Dětská lyžařská přilba H-KD 550 tmavě modrá

1 299 Kč

8660299

Lyžařská helma pro mladé pokročilé lyžaře. Helma se zorníkem chrání jak hlavu, tak oči.

Helma se zorníkem zaručuje optimální ochranu hlavy i očí vašeho dítěte. Zorník je s UV ochranou (kategorie 2) i s protizamlžovací úpravou, a tak můžete lyžovat v jakémkoliv počasí.

Barva:

Tmavě modrá / Bílá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

DRŽENÍ NA TĚLE

Kolečko pro utažení po celém obvodu hlavy.

Odvětrávání

Šest odvětrávacích otvorů zajišťuje odvod vlhkosti.

NÍZKÁ HMOTNOST

570 g ve vel. S.

OCHRANA PŘED SLUNCEM

Zorník s jednoduchým sklem s UV ochranou (kategorie S2).

OCHRANA PROTI NÁRAZŮM

V souladu s normou EN 1077:2007 třída B. Skelet z ABS pro větší odolnost.

HŘEJIVOST

Hřejivé polstrování i chrániče uší.

POHODLÍ

Chrániče uší jsou tvarované, aby uši nepříjemně nestlačovaly.

Technické informace

Dotahovací kolečko

Dotahovací kolečko je důležitým doplňkem pro to, aby helma na hlavě opravdu dobře seděla. Systém s kolečkem je snadno přístupný a umožňuje jednoduché a přesné nastavení. Lze jej ovládat i v lyžařských rukavicích. Systém je bezpečný a jeho používání je velmi pohodlné. Pro utažení otočte kolečkem doprava, pro povolení naopak doleva.

Konstrukce ABS

Norma EN 1077:2007 je evropská norma o helmách používaných k ochraně hlavy při sjezdovém lyžování a snowboardingu. Stanovuje metody testování na schopnost tlumit nárazy a odolnost vůči proražení. Rozlišujeme 2 kategorie: Třída A: chrání hlavu seshora i zezadu i ze stran a chrání i uši. Třída B: chrání hlavu seshora i zezadu i ze stran, ale nechrání uši.

Výběr velikosti

Změřte dítěti obvod hlavy v centimetrech (od středu čela kolem hlavy těsně nad ušima).
Dle naměřeného údaje zvolte velikost. Například: pokud jste naměřili 49 cm, zkuste helmu označenou vel. 48–52 cm.

Zkoušení

Při zkoušení helem nespěchejte. Nejdůležitější je, aby helma dítě nikde nepříjemně netlačila. Pokud někde tlačí, sáhněte po jiném modelu.

Nastavení helmy

Na svahu musí být helma dobře utažená a musí správně sedět. Dbejte prosím na: výběr správné velikosti, dotažení helmy pomocí kolečka na týlu, správné utažení podbradního pásku. Je to trochu jako bezpečnostní pásy v autě: pokud bude helma příliš volná, nemůže pořádně plnit svoji funkci, a dítě bude méně chráněno.

Specifika helem se zorníkem

Helmy se zorníkem jsou velice praktické a pohodlně se používají. Nicméně doporučujeme je pouze mladým lyžařkám a lyžařům, kteří nejezdí příliš rychle. Odolnost vůči větru je totiž v porovnání s klasickými lyžařskými brýlemi menší, protože oproti zorníku lyžařské brýle přiléhají přímo na obličej. Takže pokud dítě jede příliš rychle, může se pod zorník dostat studený vzduch, což může být nepříjemné.

Bezpečnost

Pod helmu by dítě nemělo nosit tlustou čepici nebo kulich, oddálí totiž helmu od hlavy a sníží tak efektivitu ochrany.
Pod helmu upřednostněte kuklu nebo speciální čepici pod helmu, které nesnižují bezpečnost. Helma sama o sobě zadržuje teplo, často je zbytečné nosit pod ní další vrstvu. Bezpečnost může také snížit kamera na helmě. O to víc, že s podobnými doplňky nepočítá norma.

Kompatibilita s dioptrickými brýlemi

Chceme, aby mohli pohodlně lyžovat i mladí nositelé dioptrických brýlí. Z tohoto důvodu vybavila značka Wedze helmu zorníkem, který je praktičtější než svrchní lyžařské brýle. Některé větší modely dioptrických brýlí však s touto helmou kombinovat nelze. Helmu proto v obchodě zkoušejte i s nasazenými brýlemi.

Snadná údržba

Vnitřní polstrování lze vyjmout a prát v pračce na 30 °C.

Výměna zorníku

Originální zorník (kategorie S2) je možné objednat na našich webových stránkách. Pro tuto helmu neprodáváme zorník určený pouze do špatného počasí (zatažena).

Podmínky pro vrácení (specifický výrobek: osobní ochranný prostředek)

Ujistěte se, že vám výrobek vyhovuje. Výrobek je možné vrátit pouze za splnění následujících podmínek: musí být v původním balení, se všemi příručkami a visačkami. Jedině takové výrobky bude možné přijmout zpět. Pojďme do toho společně: chraňme naší planetu.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Pěna 100% Polystyren Schránka 100% Akrylonitril butadien styren

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Skladujte na suchém místě mimo dosah zdroje tepla a UV záření. Po použití nechte helmu zcela vyschnout, poté ji uložte do textilního obalu.

Pokyny pro uživatele

Helmu je po každém nárazu třeba vyměnit.

TESTY

Všechny výrobky Wedze se testují v reálných podmínkách při aktivitě, pro kterou jsou určeny. Ve sněhu, v mrazu, zkrátka za všech podmínek, s nimiž se lze při lyžování setkat. Týmy vývojářů, produktoví manažeři a návrháři se starají o to, aby výrobky odpovídaly skutečným potřebám sportovců.

Schváleno

Všechny naše helmy jsou homologovány certifikovanou externí laboratoří.

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi