Dámský neopren na potápění s přístrojem SCD 100 neopren 7,5 mm černo-šedý

3 799 Kč

Kombinéza pro ženy na začátky s potápěním do chladných vod v rozmezí teplot od 10 °C do 18 °C.

Mokrá neoprenová kombinéza o tloušťce 7,5 mm s vysokou tepelnou izolací byla vyvinuta ženami pro ženy.

Otázky a odpovědi
Barva: Bouřkově modrá
Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

OCHRANA PŘED CHLADEM

7,5 mm silný neopren. Nepropustné švy (GBS), hladké manžety.

SNADNÉ OBLÉKÁNÍ/NAZOUVÁNÍ/UMÍSTĚNÍ

100% strečový neopren s předním zapínáním na zip. Přiléhavá kukla.

VOLNOST POHYBU

Anatomicky tvarovaný střih v podpaží beze švů a strečový neoprenový materiál.

Odolnost

Tištěné výztuhy na kolenou pro větší odolnost.

ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

Vyrobeno, vyvinuto a testováno ženami pro ženy.

Technické informace

Ochrana před chladem

Mokrá kombinéza ze 100% strečového neoprenu 7,5 mm. 7mm neoprenová pěna je z obou stran potažena nylonem. Rozmístění neoprenu: 100% strečový neopren a hladké lemy na koncích rukávů i nohavic pro větší nepropustnost.
Jakmile je tenká vrstva vody, jež do obleku vnikla přes zip, uzavřena mez vaším tělem a kombinézou, brání cirkulaci vzduchu.

Šité a lepené spoje GBS

Švy kombinézy a kukly jsou díky technologii GBS (Glued and Blind Stitched) nepropustné: spoje neoprenu jsou nejdříve lepené, poté šité. Tím je zaručena maximální pevnost (aby skrze švy nedocházelo k pronikání vody, jehla neoprenem zcela neprochází).

Snadné oblékání/svlékání kombinézy a volnost pohybu

Jednodílná kombinéza s kuklou a systémem Air Expulse: systém vypouštějící vzduchové bublinky v kukle. Top se rozepíná pouze vpředu, a to pomocí diagonálně vedeného zipu. Bezešvé provedení podpaží umožňuje naprostou volnost pohybu paží. Tvarované lokty a kolena, prohnutí materiálu na bedrech usnadňuje pohyb.

Přizpůsobení ženskému tělu

Potápěčské obleky z neoprenu jsou účinné pouze tehdy, když řádně obepínají tělo. Značka Subea proto vyvinula speciální střih, který vyhovuje tvaru ženského těla. Tyto výrobky jsou navrhovány a testovány ženami pro ženy.

Výztuhy pro větší odolnost

Kombinéza je vybavena výztuhami na kolenou pro vyšší odolnost.

Třída tepelného komfortu

Kombinéza na potápění s přístrojem byla testována francouzským institutem pro potápění INPP (ve francouzském Marseille) a splňuje normu NF EN 14225-1:2017. Tento potápěčský oblek je homologován dle třídy B: A (+7°C/+12°C / +45°F/+54°F)
B (+10°C/+18°C / +50°F/+64°F)
C (+16°C/+24°C / +61°F/+75°F)
D (+22°C/+30°C / +72°F/+86°F).

Přizpůsobte sílu neoprenu teplotě vody

Chlad je největším nepřítelem potápěčů. Podle teploty vody je třeba zvolit vhodnou tepelnou ochranu. Aby si potápěč nemusel pořizovat několik různých neoprenových obleků, vyvinuli jsme systém 5 výrobků, které mohou být v závislosti na teplotě spolu s potápěčským vybavením používány. Svoji ochranu před chladem tedy můžete zvýšit pomocí kukly, neoprenového topu, topu s kuklou, spodního krátkého neoprenu 1 mm nebo svrchního krátkého neoprenu 5,5 mm.

Co je to mokrý potápěčský oblek?

Tento druh potápěčského obleku je na trhu nejrozšířenější. Jeho úkolem není vodu zastavit, ale zachytit ji tak, aby ji vaše tělo ohřálo, a tím se vytvořila tepelná bariéra mezi vámi a okolím. Vyrobeno z neoprenu – polymeru kaučuku naplněného vzduchovými bublinkami. Takové potápěčské obleky jsou silné 0,5 až 7,5 mm. Díky své pružnosti a poddajnosti jsou to potápěčské obleky vynikajících vlastností.

Typy na oblékání potápěčské kombinézy

Na chodidlo si nasaďte igelitový sáček, následně oblečte oblek přes nohu. Vaše chodidlo z nohavice vyklouzne velmi snadno a bez zachycení. Aby oblek dobře padl, požádejte někoho, aby vám u zápěstí foukl do rukávu. Vzduch nafoukne vnitřek neoprenu a ten se odlepí od vašeho těla. Pak už jen zbývá provést poslední nastavení a úpravy.

Tipy na údržbu potápěčských obleků

1) Po každém použití oblek z vnější i vnitřní strany namočte do čisté vody. 2) Následně jej ošetřete baktericidním přípravkem. 3) Řádně opláchněte čistou vodou. 4) Skladujte na širokém ramínku na tmavém a dobře větraném místě. Pozor na slunce. Na slunci dochází k vyblednutí textilních částí kombinézy a životnost neoprenu se zkracuje. Zipy můžete očistit pomocí kartáčku na zuby a promazat silikonovým olejem.

Hmotnost

XS : 2.5 kg
S : 2.6 kg
M : 2.7 kg
L : 2.8 kg
XL : 2.9 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Ráhno 100% Kaučuk - Chloropren (CR) Vložka 100% POLYAMID

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Kombinézu skladujte mimo dosah slunečního záření a zdrojů tepla na širokém věšáku, aby se zachoval její tvar a nepoškodil neopren.

Pokyny pro uživatele

Nevhodné na plavání a sporty ve vlnách.

TESTY

Izolační vlastnosti výrobku byly testovány našimi odborníky a technickými partnery ve francouzském městě Hendaye.

Schváleno

Naším technickým partnerem je centrum Planet Ocean (pětihvězdičkové potápěčské centrum Padi), které bylo Decathlonem založeno v Centru vodních sportů ve francouzském městě Hendaye. Centrum celoročně používá vybavení Subea.
Jeho instruktoři se podílejí na vývoji výrobků Subea společně s našimi designéry, produktovými manažery a inženýry výrobky vytvářejí a za pomoci potápěčů v centru (od začátečníků až po instruktory) celoročně testují jejich životnost.

Pokyny k údržbě

Perte v ruce

Nebělte bělicími prostředky

Nesušte v bubnové sušičce

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Návod k použití

Více informací o tomto výrobku naleznete ZDE

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi