Dětská turistická fleecová mikina MH 150

299 Kč −60%
119 Kč
*Od 25. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
8561265

Prodyšná fleecová mikina ochrání vaše dítě na výletě nebo při jiné venkovní aktivitě před chladem. Vyrobeno ekologicky.

Fleecová mikina vyrobená s ohledem na životní prostředí: z recyklovaného polyesteru! Je hřejivá, pohodlná a hodí se kamkoliv.

Otázky a odpovědi
Barva: Černomodrá
Velikost: průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

HŘEJIVOST

Oboustranný mikrofleece. Gramáž 200 g/m² zajišťuje optimální pohodlí.

PRODYŠNOST

Polyesterový úplet dobře odvádí tělesnou vlhkost (RET = 6,3).

ODOLNOST

Odolný materiál vybraný speciálně pro malé dobrodruhy! Záruka 2 roky.

SNADNÉ OBLÉKÁNÍ/NAZOUVÁNÍ/UMÍSTĚNÍ

Díky celopropínacímu zipu je praktičtější a snadněji se obléká a vysvléká.

NÍZKÁ HMOTNOST

Pouze 143 g ve vel. 3–4 roky. Skladná, ideální na dno batohu.

Snadná údržba

Lze prát v pračce na 30 °C, rychle schne a nemačká se.

Technické informace

Proč recyklovaný polyester?

Používáním plastových láhví nebo použitých textilií na výrobu nového polyesteru snižujeme spotřebu zdrojů z ropy. Tento materiál si přitom uchovává všechny své funkční vlastnosti, které musí turistické oblečení mít. Tmavě modrý model je celý z recyklovaného polyesteru, šedý model obsahuje recyklovaného polyesteru 25 %.

Fleece: vzduch jako izolant

Česaný fleece (a obecně česání materiálu) má za úkol zadržovat vzduch. Zachycený vzduch pak díky svým přirozeně izolačním vlastnostem udržuje tělo v teple.

Prodyšnost materiálů

K měření prodyšnosti se používá hodnota RET, která udává odpor kladený materiálem vůči průniku par (dle normy ISO 11092). Čím je hodnota nižší, tím lépe materiál odvádí tělesnou vlhkost, a je tudíž prodyšnější. Například: RET < 9 = mimořádně prodyšný materiál. 9 < RET < 12 = velmi prodyšný materiál. 12 < RET < 20 = prodyšný materiál. RET > 20 = materiál je málo prodyšný nebo neprodyšný.

Odolnost materiálů

Abychom mohli zaručit optimální odolnost materiálů, ověřujeme ji několika laboratorními testy: test odolnosti vůči oděru a tření, abychom se přesvědčili, že materiál neplstnatí, dále test stálosti barev a test rychlosti opotřebení, abychom si ověřili, že opakované praní nemění vlastnosti materiálu ani jeho sílu nebo vzhled.

Vývoj výrobků: naše know-how

Vývojové centrum značky Quechua se nachází ve francouzském městě Passy na úbočí masivu Mont-Blanc.
Díky této jedinečné poloze se zde mohou členové našich vývojových týmů (designéři, produktoví manažeři, inženýři...) setkávat přímo s milovníky outdoorových sportů.
Je to skvělý způsob, jak s využitím veškerého našeho know-how navrhovat výrobky na turistiku, které budou maximálně funkční.

Kde se fleecové mikiny vyrábí?

Vznikají v našem mezinárodním centru na úbočí hory Mont Blanc ve Francii. Výroba poté probíhá u našich dodavatelů v Číne, Vietnamu a Bangladéši. Ti mají pro výrobu bund veškeré potřebné know-how a my s nimi úzce spolupracujeme.
A je to právě vztah s našimi obchodními partnery založený na vzájemné důvěře, který umožňuje výrobu funkčních výrobků vysoké kvality.

Pracovní podmínky u našich dodavatelů

Požadujeme, aby dodavatelé dodržovali náš kodex chování. Dodavatelé často sídlí v rozvojových zemích, kde naše zakázky pomáhají vytvářet pracovní místa. Prostřednictvím auditů a vlastních týmů na pracovišti dohlížíme na to, aby měli zaměstnanci pracovní prostředí založené na respektu, osobním rozvoji a ochraně životního prostředí.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Polyester

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Skladujte složené nebo na ramínku na suchém místě.

Pokyny pro uživatele

Nesmí se dostat do blízkosti otevřeného ohně nebo zdroje tepla.

TESTY

Naše laboratoř Decathlon SportsLab v Lille se také výrazně podílí na inovaci a vývoji výrobků Quechua. Zkoumá 4 hlavní témata, každé z nich má svůj prostor a své vlastní technologické postupy: morfologie (zejména 3D analýza), kinantropologie (věda o pohybu člověka), teplotní komfort (4 klimatické komory), studium chování a senzorických vjemů.

Schváleno

Aby výrobky Quechua odpovídaly požadavkům dětí, jsou testovány v horách, tedy v podmínkách, které na túrách můžete potkat i vy.
Finální výrobek i prototypy průběžně testovala Sarah, inženýrka pro terénní testy, společně s testovací skupinou malých turistů.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi