Dětské boty na pozemní hokej FH100 červeno-modré

749 Kč

Boty pro starší děti začínající s pozemním hokejem, na hru o nízké intenzitě.

Hokejové boty Korok jsou určeny pro děti začínající s pozemním hokejem.

Otázky a odpovědi
Barva: Korálová červená / Tyrkysová
Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Protiskluzové vlastnosti

Kónické špunty z tvrdé gumy.

Ochrana proti nárazům

Podešev dosahuje nad prsty u nohou.

Držení na noze

Mezipodešev z EVA pěny obepínající klenbu.

Nízká hmotnost

230 g ve velikosti 38.

POHODLÍ

Pěnová stélka.

Snadné otevírání / zavírání

Zavazování na tkaničky.

Odraz

Nejsou určeny na dynamickou hru.

Tlumení došlapu

Poddajná mezipodešev z EVA pěny.

Technické informace

Detailní popis výrobku

Gumová podešev s kónickými kolíky zajišťuje přilnavost. Poddajná mezipodešev z EVA pěny poskytuje tlumení. Podešev dosahuje nad prsty u nohou. Mezipodešev: z rovné pěny.

Detailní popis výrobku (pokračování)

Svršek: díl z PU chrání nohu před odstřikující vodou, síťovinové boční díly zajišťují prodyšnost. Opatek z vyztuženého PU. Jazyk ze 3D síťoviny a síťovina na svršku poskytující prodyšnost a pohodlí. Podšívka z 3D síťoviny pro větší pohodlí. Kulaté tkaničky.

Hmotnost

230 g ve velikosti 38.

Jakou velikost a tvar zvolit?

Stejně jako jakákoliv jiná sportovní obuv musí mít i boty na pozemní hokej správnou velikost. Neměly by tlačit. Noha by také v botách neměla mít přílišnou vůli. To je obzvlášť důležité, hraje-li se na umělém trávníku. Některé modely byly speciálně vyvinuty pro ženy. Jsou určeny pro subtilnější postavy a užší chodidla.

Jakou velikost a tvar zvolit? (pokračování)

Některé ženy mají drobná chodidla, a z toho důvodu si pořizují dětské boty. Ty však nejsou určeny pro ženskou postavu.

Jakou velikost a tvar zvolit? (pokračování 2)

Jak poznat, že zkoušená bota má správnou velikost? Nazujte si boty na hokej. Přeneste váhu na nohu v botě. Při přenášení váhy se snažte pohybovat chodidlem v botě do všech stran. Chodidlo by v botě nemělo klouzat.

Proč zvolit boty určené na pozemní hokej?

Boty na pozemní hokej jsou vybaveny dvěma funkčními výhodami: mají výztuhy v přední části a patě, aby chránily prsty před nárazy, zároveň je jejich přilnavá podešev uzpůsobena na povrch pro hru pozemního hokeje, tedy na mokrý umělý trávník či na umělý trávník pokrytý pískem.

Specifika bot na pozemní hokej

Boty na pozemní hokej jsou vybaveny funkčními výhodami. Podešev je obvykle vyrobena z gumy a je vybavena různě rozmístěnými kolíky různých tvarů pro lepší přilnavost. Na rozdíl od trailových bot je tvrdá. Je určená na mokrý umělý trávník či na umělý trávník pokrytý pískem. Na povrchu je velmi přilnavá, na pozemní hokej je tudíž ideální.

Specifika bot na pozemní hokej (pokračování 1)

Podešev může ve špičce krýt špičku a chránit prsty na nohou. Mezipodešev (vrstva nad podešví) je obvykle vyrobena z EVA pěny (etylenvinylacetátu). Tlumí otřesy při běhu na tvrdém povrchu na pozemní hokej.

Specifika bot na pozemní hokej (pokračování 2)

Vyztužený vnitřek boty stabilizuje chodidlo při razantních došlapech i při změnách směru. Nártové vnitřní a vnější díly jsou vyrobeny z PU a síťoviny, zajišťují tak pevné utažení boty, které je pro pozemní hokej nezbytné.

Specifika bot na pozemní hokej (pokračování 3)

Často se zde nacházejí PU výztuhy, které chrání patu před otřesy, či mají pouze estetickou funkci (logo značky). Opatek v zadní části je zpravidla vyroben z poddajného PU, který je zevnitř vyztužen pevným PU dílem, a tak chrání Achillovu šlachu před nárazy.

Specifika bot na pozemní hokej (pokračování 4)

Jazyk na nártu z pěny a síťoviny chrání před odstřikující vodou a nečistotami.

Bezpečnostní doporučení

Hraní hokeje přináší radost. Dbejte na svoji bezpečnost. Proto vždy noste chránič zubů, chránič holeně a rukavice. Používejte boty určené na pozemní hokej s výztuhami a uzpůsobenou podešví. Noste přilbu i ochranné rukavice. A to na tréninky i zápasy.

Vývoj

Výrobek byl vyvinut ve spolupráci s vývojovým týmem složeným z hráčů pozemního hokeje (produktoví manažeři, designéři, inženýři, modeláři, stylisté, laboratorní technici a technici testování prototypů) a se specialisty na obuv Decathlonu.

Informace

Uvedené informace pocházejí od výrobce nebo byly zjištěny naším vývojovým týmem na základě vzorků poskytnutých výrobcem.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Svršek 60% Polyuretan, 40% Polyester Podšívka 100% Polyester Podešev 60% Kaučuk - syntetický, 40% EVA (etylenvinylacetát)

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Čistěte navlhčenou houbičkou a opláchněte. Nechte vyschnout volně na vzduchu. Nenechávejte v tašce. Skladujte na suchém místě.

Pokyny pro uživatele

Nejsou vhodné na jiný sport ani sportovní aktivitu.

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi