 % karbonu v kombinaci s lowbow (push) zvyšují výkonnost hokejky.

Kontakt s míčem

Středně pružná hokejka pro přesnější hru.

Ovladatelnost

Hokejka low bow umožňuje náročnější technickou hru.

Omezení vibrací

20 % karbonu s 5 % aramidu méně tlumí otřesy.

Ergonomický tvar

Pohodlný prošívaný grip z PU.

ODOLNOST

Díky odolnému materiálu z 20 % z karbonu a z 5 % z aramidu.

Technické informace

Složení

20 % karbon. 75 % sklolaminát. 5 % aramid.

Zahnutí a hmotnost

Klasické zahnutí 24 mm/250 mm. Hmotnost: 480 g +/-10 při délce 34.

Detailní popis výrobku

Karbonové vlákno 12K 800 tex původem z Japonska (Toho Tenex) a sklolaminát 1080 tex v sendvičové struktuře. Dutá struktura se dvěma kanálky. Aramid v hlavě hole. Tenký shaft pro snadné uchopení a ovladatelnost. Úhel hlavy 45° pro snazší ovladatelnost. Tenká hlava i zobák pro snazší ovladatelnost. 1mm vrstva pěny z polyetylenu etylenvinylacetátu (PE-EVA) je umístěná pod gripem a tlumí otřesy. Prošívaný grip z polyuretanu (PU) pro snadné uchopení. Délka rukojeti: 40 cm.

Schváleno našimi sportovci

Jill Boonová (bývalá kapitánka belgického národního týmu a hráčka na olympijských hrách v Londýně 2012, hráčka Royal Racing Club v Bruselu); Berta Bonastreová (hráčka národního španělského týmu a bronzová medailistka z mistrovství Evropy 2018 a 2019, hráčka na olympijských hrách v Riu a v Tokiu 2021 a hráčka španělského týmu Egara), Laura Nunninková (hráčka národního týmu Nizozemí, mistryně Evropy z let 2017, 2019 a 2021 a stříbrná medailistka z Ria,

Schváleno našimi sportovci (pokračování)

Victor Charlet (kapitán francouzského národního týmu a hráč Warerloo Ducks, účastník Mistrovství světa 2018).

Z čeho jsou hole vyrobeny?

V minulosti se hole na pozemní hokej vyráběly ze dřeva (jasan, moruše), v současnosti jsou pro výrobu zejména profesionálních hokejek použity kompozitové materiály (sklolaminát, karbonové a aramidové vlákno; Kevlar je obchodní značkou typu aramidu). V prodeji jsou hole ze 100% dřeva, dřevěné s výztuhami ze sklolaminátu, ze 100% sklolaminátu, ze sklolaminátu se stále vyšším podílem karbonu.

Z čeho jsou hole vyrobeny? (pokračování)

(Pokud je příměs karbonu vysoká, je hokejka složena z 5 až 10 % aramidu).

Jaké jsou vlastnosti materiálů?

Sklolaminát je nejtvrdším materiálem, je pevný, lehký a odolnější vůči oděru než dřevo. Zajišťuje výkonnější odpal, menší kontrolu a pocit tvrdšího odpalu. Ještě lehčí a pevnější je karbon, opět zajišťuje výkonný odpal a ještě obtížnější kontrolu hole, pokud hráč ještě neovládá technickou hru. Aramid je používán jako doplněk karbonu, v shaftu tlumí vibrace a v zobáku zabraňuje oděru.

Jakým způsobem je vyrobena hokejka z kompozitových materiálů?

Kompozitové materiály jsou v holi uspořádány jako listy jednotlivých vláken obtočené okolo dutého jádra, které se taktéž skládá z několika podlouhlých dutin. Hole se mezi sebou liší směsí materiálů, počtem listů vláken a strukturou dutého jádra. Pouhá informace o podílu karbonu není tudíž dostačující pro určení kvality hole.

Jaký materiál zvolit?

Děti začátečníci nejlépe využijí dřevěné hole. Pokročilí zvolí hokejku ze sklolaminátu a posléze hokejku s určitým podílem karbonu. Dospělí začátečníci mohou rovnou začít hrát se sklolaminátovou holí. Pokročilí a zkušení hráči si zvolí hokejku s podílem karbonu, který odpovídá jejich stylu hry (vyvážení kontroly hole a razantních odpalů).

Co znamená zahnutí hole?

Hokejka na pozemní hokej není rovná, ale zahnutá. Zahnutí je popsáno pomocí maximální výšky (vertikální rozměr mezi holí položenou na rovném podkladu a tímto podkladem) a místem, kde je tato výška maximální, které je měřeno od hlavy hole (bod maximálního zahnutí).

Co znamená zahnutí hole? (pokračování)

Obvykle má hokejka maximální výšku zahnutí 15 mm a bod maximálního zahnutí se nachází ve střední výšce hole.

Jaké zahnutí zvolit?

Pro začátečníky je určena hokejka bow standard. Pokročilý a zkušený hráč, pro nějž je důležitá kontrola míče, zvolí konstrukci mid bow. Zkušení hráči jistě ocení hokejku low bow na driblování a perfektní kontrolu míče. Na techniku drag flick pak zvolte hokejku extra low bow.

Typy zahnutí

Standard bow (bow jako zahnutí) je zahnutí s maximální výškou 17 až 20 mm a bodem max. zahnutí ve 300 mm. Mid bow konstrukce hokejky je zahnutí s maximální výškou 23 až 24 mm a bodem max. zahnutí ve 300 mm. Low bow je zahnutí s maximální výškou 24 až 25 mm a bodem max. zahnutí ve 250 mm. Extra low bow je zahnutí s maximální výškou 24 až 25 mm a bodem max. zahnutí ve 200 mm.

Norma FIH pro zahnutí

Dle norem mezinárodní federace pozemního hokeje musí být bod maximálního zahnutí umístěn minimálně ve 200 mm a maximální výška zahnutí je stanovena na 25 mm.

Jaká je hmotnost hole?

Většina holí pro dospělé (velikost 36,5" až 37,5") váží od 520 do 580 g. Hokejka pro děti má hmotnost 400 g. U stejného modelu se může hmotnost hole lišit o 20 až 30 g v závislosti na procesu výroby.

Norma FIH pro hmotnost

Dle mezinárodní federace je max. hmotnost hole předepsána na 737 g.

Proč je důležité vyvážení?

U hokejek stejné hmotnosti je pro ovládání nejdůležitější rozmístění hmoty. Bod vyvážení je gravitačním bodem, který se měří od hlavy hokejky. Pokud je umístěn blíže k rukojeti, je hokejka lehčí, a tím i lépe ovladatelná. Pokud je vyvážení posunuté do hlavy, je hokejka pocitově těžší a poskytuje razantní odpaly.

Jakou hmotnost/vyvážení zvolit?

Pokud hledáte snadnou ovladatelnost, zvolte lehkou hokejku s vyšším bodem vyvážení. Pokud chcete razantní odpaly, vyberte si těžkou hokejku s nízkým bodem vyvážení.

Jakou velikost zvolit?

Délka hole se měří v palcích ("). 1" = 2,54 cm. Dětské velikosti se obvykle pohybují od 24" do 35". Pro výběr dětské dole postavte hokejku vedle dítěte. Zvolte takovou hokejku, jejíž rukojeť bude sahat dítěti k pupku. Pro dospělé jsou určeny hokejky o délce 36,5".

Norma FIH pro velikost

Dle norem mezinárodní federace FIH je max. povolená délka hole na pozemní hokej 41" (105 cm).

Obecná doporučení pro výběr hole

Ideální hokejka je taková, která v sobě kombinuje správnou velikost, složení (a vnitřní konstrukci), zahnutí, hmotnost a vyvážení.

Vývoj

Výrobek byl vyvinut ve spolupráci s vývojovým týmem složeným z hráčů pozemního hokeje (produktoví manažeři, designéři, inženýři, modeláři, stylisté, laboratorní technici, technici testování prototypů, s Jill Boonovou, Bertou Bonastreovou, Laurou Nunninkovou, Thomasem Brielsem, Victorem Wegnezem a Victorem Charletem).

Vývoj (pokračování)

A se specialisty na sportovní vybavení Decathlonu.

Informace

Uvedené informace pocházejí od výrobce nebo byly zjištěny naším vývojovým týmem na základě vzorků poskytnutých výrobcem.

Rozdělení řady

Junior/expert/20-39%carbon/lowbow.

Velikost

34 / 35.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hřídel/rukojeť 75% SKELNÉ VLÁKNO, 20% Uhlík, 5% ARAMID Grip 100% POLYURETAN

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Odstraňte písek nalepený na hokejce. Čistěte navlhčeným hadříkem. V případě potřeby ji zbavte prachu a mastnoty.

TESTY

Hole procházejí laboratorními testy i testováním v reálných podmínkách zápasu.

Schváleno

Jill Boonovou (Belgie), Lucie Breynovou (Belgie), Tiphaine Duquesnovou (Belgie), Judith Vandermeirenovou (Belgie), Bertou Bonastreouvou (Španělsko), Manuelou Urrozovou (Chile), Laurou Nunninkovou (Nizozemí), Esme Burgeovou (Anglie), Thomasem Brielsem (Belgie), Victorem Wegnezem (Belgie), Jacobem Draperem (Wales) a Victorem Charletem (Francie).

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi