Dětské turistické nepromokavé sněhule SH 500 X-WARM černé

699 Kč

Boty pro děti, které často vyrážejí na výlety po udusaném nebo v hlubokém sněhu.

Ten nejlepší kompromis: nepropustná a hřejivá vnitřní botička a skvělá přilnavost sněhule.

Otázky a odpovědi
Barva: Tmavě modrozelená / Černošedá
Velikost: průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

Hřejivost

Hřejivost

Svršek z 8mm pěny a 5mm plstě (ze 40 % z vlny), izolující podrážka.

Voděodolnost

Voděodolnost

Botička je 100% nepromokavá, svršek je vodoodpudivý.

Protiskluzové vlastnosti

Protiskluzové vlastnosti

Technologie podešve: speciální materiály a dezén podrážky.

Snadné oblékání/nazouvání/umístění

Snadné oblékání/nazouvání/umístění

Díky suchému zipu a širokému vstupu se obuv snadno nazouvá.

Přilnavost

Přilnavost

Dobrá přilnavost na sněhu díky rozmístění výstupků a hloubce vzorku (4 mm).

Technické informace

Jsou tyto boty na turistiku v zimě dostatečně hřejivé?

Do obuvi jsme zvolili podešev z hřejivých materiálů, které dobře izolují a účinně tak chrání před chladem. Tepelně izolační vlastnosti obuvi testujeme na vzorku uživatelů. Testy jsou prováděny v terénu i v laboratoři. Jsme tak schopni s přesností zjistit, do jaké teploty je obuv vhodná. Tyto teploty u našich bot uvádíme. Komfortní teplota tohoto modelu je -8 °C.

Jak boty ochrání před vlhkostí?

Boty mají 100% nepromokavou botičku (spodní část), která je nejvíce v kontaktu se sněhem. Textilní svršek je vodoodpudivý a dostatečně hřejivý, takže zajistí jak ochranu před chladem, tak před vlhkostí.

Jaký je rozdíl mezi přilnavostí a protiskluzovými vlastnostmi?

Protiskluzovost obuvi závisí na počtu výstupků ve vzorku podrážky a na jejich tvaru, vzdálenosti a hloubce (zde 4 mm). Přilnavost se odvíjí od použitých materiálů a dezénu podrážky, podobně jako u pneumatik. Protiskluzovost optimalizuje odraz, zabraňuje sklouznutí boty dozadu (při stoupání) a botu celkově stabilizuje.
Přilnavost zabraňuje sklouznutí nebo smýknutí na hladkém povrchu nebo ve ztížených podmínkách (déšť, sníh, led).

Jakou má obuv životnost při pravidelném používání?

Naši inženýři provádějí také laboratorní testy, abychom si byli jistí, že s našimi výrobky budete vždy spokojeni. V laboratořích ověřujeme odolnost vůči vytržení oček a popruhů, kvalitu lepení, toxicitu, odolnost vůči UV záření, odírání podešve a částí svršku a rychlost opotřebení.

Jak se správně obout na zimní turistiku?

Abyste byli na zimu řádně připraveni, doporučujeme dodržovat následující zásady: hřejivost: nezapomínejte na hřejivé ponožky (ideálně s příměsí vlny), prodyšnost: ponožky vybírejte dle náročnosti túry a dbejte na to, aby byly ponožky prodyšné a nehromadila se v nich vlhkost, výška: výšku ponožky přizpůsobte výšce obuvi, přičemž pokud chcete nohám zajistit lepší ochranu, upřednostněte vyšší ponožky.

Jak co nejlépe zachovat funkční vlastnosti obuvi?

Vodoodpudivost znamená, že voda po látce stéká, aniž by se vsakovala. Materiál tak nenasákne vodou, ale zůstane lehký, prodyšný a hřejivý. Vodoodpudivost je speciální úprava na svrchní straně materiálu. Tuto úpravu je třeba obnovovat. Vhodné prostředky (např. spreje) jsou k dostání v našich prodejnách.

Záruka

Na tento výrobek se vztahuje dvouletá záruka od data prodeje uvedeného na účtence. Poškozený výrobek v záruční lhůtě zdarma vyměníme za nový. Záruka se vztahuje na všechny vady výrobku, s výjimkou vad vzniklých běžným opotřebením nebo způsobených nestandardním zacházením.

Známka šetrnosti k životnímu prostředí

Dopad výrobku na životní prostředí je stanoven pomocí nejrůznějších ukazatelů a zohledňuje celý jeho životní cyklus. Po vyhodnocení je výrobku přiřazena známka na stupnici ABCDE, která vám umožňuje porovnat ekologickou šetrnost výrobků (triček, kalhot, batohů atd). Decathlon se dobrovolně zapojuje do této iniciativy a tím přispívá k ochraně životního prostředí. Více informací: http://developpement-durable.decathlon.com/

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Podešev 100% Styren-etylen-butadien-styren (SEBS) Svršek 90% Polyester, 10% Polyuretan Hřejivá podšívka 100% Polyester Podšívka 100% Polyester

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Boty doporučujeme skladovat na větraném, suchém a tmavém místě.

TESTY

Naše vývojové středisko se nachází na úpatí hory Mont Blanc, ve francouzském regionu Horní Savojsko. Naši návrháři pracují po celý rok na vizuálně zajímavých, jednoduchých a technicky propracovaných výrobcích. Ty se následně podrobují těm nejnáročnějším testům. Jsme totiž přesvědčeni, že jen díky testování v praxi můžeme výrobky neustále vylepšovat.

VIDEO

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi

Podobné produkty