Dětské fleecové rukavice SH 100

79 Kč
8369957

Rukavice pro děti na ochranu před chladem při turistice v zimě.

Odolné a hřejivé fleecové rukavice vyrobené z recyklovaného polyesteru.

Otázky a odpovědi

Barva:

Černá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

HŘEJIVOST

Komfortní teplota: 0 až 5 °C. Fleece s gramáží 140 g/m².

ODVOD POTU

Polyesterové vlákno odvádí vlhkost.

RYCHLÉ SCHNUTÍ

Díky fleecovému materiálu rukavice na vzduchu rychle schnou.

Technické informace

Jak rukavice udržují ruce dětí v teple?

Rukavice musí projít testováním, při kterém se měří teplota na povrchu pokožky prstů a zároveň se zjišťuje subjektivní vnímání pocitu tepla v dané rukavici při různých venkovních teplotách. Testování probíhá při lyžování a zimní turistice. Rozsah komfortní teploty pak představuje teploty, při kterých 70 % testujících vnímalo, že jim je v rukavicích dostatečně teplo.

Proč je fleece hřejivý?

Česaný fleece má za úkol zachytit vzduch. Zachycený vzduch pak díky svým přirozeně izolačním vlastnostem udržuje tělo v teple.A právě proto je česaný fleece pro zachování teploty velmi účinný.

Co dělat, aby ruce neprochladly?

Stejně jako si oblékáte několik vrstev oblečení, můžete podobně nosit i několikery rukavice, které budou fungovat stejně, jako funguje první vrstva oblečení. Vícevrstvý systém udržuje vzduch v několika vrstvách, tím vzniká větší izolační vrstva a ruce jsou lépe chráněny před chladem. Při výběru velikosti myslete na to, abyste zvolili rukavice dostatečně prostorné. Příliš těsné rukavice zpomalují proudění krve a ruce budou studenější.

Jak udržet ruce v teple díky vhodnému oblečení?

Tělo při námaze vytváří teplo, které tepelně izolované oblečení dokáže udržet. Pokud zvolíte nevhodné oblečení, tělo se ochladí a krevní oběh zpomalí, zejména v končetinách, protože tělo se bude soustředit na to, aby v teple udrželo trup se životně důležitými orgány. Oblečení proto hraje při udržování těla v teple klíčovou roli.Při výběru velikosti dejte přednost volnějším rukavicím před těsnými.

Zmokli jste?

V tom případě nechte rukavice uschnout na suchém místě, ale neumisťujte je na zdroj tepla. To by mohlo poničit vlákna a rukavice zdeformovat!

Doplňující informace k udržitelnému rozvoji

Výrobek obsahuje 100 % recyklovaného polyesteru. Co to znamená? Že při navrhování a výrobě výrobku se dbalo nejen na jeho funkčnost, ale i na snížení jeho dopadu na životní prostředí. Stručně: polyesterové vlákno se vyrábí z ropy. Recyklovaný polyester pochází z recyklace již použitých plastových výrobků např. plastových láhví, nebo odpadu vzniklého při výrobě. Nemusí se proto vyrábět nový polyester přímo z ropy.Není to sice dokonalé řešení, ale pokrok je to rozhodně, no ne?

Hmotnost

4–6 LET : 0.014 kg
8–10 LET : 0.018 kg
12–14 LET : 0.02 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Polyester

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Ukládejte na suchém a čistém místě.

TESTY

Naše vývojové středisko se nachází na úpatí hory Mont Blanc ve francouzském regionu Horní Savojsko. Naši vývojáři během celého roku navrhují a vyvíjejí vzhledově zajímavé, jednoduché a funkční výrobky. Ty se následně podrobují těm nejnáročnějším testům. Jsme totiž přesvědčeni, že jen díky testování v praxi můžeme výrobky neustále vylepšovat.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup

Nebělte bělicími prostředky

Nesušte v bubnové sušičce

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi