Dámský snowboard Endzone 500

4 799 Kč

Snowboard pro snowboardistky, které hledají hravé prkno na triky v parku, jízdu na sjezdovce nebo v okolí sjezdovky.

Nulové prohnutí nabízí skvělý kompromis mezi ovladatelností a přilnavostí. Nízká torzní tuhost vytváří tolerantní a hravé prkno. Ideální pro freestylové začátečnice i pro snowparkové matadorky.

Otázky a odpovědi
Barva: Tmavě vínová / Zelená
Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Univerzální využití

30 % sjezdovky, 10 % volný terén, 60 % snowpark.

Ovladatelnost

Nízká torzní tuhost: nohy jsou volnější a prkno velmi hravé.

Vztlak

Standardní vztlak v prašanu (prohnutí flat, rocker).

Přilnavost

Klasické prohnutí + pružnost = dobrá přilnavost a snadné řezaní oblouků.

Anatomická přizpůsobivost

142 cm: 157–167, 146 cm: 160–171 cm, 151 cm: 169–176 cm.

Tuhost

Flex 5/10. Ideální na freestyle.

Tolerance

Nízká torzní tuhost. Prkno se snadno ovládá a je hravé.

Kvalita skluzu

Sintrovaná skluznice z PEHD zaručuje vynikající kvalitu skluzu.

Technické informace

Technické parametry

Sintrovaná skluznice. Dřevěné jádro (topol, 20 mm). Počet insertů: 10 + 10. TWINTIP. Délka: 142 cm. Šířka špičky: 283 mm / středu: 241 mm / patky: 283 mm (rádius 7,5 m). Doporučená rozteč: 500 mm. Délka 146 cm:
Šířka špičky: 287 mm / středu: 245 mm / patky: 287 mm (rádius 7,5 m). Doporučená rozteč: 510 mm. Délka 151 cm:
Šířka špičky: 292 mm / středu: 250 mm / patky: 292 mm (rádius 7,9 m). Doporučená rozteč: 555 mm.

Jak vybrat velikost prkna?

Na freestyle můžete volit prkno o 20 až 25 cm kratší (např.: osoba měřící 170 cm může sáhnout po prkně dlouhém 145 až 150 cm). Kratší prkno usnadňuje rotace a triky. Delší prkno poskytuje lepší stabilitu při rychlé jízdě a při přistání. 146 cm => 160 až 171 cm
151 cm => 169 až 176 cm
156 cm WIDE => 174 až 181 cm

Slovo produktového manažera

Endzone 500 je nejhravější prkno v této řadě. Chtěli jsme vytvořit snadno ovladatelné prkno vhodné i na freestyle: funkční, hravé, ovladatelné, zábavné. My jsme s výsledkem našeho snažení velmi spokojeni, důležité ale je, abyste byli spokojení hlavně vy. Řekněte nám, co si o něm myslíte! Zanechte komentář v sekci hodnocení výrobku.

Typ terénu / použití

Snowboard není tak jistý v obloucích na sjezdovce jako Allroad 500, ale ve snowparcích je velmi hravý, a to jak při skocích, tak na překážkách. Na sjezdovce je stabilní v malých obloucích. Díky téměř nulovému prohnutí a nízké torzní tuhosti je vhodný pro pokročilé freestylové jezdce hledající hravé prkno, ale i pro začátečníky, které freestyle láká.

Snowboard Twintip

Tvar snowboardu (shape): twin tip. Tento tvar je vepředu i vzadu zcela symetrický a vycentrovaný, takže umožňuje jízdu na obě strany. Tvar Twin Tip umožňuje snadné rotace na zemi i ve vzduchu.

Nulové prohnutí a rocker

Nulové prohnutí je tím nejlepším kompromisem mezi prohnutím klasickým, poskytujícím přilnavost a dynamiku, a camber prohnutím, které zajišťuje stabilitu v obloucích, ale menší přilnavost. Prkno je perfektní pro ty, co s freestylem ve snowparku začínají: prohnutí typu flat zajišťuje stabilitu na sjezdovce i překážce, rocker v parku umožňuje toleranci chyb, jelikož je velmi stabilní a dokáže si poradit s jakýmkoliv terénem.

Pružný flex 5/10.

Flex je podélná tuhost prkna. U snowboardu Endzone 500 je přibližně 5/10, tj. hravý, tolerantní flex. Flex je vyrovnaný po celé délce snowboardu (od špičky po patku), takže se lze spolehnout, že prkno bude stejně hravé ve snowparku i na sjezdovce. Na druhou stranu bude mít horší přilnavost v rychlejších řezaných obloucích na zledovatělém sněhu.

Nízká torzní tuhost a tolerance

Torzní tuhost (tuhost ve středu mezi vázáním) snowboardu je přibližně 4/10. Prkno má dobrou točivost a odpouští chyby na hraně. Pružnější prkno znamená o něco volnější pohyb nohou. To je důležité zejména pro začátečníky, protože prkno pak toleruje chyby hranění. Pružný flex je vhodný i na freestyle. Perfektní na pořádné triky!

Setback 0 mm

Setback znamená, že body kontaktu prkna se sněhem nejsou stejně vzdálené od středu prkna, ale jsou posunuty více dozadu. Vázání je tedy rovněž posunuto o stejnou vzdálenost směrem k patce. Setback 0 mm, tj. nulové posunutí, se užívá u vycentrovaných prken tvaru Twin Tip umožňujících jízdu v obou směrech a poskytuje rovnováhu při otáčení na sjezdovce i při rotacích ve vzduchu.

Doporučené vázání

K prknu se skvěle hodí černé vázání Endzone 500, které je vyvedeno ve stejném designu a také odpovídá výkonnostní úrovni, pro kterou je určen snowboard.

Jak často je třeba snowboard voskovat?

Snowboardy Decathlon se prodávají navoskované. A jako všechny ostatní snowboardy nebo lyže následně vyžadují pravidelnou údržbu. Ideální je voskovat skluznici po každém pátém výjezdu, minimálně pak alespoň jednou ročně.
Voskovat je možné na začátku sezóny pro zlepšení skluzu nebo na konci sezóny – skluznice vosk během léta absorbuje.

Kvalita skluzu sintrovaná skluznice

Skluznice jsou vyráběny z polyetylenu (PE) , existují však 2 odlišné způsoby výroby:
extrudovaná skluznice s nižší hustotou polyetylenu a slinutá (sintrovaná) skluznice z polyetylenu s vyšší hustotou (méně pórů, více PE). Sintrované skluznice jsou kvalitnější, takový Rolls Royce mezi skluznicemi. Na takové skluznici je kluz opravdu exkluzivní.

Co u snowboardu znamená označení „Wide“?

Snowboard „Wide“ je o širší než běžná prkna. Díky tomu jezdcům s větší velikostí bot nepřesahují boty z prkna ven, což jinak může přivodit nejeden pád. Širší prkno má také lepší vztlak v prašanu. Označení Wide se odvíjí od šířky prkna přímo uprostřed. V Decathlonu používáme následující označení:
do 245 mm je to úzké prkno / vel. bot 36–40. Šířka 246–255 mm je normální prkno / vel. bot 38–42. Šířka 256–265 mm je Mid Wide prkno / vel. bot 41–44. Šířka 266 mm a víc je wide prkno / vel. bot 43–49.

Je možné nechat si vázání na prkno namontovat přímo v prodejně?

Ano. V popisku sice najdete instruktážní video, ale vázání si můžete nechat namontovat už přímo v prodejně. Stačí se s sebou vzít své snowboardové boty, aby bylo možné nastavit:

1. Předozadní vycentrování vázání, aby boty nepřesahovaly buď špičkou nebo patou prkno nerovnoměrně. 2. Nastavení pásků, aby bylo možné vázání dobře dotáhnout právě na vaše boty.

Hmotnost bez vázání

Délka 142 cm: 2279 g +/- 6 %. Délka 146: 2530 g +/- 6 %. Délka 151: 2697 g +/- 6 %.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Deska 40% Epoxidová pryskyřice, 30% Skelné vlákno, 20% Dřevo, 10% Vysokohustotní polyetylen

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Na konci dne vysušte hrany, abyste zabránili vzniku rzi. Voskujte po každých pěti použitích. Přes léto chraňte před sluncem. Vázání můžete ponechat na desce snowboardu.

TESTY

Všechny výrobky Dreamscape od Decathlonu určené na snowboard se testují v reálných podmínkách přímo na svahu. Ve sněhu, v mrazu, zkrátka za všech podmínek, s nimiž se lze na sjezdovce, v prašanu nebo ve snowparku setkat. Týmy vývojářů, produktoví manažeři a návrháři se starají o to, aby výrobky odpovídaly skutečným potřebám sportovců.

Schváleno

Schválily snowboardistky.

Obrázky

Dámský snowboard Endzone 500
Dámský snowboard Endzone 500
Dámský snowboard Endzone 500

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi