ECODesign
Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5

Dětské turistické nepromokavé kožené zimní boty na šněrování SH 100 Warm

899 Kč
8645856

Vývojový tým stál před velkou výzvou: navrhnou turistické boty, které by byly perfektní i do města.

Velmi hřejivé a nepromokavé ekologicky vyrobené boty. Nepromokavé turistické boty s koženým svrškem, jehož provedení propůjčuje botám moderní městský look.

Otázky a odpovědi
Barva: Tmavě šedá / Růžová
Velikost: průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

HŘEJIVOST

Komfortní teplota: -4 °C. Limitní teplota: -13,5 °C.

VODĚODOLNOST

Nepromokavá a prodyšná membrána udrží nohy v suchu.

PROTISKLUZOVÉ VLASTNOSTI

Technologie Snow Contact: optimální přilnavost/protiskluzovost na sněhu.

DRŽENÍ NA NOZE

Kotníková šněrovací obuv s jedním háčkem nohy dobře zafixuje.

ECODESIGN

Podešev obsahuje 30 % recyklované gumy. Podšívka z hromadně barvených vláken

Technické informace

Jsou tyto boty dostatečně hřejivé na zimní turistiku?

Provádíme komparativní studie v termické laboratoři, kde simulujeme podmínky chůze rychlostí 5 km/h v mírném větru. Měříme tak tepelnou odolnost naší obuvi. Nicméně platí, že každý člověk snáší chlad jinak.
Komfortní teplota: pocit lehkého chladu, 70 % uživatelů tuto teplotu označuje za přijatelnou. Limitní teplota pocit velkého chladu, 10 % uživatelů tuto teplotu označuje za přijatelnou.

Jak mě boty ochrání před vlhkostí?

Tato obuv byla navržena s membránou, která zajišťuje nepromokavost a prodyšnost. Membrána je velmi tenká vrstva materiálu (5–25 mikrometrů) nalepená na vnitřní straně materiálu. Zamezuje prosakování vody dovnitř, ale zároveň nebrání odpařování vlhkosti z boty ven.

Jak se starat o kožené boty (nubuk)?

- Sušte dál od zdrojů tepla. - Špínu a bláto odstraňujte po uschnutí drsným kartáčem.- Překartáčujte kartáčem na semiš nebo gumou na nubuk.
Pokud nejde skvrny vykartáčovat nasucho, vyčistěte je pomocí kartáče a vlažné vody.
- Znovu překartáčujte drsným kartáčem. - Boty přestříkejte impregnací, to kůži dodá lesk a zvýrazní barvu.

Ekologická výroba

Při vývoji této bundy jsme se zaměřili na její ekologičnost.
Vnitřní podšívka je barvena technikou Dope dyed: Barvení materiálů je náročné na spotřebu vody a použitou vodu zároveň nelze nijak dál využít.
Abychom snížili dopad výrobku na životní prostředí, rozhodli jsme se pro hromadné barvení nazývané Dope Dyed, při kterém se barevné pigmenty do vláken integrují již při jejich výrobě.
Navíc je podrážka z 30 % z recyklovaného kaučuku.

Prodyšná obuv pro optimální tepelný komfort

Tepelný komfort je v podstatě rovnováha mezi hřejivostí boty a její schopností nechat nohu dýchat. V příliš hřejivé nebo málo prodyšné botě se kumuluje vlhkost, která může zapříčinit prochladnutí. Tuto obuv jsme navrhovali přímo na turistiku v zasněženém terénu, ať už příležitostnou nebo pravidelnou, a zvolili jsme pro ni technologii membrány, která na jedné straně zamezuje prosakování vody dovnitř, a na druhé straně umožňuje odvod přebytečné vlhkosti z boty ven.

Je obuv opravdu nepromokavá?

Nepromokavost obuvi byla ověřena v laboratoři, kde proběhla simulace chůze, při které byla bota z poloviny ponořená do vody. Zároveň obuv prošla i testem opotřebení a byla otestována i přímo v terénu. Během testování ověřujeme 3 stupně nepromokavosti: 2 000 kroků (přibližně 4 km chůze), 4 000 kroků (přibližně 8 km chůze) a 8 000 kroků (přibližně 16 km chůze). Tento model obuvi dosáhl nepromokavosti 4 000 kroků, tedy přibližně 8 km chůze.

Jaký je rozdíl mezi přilnavostí a protiskluzovými vlastnostmi?

Protiskluzovost obuvi závisí na počtu výstupků ve vzorku podrážky a na jejich tvaru, vzdálenosti a počtu. Přilnavost se odvíjí od použitých materiálů a dezénu podrážky, podobně jako u pneumatik. Protiskluzovost optimalizuje odraz, zabraňuje sklouznutí boty dozadu (při stoupání) a botu celkově stabilizuje.
Přilnavost zabraňuje sklouznutí nebo smýknutí na hladkém povrchu nebo ve ztížených podmínkách (déšť, sníh, led).

Co přináší technologie podešví Snow Contact?

Podešve Snow Contact jsou vyráběny z materiálu se specifickým složením a mají speciální vzorek. Díky tomu obuv neklouže a je velmi přilnavá. Podešve Snow Contact jsou tak mnohem účinnější než klasické podešve určené na sníh. Na ledovém povrchu vám však bezpečnou míru přilnavosti zaručí pouze nesmeky.

Jakou má obuv životnost při pravidelném používání?

Naši inženýři provádějí také laboratorní testy, abychom si byli jistí, že s našimi výrobky budete vždy spokojeni. V laboratořích ověřujeme odolnost vůči vytržení oček a popruhů, kvalitu lepení, toxicitu, odolnost vůči UV záření, odírání podešve a částí svršku a rychlost opotřebení.

Jak se správně obout na zimní turistiku?

Abyste byli na zimu řádně připraveni, doporučujeme dodržovat následující zásady: Hřejivost:nezapomínejte na hřejivé ponožky (ideálně s příměsí vlny), prodyšnost: ponožky vybírejte dle náročnosti túry a dbejte na to, aby byly ponožky prodyšné a nehromadila se v nich vlhkost, výška: výšku ponožky přizpůsobte výšce obuvi, přičemž pokud chcete nohám zajistit lepší ochranu, upřednostněte vyšší ponožky.

Jak co nejlépe zachovat funkční vlastnosti obuvi?

Vodoodpudivost znamená, že voda po látce stéká, aniž by se vsakovala. Materiál tak nenasákne vodou, ale zůstane lehký, prodyšný a hřejivý. Vodoodpudivost je speciální úprava na svrchní straně materiálu. Tuto úpravu je třeba obnovovat. Vhodné prostředky (např. spreje) jsou k dostání v našich prodejnách.

Doplňující informace k udržitelnému rozvoji

Při vývoji této bundy jsme se zaměřili na její ekologičnost.
Vnější materiál a kožešina v komínu jsou z recyklovaného polyesteru.

Pásky a tkaničky jsou z recyklovaného polyesteru.
Abychom snížili dopad výrobku na životní prostředí, rozhodli jsme se u materiálu podšívky pro hromadné barvení a integraci barevných pigmentů již při výrobě vláken.

Podešev je z 30 % z recyklované gumy.

Hmotnost

35 : 0.655 kg
36 : 0.67 kg
37 : 0.68 kg
38 : 0.719 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Svršek 60% Hovězí kůže - štípaná , 30% Polyester , 10% Polyuretan Podešev 100% Syntetický kaučuk Podšívka 100% Polyester

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Výrobek doporučujeme skladovat na větraném, suchém a tmavém místě.

TESTY

Naše vývojové středisko se nachází na úpatí hory Mont Blanc ve francouzském regionu Horní Savojsko. Naši vývojáři během celého roku navrhují a vyvíjejí vzhledově zajímavé, jednoduché a funkční výrobky. Ty jsou následně podrobovány těm nejnáročnějším testům. Jsme totiž přesvědčeni, že jen díky testování v praxi můžeme výrobky neustále vylepšovat.

Obrázky

Dětské turistické nepromokavé kožené zimní boty na šněrování SH 100 Warm
Dětské turistické nepromokavé kožené zimní boty na šněrování SH 100 Warm
Dětské turistické nepromokavé kožené zimní boty na šněrování SH 100 Warm
Dětské turistické nepromokavé kožené zimní boty na šněrování SH 100 Warm

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi