Dětské turistické nepromokavé sněhule SH 100 X-Warm

649 Kč
8648748

Ekologicky vyrobené sněhule na dovádění ve sněhu. Vhodné i pro nejmenší děti. Jednoduché a funkční sněhule na zimní radovánky.

Široký vstup urychluje obouvání a pásek na suchý zip usnadňuje utažení. Sněhule mají decentní vzhled a tak se hodí jak do lyžařského střediska, tak na cestu do školy v chladnějších zasněžených dnech.

Otázky a odpovědi
Barva: Černá
Velikost: průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

HŘEJIVOST

Komfortní teplota: -6 °C. Limitní teplota: -16 °C.

VODĚODOLNOST

Nepromokavá a prodyšná membrána udrží nohy v suchu.

PROTISKLUZOVÉ VLASTNOSTI

Technologie podešve SNOW CONTACT: speciální materiály a dezén podrážky.

SNADNÉ OBLÉKÁNÍ/NAZOUVÁNÍ/UMÍSTĚNÍ

Díky suchému zipu a širokému vstupu se obuv snadno nazouvá.

Technické informace

Jsou tyto boty na turistiku v zimě dostatečně hřejivé?

Provádíme komparativní studie v termické laboratoři, kde simulujeme podmínky chůze rychlostí 5 km/h v mírném větru. Měříme tak tepelnou odolnost naší obuvi. Nicméně platí, že každý člověk snáší chlad jinak.
Komfortní teplota: pocit lehkého chladu, 70 % uživatelů tuto teplotu označuje za přijatelnou. Limitní teplota pocit velkého chladu, 10 % uživatelů tuto teplotu označuje za přijatelnou.

Jak boty ochrání před vlhkostí?

Tato obuv má membránu, která zajišťuje nepromokavost a prodyšnost. Membrána je velmi tenká vrstva materiálu (5–25 mikrometrů) nalepená na vnitřní straně materiálu. Zamezuje prosakování vody dovnitř, ale zároveň nebrání odpařování vlhkosti z boty ven.

Je obuv opravdu nepromokavá?

Nepromokavost obuvi byla ověřena v laboratoři, kde proběhla simulace chůze, při které byla bota z poloviny ponořená do vody. Zároveň obuv prošla i testem opotřebení a byla otestována i přímo v terénu. Během testování ověřujeme 3 stupně nepromokavosti: 2 000 kroků (přibližně 4 km chůze), 4 000 kroků (přibližně 8 km chůze) a 8 000 kroků (přibližně 16 km chůze). Tento model obuvi dosáhl nepromokavosti 8 000 kroků, tedy přibližně 16 km chůze.

Jakou má obuv životnost při pravidelném používání?

Naši inženýři provádějí také laboratorní testy, abychom si byli jistí, že s našimi výrobky budete vždy spokojeni. V laboratořích ověřujeme odolnost vůči vytržení oček a popruhů, kvalitu lepení, toxicitu, odolnost vůči UV záření, odírání podešve a částí svršku a rychlost opotřebení.

Jak se správně obout na zimní turistiku?

Abyste byli na zimu řádně připraveni, doporučujeme dodržovat následující zásady: Hřejivost:nezapomínejte na hřejivé ponožky (ideálně s příměsí vlny), prodyšnost: ponožky vybírejte dle náročnosti túry a dbejte na to, aby byly ponožky prodyšné a nehromadila se v nich vlhkost, výška: výšku ponožky přizpůsobte výšce obuvi, přičemž pokud chcete nohám zajistit lepší ochranu, upřednostněte vyšší ponožky.

Jak co nejlépe zachovat funkční vlastnosti obuvi?

Vodoodpudivost znamená, že voda po látce stéká, aniž by se vsakovala. Materiál tak nenasákne vodou, ale zůstane lehký, prodyšný a hřejivý. Vodoodpudivost je speciální úprava na svrchní straně materiálu. Tuto úpravu je třeba obnovovat. Vhodné prostředky (např. spreje) jsou k dostání v našich prodejnách.

Doplňující informace k udržitelnému rozvoji

Při vývoji této bundy jsme se zaměřili na její ekologičnost.
Vnější materiál je z recyklovaného polyesteru.
Vnější materiál je z recyklovaného polyesteru se zátěrem z polyuretanu.

Abychom snížili dopad výrobku na životní prostředí, rozhodli jsme se u materiálu podšívky pro hromadné barvení a integraci barevných pigmentů již při výrobě vláken.

Podešev je z 20 % z recyklované gumy.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Svršek 75% Polyester , 25% Polyuretan Podešev 100% Styren ethylen butadien styren Podšívka 75% Polyester , 25% Ethylenvinylacetát

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Výrobek doporučujeme skladovat na větraném, suchém a tmavém místě.

Pokyny k údržbě

Po použití opláchněte čistou vodou.. Sušte na suchém a odvětraném místě.

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi