Dívčí turistické nepromokavé vysoké boty MH500 šedo-modré

1 399 Kč

8561208

Dětské boty na turistiku za jakéhokoliv počasí.

Nejfunkčnější bota z naší nabídky. Podrážka poskytuje skvělé protiskluzové vlastnosti, pevný kožený svršek zase dobré zpevnění a nepromokavá membrána udrží nohy v suchu.

Barva:

Černomodrá / Mořská zelená

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

PŘILNAVOST

Gumová podešev nabízí výborný kompromis pro suché i kluzké povrchy.

VODĚODOLNOST

Nepromokavá membrána testovaná v laboratoři i v terénu.

TLUMENÍ DOŠLAPU

Tlumení po celé délce chodidla z recyklovaného PU poskytuje naprosté pohodlí.

NÍZKÁ HMOTNOST

366 g/bota ve vel. 36.

DRŽENÍ NA NOZE

Pevný svršek a háček zajišťuje dobré zpevnění kotníku.

ODOLNOST VŮČI ODŘENÍ

Použité materiály a způsob spojování dílů zajišťují odolnost obuvi.

Technické informace

Protiskluzovost podešve

Protiskluzovost našich podešví je ověřena.
Podrážka musí projít náročným testováním v laboratoři a získat určitý koeficient protiskluzovosti na různých površích (hladkých, nerovných, suchých, mokrých).
Abychom si výsledky testů z laboratoře ověřili, testujeme obuv se skupinou na Decathlonu nezávislých malých turistů přímo v terénu.

Test nepromokavosti

Obuv byla testována v testovacím centru i při praktickém použití. Zaručuje optimální nepromokavost a prodyšnost. Nejprve se obuv pod tlakem ponoří do vody a sleduje se, zda se na jejím povrchu netvoří bublinky. Poté se obuv napůl ponořená do vody nasadí na mechanické rameno simulující chůzi a zjišťuje se, zda její vnitřek zůstane zcela suchý. U tohoto modelu nepromokavost ověřena pro ekvivalent vzdálenosti 8 km (ve výše zmíněných podmínkách).

Prodloužení nepromokavosti

Vlhkost do nepromokavé obuvi často proniká vrchem. Chcete-li uchovat nohy co nejdéle v suchu, doporučujeme použít nepromokavé návleky, které ochrání svršek obuvi proti pronikání vody, ale také proti oblázkům, písku, atd.
Několikrát do roka doporučujeme použít impregnační sprej, který obnoví původní vodoodpudivé vlastnosti a zamezí tvorbě skvrn.

Jak si zvolit správnou velikost?

Turistickou obuv si bez obav kupte o číslo větší, než je vaše běžná velikost. Při sestupu bude pohodlnější, protože prsty nebudou narážet do špičky. Rada: nehty na nohou by měly být ostříhané nakrátko a před každým sestupem ověřte správné utažení suchého zipu a tkaniček, aby noha v botě neklouzala do špičky.

Rady k nákupu

Obuv nechte dítě vyzkoušet vestoje v ponožkách určených na turistiku. Zaměřte se zejména na to, jak vám obuv sedí v patě a špičce při chůzi z kopce. Obuv vás nesmí nikde tlačit. Nejprve ho nechte nosit obuv na kratší a méně náročné túry, dokud se plně nepřizpůsobí tvaru nohy.
Pedimetr na změření délky chodidla lze stáhnout z internetu.https://pdfcoffee.com/pedimetreuepdf-pdf-free.html

Vyjímatelná vložka

Vnitřní vložku lze vyndat, obuv pak rychleji schne. Vložku je také možné nahradit ortopedickou vložkou.

Naše vize pro životní prostředí

Protože víme, že je třeba se chovat zodpovědně, abychom naši přírodu ochránili. Quechua podniká kroky na snížení dopadu výroby produktů na životní prostředí. U těchto bot vedlo ke snížení dopadu použití recyklovaných materiálů (PU) zejména na výrobu vnitřní vložky a mezipodešve v patě.
To nám ale stále nestačí a proto nadále pracujeme na tom, aby byla jednoho dne výroba tohoto výrobku 100% ekologická.

Vývoj výrobků: naše know-how

Vývojové centrum značky Quechua se nachází ve francouzském městě Passy na úbočí masivu Mont-Blanc.
Díky této jedinečné poloze se zde mohou členové našich vývojových týmů (designéři, produktoví manažeři, inženýři...) setkávat přímo s milovníky outdoorových sportů. Je to skvělý způsob, jak s využitím veškerého našeho know-how navrhovat výrobky na turistiku, které budou maximálně funkční.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Podešev 50% Polyuretan , 50% Butadienový kaučuk Svršek 55% Hovězí kůže - štípaná , 45% Polyester Podšívka 100% Polyester

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Ukládejte na suchém a větraném místě.

TESTY

Naše vývojové středisko se nachází na úpatí hory Mont Blanc ve francouzském Horním Savojsku. Naši vývojáři během celého roku navrhují a vyvíjejí vzhledově zajímavé, jednoduché a funkční výrobky. Ty jsou následně podrobovány těm nejnáročnějším testům. Jsme totiž přesvědčeni, že jen díky testování v praxi můžeme výrobky neustále vylepšovat.

Schváleno

Aby výrobky Quechua odpovídaly vašim požadavkům, jsou testovány v horách, tedy v podmínkách, které na túrách můžete potkat i vy.
Finální výrobek i prototypy průběžně testovala Sarah, inženýrka pro terénní testy, společně s testovací skupinou malých turistů.

Pokyny k údržbě

Perte v ruce

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi