Dětské turistické nepromokavé boty na suchý zip SH 100 Warm

599 Kč

8648759

Ekologicky vyrobené hřejivé boty za příznivou cenu, ve kterých si děti budou moci bez obav užít zimních radovánek.

Zároveň jsou nepromokavé, takže odolají i dešti. Podešev Snowcontact bezpečnou chůzi po zasněžených nebo zmrzlých stezkách. Zapínání na suchý zip usnadňuje život zejména dětem.

Barva:

Černošedá / Světle džínová

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

HŘEJIVOST

Komfortní teplota: -5 °C. Limitní teplota: -14 °C.

VODĚODOLNOST

Nepromokavá a prodyšná membrána udrží nohy v suchu.

PROTISKLUZOVÉ VLASTNOSTI

Technologie Snow Contact: optimální přilnavost/protiskluzovost na sněhu.

SNADNÉ OBLÉKÁNÍ/NAZOUVÁNÍ/UMÍSTĚNÍ

Snadno se nazouvá a díky pásku na suchý zip se i snadno utahuje.

Technické informace

Udrží boty dětem nohy v teple i ve sněhu?

Provádíme komparativní studie v termické laboratoři, kde simulujeme podmínky chůze rychlostí 5 km/h v mírném větru. Měříme tak tepelnou odolnost naší obuvi. Nicméně platí, že každý člověk snáší chlad jinak.
Komfortní teplota: pocit lehkého chladu, 70 % uživatelů tuto teplotu označuje za přijatelnou. Limitní teplota: pocit velkého chladu, 10 % uživatelů tuto teplotu označuje za přijatelnou.

Je obuv opravdu nepromokavá?

Tato obuv byla navržena s membránou, která zajišťuje nepromokavost a prodyšnost. Membrána je velmi tenká vrstva materiálu (mikrometrů) nalepená na vnitřní straně materiálu. Zamezuje prosakování vody dovnitř, ale zároveň nebrání odpařování vlhkosti z boty ven. Výrobek jsme testovali v laboratoři, přičemž boty byly z poloviny ponořené ve vodě. Tento model obuvi dosáhl nepromokavosti pro přibližně 16 km chůze.

Co přináší technologie podešví Snow Contact?

Podešve Snow Contact jsou vyráběny z materiálu se specifickým složením a mají speciální vzorek. Díky tomu obuv neklouže a je velmi přilnavá. Podešve Snow Contact jsou tak mnohem účinnější než klasické podešve určené na sníh. Na ledovém povrchu vám však bezpečnou míru přilnavosti zaručí pouze nesmeky.

Jakou má obuv životnost při pravidelném používání?

Naši inženýři provádějí také laboratorní testy, abychom si byli jistí, že s našimi výrobky budete vždy spokojeni. V laboratořích ověřujeme odolnost vůči vytržení oček a popruhů, kvalitu lepení, toxicitu, odolnost vůči UV záření, odírání podešve a částí svršku a rychlost opotřebení.

Jak se správně obout na zimní turistiku?

Abyste byli na zimu řádně připraveni, doporučujeme dodržovat následující zásady: Hřejivost:nezapomínejte na hřejivé ponožky (ideálně s příměsí vlny). Prodyšnost: ponožky vybírejte dle náročnosti túry a dbejte na to, aby byly ponožky prodyšné a nehromadila se v nich vlhkost. Výška: výšku ponožky přizpůsobte výšce obuvi, přičemž pokud chcete nohám zajistit lepší ochranu, upřednostněte vyšší ponožky.

Jak co nejlépe zachovat funkční vlastnosti obuvi?

Vodoodpudivost znamená, že voda po látce stéká, aniž by se vsakovala. Materiál tak nenasákne vodou, ale zůstane lehký, prodyšný a hřejivý. Vodoodpudivost je speciální úprava na svrchní straně materiálu. Tuto úpravu je třeba obnovovat. Vhodné prostředky (např. spreje) jsou k dostání v našich prodejnách.

Doplňující informace k udržitelnému rozvoji

Při vývoji této bundy jsme se zaměřili na její ekologičnost.
Vnější materiál a kožešina v komínu jsou z recyklovaného polyesteru.
Vnější materiál je z recyklovaného polyesteru s polyuretanovým zátěrem. Pásek a tkaničky jsou z recyklovaného polyesteru.
Abychom snížili dopad výrobku na životní prostředí, rozhodli jsme se u materiálu podšívky pro hromadné barvení a integraci barevných pigmentů již při výrobě vláken.

Podešev je z 20 % z recyklované gumy.

Hmotnost

24 : 0.265 kg
25 : 0.28 kg
26 : 0.295 kg
27 : 0.31 kg
28 : 0.388 kg
29 : 0.394 kg
30 : 0.408 kg
31 : 0.44 kg
32 : 0.454 kg
33 : 0.474 kg
34 : 0.5 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Svršek 50% Polyuretan , 50% Polyester Podešev 100% Styren butadien styren Podšívka 50% Ethylenvinylacetát , 50% Polyester

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Výrobek doporučujeme skladovat na větraném, suchém a tmavém místě.

Pokyny k údržbě

Před prvním použitím umyjte/vyperte. Nečistěte chemicky.

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi