Jezdecká přilba 100 černá

499 Kč

Přilba pro začínající jezdce. Chrání hlavu v případě pádu.

Hledáte jezdeckou přilbu pro začátečníky? Jezdecká přilba 100 vám skvěle poslouží už při prvních jezdeckých pokusech. Díky kolečku ji lze snadno nastavit.

Otázky a odpovědi
Barva: Černá
Velikost: průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

Ochrana proti nárazům

Ochrana proti nárazům

Přilba je certifikována dle normy EN 1384:2017.

Možnost nastavení

Možnost nastavení

Zadní otočné kolečko umožňuje snadné seřízení přilby.

Odvětrávání

Odvětrávání

Přilba má 51 odvětrávacích otvorů ve skeletu a 57 otvorů ve výstelce.

Pohodlí

Pohodlí

Vnitřní pěnové výstelky lze vyjmout a vyprat ručně ve studené vodě.

Technické informace

Norma

Přilba je certifikována dle normy EN 1384:2017.

Velikost

XS (48–52 cm), S (52–55 cm), M (55–58 cm), L (58–61 cm).

Nízká hmotnost

505 g. Velikost M (55–58 cm).

Jak správně vybrat přilbu

Jezdcům doporučujeme nejprve zjistit obvod své hlavy a poté vyzkoušet různé velikosti přileb, aby nalezli tu, která sedí nejlépe.
Vybrat dobře padnoucí přilbu je zcela zásadní pro bezpečnost jezdce. Dětem nikdy nekupujte příliš velkou přilbu s odůvodněním, že do ní dorostou.

Seřízení přilby

Přilba musí na hlavě dobře sedět a nesmí nikde tlačit. Jen tak může být zajištěna maximální ochrana. Přilbu je potřeba zapnout a seřídit zadním kolečkem tak, aby při pohybu nepadala dopředu, dozadu či do stran.
Upínací systém přilby se musí zapínat pod čelistí a ne přes bradu. Musí být správně nastavený tak, aby přilba nemohla z hlavy sklouznout, ale zároveň nesmí škrtit.

Tlumení nárazů

Tato přilba je vyrobena tak, aby při pádu pohltila část energie nárazu, čímž dojde k částečné deformaci skořepiny a/nebo ochranné výstelky.
Přilba snižuje závažnost poranění hlavy. Ochrana poskytovaná přilbou záleží na okolnostech nehody, nošení ochranné přilby bohužel nedokáže zabránit úmrtí nebo dlouhodobé invaliditě postižené osoby za každé situace.

Odvětrávání

Přilba má 51 odvětrávacích otvorů ve skeletu a 57 otvorů ve výstelce. Díky nim je teplý vzduch odváděn z přilby horní a zadní částí ven.

Snadná údržba

Vnější stranu přilby čistěte mýdlovou vodou. Použití rozpouštědel nebo jiných agresivních přípravků by mohlo zhoršit účinnost přilby. Vnitřní pěnové výstelky lze vyjmout a vyprat ručně ve studené vodě.
Vhodný látkový sáček přilbu ochrání před nečistotami, poškrábáním a světlem při uskladnění a transportu.

Životnost

Pokud nedošlo k nárazu do přilby a přilba byla skladována v náležitých podmínkách, doporučujeme její výměnu po uplynutí 5 let od data výroby, které je uvedené na etiketě. Každou přilbu, která byla vystavena nárazu, doporučujeme vyměnit za novou, jelikož vzniklé škody mohou být nepostřehnutelné.

Vracení výrobků, které jsou OOP

Přilba je klasifikována jako OOP (osobní ochranný prostředek).
Před nákupem se proto dobře ujistěte, že vám vyhovuje model, velikost i barva přilby. Abychom mohli vrácenou nenošenou přilbu vrátit zpět do prodeje, musí být vrácena s návodem, připnutými etiketami, případnými doplňky a případně i původním obalem. Takto můžeme společně jednoduše chránit naše životní prostředí.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Schránka 100% Akrylonitrilbutadienstyren Hlavní podšívka 100% Expandovaný polystyren Popruh 100% Polyamid Přezky 100% Polyoxymetylen Pěna 100% Polyuretan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Udržujte v dostatečné vzdálenosti od zdroje tepla (radiátor, zadní okno v autě). Vysoké teploty mohou narušit ochranné vlastnosti polystyrenové výstelky.

Pokyny pro uživatele

Pouze k jízdě na koni. Přilbu je třeba po nárazu vyměnit.

TESTY

Přilba byla testována v nezávislé laboratoři v souladu s platnými normami.

Schváleno

Organizace ohlášená N:2789, laboratoř Pourquery.

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi

Podobné produkty