Dětské snowboardové a lyžařské kalhoty BIB 500 šedé

1 399 Kč

Velmi hřejivé a nepromokavé kalhoty na snowboard s mnoha různými praktickými detaily. Ideální na pravidelné nebo časté použití.

Vyztužená kolena, hýždě a lemy nohavic. Systém Pull'n'Fit roste s dítětem, vyjímatelné pěnové polstrování na kolenou, kapsa na břiše, nejhřejivější vatová výplň na hýždích...

Otázky a odpovědi
Barva: Černošedá / Černá
Velikost: průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

Hřejivost

Hřejivost

Recyklovaná vata 100 g/m². Fleecová podšívka + warmseat = o 54 % hřejivější.

Voděodolnost

Voděodolnost

Zátěr (10 000 mm), nepropustné švy.

Možnost nastavení

Možnost nastavení

Systém Pull’n’Fit: délku nohavic lze upravovat o 1–2 velikosti.

Pohodlí

Pohodlí

KneePad: vyjímatelné pěnové polstrování pro větší pohodlí při klečení ve sněhu.

Omezení vnikání sněhu

Omezení vnikání sněhu

S laclem, už žádný sníh v kalhotách. Návleky na koncích nohavic.

Kapsy

Kapsy

3 kapsy, z toho jedna na zip na laclu (třeba na tyčinku).

Kompatibilita

Kompatibilita

Pod kalhoty je možné nosit chránič páteře.

Odolnost

Odolnost

Materiál je odolný vůči oděru + výztuhy na kolenou a hýždích.

Obrázky

Dětské snowboardové a lyžařské kalhoty BIB 500 šedé
Dětské snowboardové a lyžařské kalhoty BIB 500 šedé
Dětské snowboardové a lyžařské kalhoty BIB 500 šedé
Dětské snowboardové a lyžařské kalhoty BIB 500 šedé
Dětské snowboardové a lyžařské kalhoty BIB 500 šedé

Technické informace

Hřejivý sed: WarmSeat

Od pasu až do půli stehen jsme jako izolační materiál použili vatu, která v porovnání s klasickou vatou tepelně izoluje o 54 % lépe. Proč? Je to jednoduché. Na snowboardu si přece jen člověk sedá na sníh poměrně často. A právě kvůli tomu jsme se rozhodli tepelnou izolaci na hýždích vylepšit. Více hřejivosti v těchto partiích jistě oceníte i při jízdě na lanovce.

Nepromokavost

Jednotlivé díly nepromokavého materiálu jsou mezi sebou spojeny nepropustnými švy. Švy jsou tepelně podlepeny speciálními nepromokavými pásky. U tohoto výrobku jsou nepropustné všechny švy.

K čemu slouží vodoodpudivost materiálu?

Vodoodpudivosti je dosaženo pomocí speciální úpravy vnější strany materiálu. Díky této úpravě voda po látce stéká a nevsakuje se. Materiál tudíž nenasákne vodou a zůstává lehký a hřejivý. Tuto úpravu je třeba obnovovat po celou dobu životnosti výrobku (přibližně po každém druhém až třetím praní). Všechny naše nepromokavé bundy na snowboard mají vodoodpudivou úpravu.

Technologie Pull'n'Fit

Technologie Pull'n'Fit umožňuje nastavit délku nohavic. Kalhoty už tak nikdy nebudou příliš dlouhé nebo příliš krátké. Pro zkrácení nohavic stačí vytáhnout zipy.

KneePad

Materiál a švy výrobku zabraňují prosakování vody a chrání před nepříznivým počasím (deštěm, sněhem, větrem). Nepromokavost oděvu byla testována ve speciálně navržené dešťové komoře simulující reálné podmínky na svahu. Nakonec byla ověřena přímo při jízdě na snowboardu v nejrůznějších podmínkách během několikadenního pobytu na horách.

Zamezení vnikání sněhu

Smyslem kalhot s laclem je zamezit tomu, aby se sníh dostal na záda. A je to super účinné! Nicméně sníh se do kalhot může dostat i jinudy, např. přes lemy nohavic. Proto jsou opatřeny návleky.
A protože se jedná o kalhoty zejména na snowboard, jsou návleky navrženy tak, aby bylo možné se snadno dostat k utahovacímu kolečku na botách a nemuset přitom návleky vyhrnovat nad botu.

Kapsa na laclu

Na prostorný lacl jsme přidali jednu praktickou kapsu. Děti si jí při testování velmi pochvalovaly.

A jak se v nich chodí na WC?

U chlapeckého modelu jsme zvolili jeden dlouhý zip uprostřed, díky kterému se kalhoty snadno oblékají i svlékají. Ale samozřejmě jsem použili zip se dvěma jezdci, takže na záchodě stačí rozepnout zip odspoda, není třeba rozepínat celé kalhoty.

Kompatibilita s chráničem páteře

Kalhoty byly navrženy tak, aby pod nimi bylo možné nosit chránič páteře. Ideální je tato kombinace (při testování fungovala nejlépe): 1. vrstva – spodní termo oblečení,
2. vrstva – fleecová mikina nebo jiná hřejivá vrstva, chránič páteře, kalhoty s laclem, bunda.

Štítek na jméno

V případě potřeby můžete na kalhoty napsat jméno dítěte.

Výztuhy na kolenou a hýždích

Celé kalhoty jsou vyrobeny z materiálu odolného vůči oděru a roztržení, ale na kolenou a hýždích, je materiál ještě odolnější. Jsou přece na snowboard. A při jízdě na snowboardu se padá častěji, než na lyžích (což nám nevadí), jen je potřeba mít na to správné vybavení. A tyto kalhoty jsou na to skvěle vybavené.

Jak funguje záruka?

Záruka platí 5 let od data uvedeného na účtence. Výrobek, na který se vztahuje záruka, bude zdarma opraven nebo vyměněn. Záruka se vztahuje na všechny vady výrobku kromě těch, které vznikly běžným opotřebením nebo nesprávným či nestandardním používáním.

Jak výrobek udržovat?

Pro zachování funkčních vlastností a dlouhé životnosti perte výrobek v pračce na 30 °C.Zvolte program na syntetické materiály. Nepoužívejte aviváž. Kalhoty nechte volně uschnout, a protože jsou kalhoty ze silného materiálu, klidně je po nějakém čase otočte i naruby, aby dobře proschla i vnitřní strana. Nečistěte chemicky. Nepokládejte na radiátor. Nepromokavost lze obnovit pomocí impregnačního spreje na textil.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Polyamid Všitý díl 100% Polyester Vložka 100% Polyester Výplň 100% Polyester Postranní 80% Polyamid, 20% Elastan Zátěr 100% Polyuretan

TESTY

Všechny výrobky Dreamscape od Decathlonu určené na snowboard se testují v reálných podmínkách přímo na svahu. Ve sněhu, v mrazu, zkrátka za všech podmínek, s nimiž se lze při lyžování či snowboardingu setkat. Týmy vývojářů, produktoví manažeři a návrháři se starají o to, aby výrobky odpovídaly skutečným potřebám sportovců.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Nebělte bělicími prostředky

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Nečistěte chemicky

VIDEO

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi

Podobné produkty