Jezdecká přilba 120 námořnicky modrá

699 Kč −14%
599 Kč
*Od 15. 10. 2022 až do vyčerpání zásob
8603590

Přilba pro začínající jezdce. Chrání hlavu v případě pádu.

Začínáte s jízdou na koni či na poníku? Zvolte pohodlnou přilbu 120, jejíž velikost snadno upravíte pomocí kolečka v zadní části. Ideální přilba pro začátečníky!

Otázky a odpovědi

Barva:

Elektrická modrá / Světle inkoustová modrá / Černopetrolejová

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

OCHRANA PROTI NÁRAZŮM

Přilba je certifikována dle normy EN 1384:2017.

MOŽNOST NASTAVENÍ

Kolečko v zadní části umožňuje rychle nastavit velikost přilby.

Odvětrávání

Brání přehřívání hlavy při jízdě: skořepina odvádí horký vzduch.

POHODLÍ

Pěnové výstelky v přilbě a pod bradou pro maximální pohodlí.

DRŽENÍ NA TĚLE

Čtyřbodový systém postranních popruhů zajišťuje dobré držení na hlavě.

Technické informace

Norma

Přilba je certifikována dle normy EN 1384:2017.

Velikost

XS (48–52 cm), S (52–55 cm), M (55–58 cm), L (58–61 cm).

Nízká hmotnost

530 g. Velikost M (55–58 cm).

Ochrana

Začínáte s jezdectvím? Při navrhování přilby 120 jsme mysleli právě na začátečníky. Přilbu jsme podrobili náročnému testování. Její skořepina je navržena tak, aby v případě pádu pohltila část energie nárazu, čímž dojde k částečné deformaci skořepiny nebo ochranného materiálu. Toto poškození nemusí být pouhým okem viditelné, protože se nachází uvnitř přilby, proto je po pádu vždy třeba přilbu vyměnit za novou.

Tělesná přizpůsobivost

Aby přilba poskytovala optimální ochranu, musí být správně seřízena. Musí dobře sedět na hlavě a být jezdci pohodlná. Přilba 120 je nastavitelná, takže se dokonale přizpůsobí obvodu každé hlavy. Nabízíme ji ve čtyřech velikostech od XS do L a obvodech od 48 do 61. Pro výběr správně velikosti je třeba přilbu vyzkoušet a nastavit ji pomocí kolečka v zadní části. Sami uvidíte, že její nastavení je velmi snadné a přizpůsobí se každé hlavě.

Pohodlí

Abyste si krásu jezdeckého sportu užili naplno, musíte se v sedle cítit pohodlně. Proto jsme popruhy této přilby podložili pěnovými výstelkami, díky nimž přilba nikde netlačí. Vnitřek přilby je vybaven vyjímatelnou pěnovou vložkou, která vám poskytne pocit dokonalého pohodlí a bezpečí. Můžete ji prát na 30 °C. Pěnová výstelka pod bradou chrání před skřípnutím kůže při zapínání, které děti se svou první přilbou často bohužel dobře znají!

Držení přilby

Optimální ochranu může poskytnout jen přilba, která dobře drží na hlavě. Přilba 120 je proto vybavena čytřbodovým systémem postranních popruhů. Díky čtyřbodovému upnutí popruhů ke skořepině je přilba na hlavě dobře vyvážená a zajišťuje vynikající držení. Nyní můžete s koněm klusat a cválat a vaše přilba se na hlavě ani nehne. Už vás nebude trápit přilba padající do očí!

Odvětrávání

Přilbu 120 jsme navrhli tak, aby na vaši hlavu neustále proudil čerstvý vzduch. Přilba má v horní části na padesát otvorů, které umožňují odvod horkého vzduchu od hlavy. Takže i když se v začátcích jistě zapotíte, vaše hlava zůstane v suchu!

Design

I začátečníci chtějí v sedle vypadat dobře. Při navrhování přilby 120, kterou můžete využít na různé jezdecké disciplíny, jsme mysleli i na design. Můžete proto vybírat z provedení s různými barvami kšiltu.

Snadná údržba

Pro očištění přilby stačí její povrch otřít hadříkem. Rozhodně nepoužívejte rozpouštědla ani jiné agresivní čisticí prostředky, které by mohly přilbu poškodit či narušit její účinnost. Vnitřní pěnovou vložku perte v ruce ve studené vodě.
Přilbu ukládejte a převážejte ve vhodném textilním sáčku, který ji ochrání před znečištěním, poškrábáním a světlem.

Seřízení přilby

Přilba musí na hlavě dobře sedět a nesmí nikde tlačit. Jen tak může být zajištěna maximální ochrana. Přilbu je potřeba zapnout a seřídit zadním kolečkem tak, aby při pohybu nepadala dopředu, dozadu či do stran.
Upínací systém přilby se musí zapínat pod čelistí a ne přes bradu. Musí být správně nastavený tak, aby přilba nemohla z hlavy sklouznout, ale zároveň nesmí škrtit.

Tlumení nárazů

Tato přilba je vyrobena tak, aby při pádu pohltila část energie nárazu, čímž dojde k částečné deformaci skořepiny a/nebo ochranné výstelky.
Přilba snižuje závažnost poranění hlavy. Ochrana poskytovaná přilbou záleží na okolnostech nehody, nošení ochranné přilby bohužel nedokáže zabránit úmrtí nebo dlouhodobé invaliditě postižené osoby za každé situace.

Pokyny k používání:

Chápeme, že se nemůžete dočkat, až poprvé vyrazíte se svou novou přilbou do sedla. Pro svou bezpečnost si však před prvním použitím dobře prostudujte návod k použití. Tato přilba je určena výhradně k provozování jezdeckého sportu a nesmí být používána při motoristických sportech, ledních sportech a létání. Pokud chcete začít s čtyřbobem, Formulí 1 nebo rogalem, tato přilba pro vás není ta pravá. Pro příslušný sport vždy zvolte odpovídající ochranné vybavení.

Životnost

Jste ze své nové přilby 120 nadšení? Bohužel přilbu nemůžete používat věčně: aby poskytovala účinnou ochranu, je třeba ji po každém pádu vyměnit za novou. I když vám přilba připadá netknutá, nezapomeňte, že některá vnitřní poškození nemusejí být okem viditelná. I pokud vás při ježdění žádný pád nepotkal, je třeba přilbu po 5 letech vyměnit za novou.

Vracení výrobků, které jsou OOP

Přilba je klasifikována jako OOP (osobní ochranný prostředek).
Před nákupem se proto dobře ujistěte, že vám vyhovuje model, velikost i barva přilby. Abychom mohli vrácenou nenošenou přilbu vrátit zpět do prodeje, musí být vrácena s návodem, připnutými etiketami, případnými doplňky a případně i původním obalem. Takto můžeme společně jednoduše chránit naše životní prostředí.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Schránka 100% Akrylonitril butadien styren Hlavní podšívka 100% Polystyren Popruh 100% Polyamid Přezky 100% Polyoxymethylen Pěna 100% Polyuretan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Udržujte v dostatečné vzdálenosti od zdroje tepla (radiátor, zadní okno v autě). Vysoké teploty mohou narušit ochranné vlastnosti polystyrenové výstelky.

Pokyny pro uživatele

Pouze k jízdě na koni. Přilbu je třeba po nárazu vyměnit.

TESTY

Přilba byla testována v nezávislé laboratoři v souladu s platnými normami.

Schváleno

Organizace ohlášená N:2789, laboratoř Pourquery.

Obrázky

Jezdecká přilba 120 námořnicky modrá

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi