ECODesign
Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6
Media 7
Media 8
Media 9
Media 10

Dámské turistické vodoodpudivé kalhoty SH 500 X-warm stretch

1 299 Kč
8582598

Softshellové kalhoty na pravidelné túry v zasněženém terénu v chladném počasí. Z pružného, hřejivého a vodoodpudivého materiálu. Vyrobeno ekologicky.

Tyto hřejivé, vodoodpudivé a strečové kalhoty jsou ideální na zimní turistiku. Jsou pohodlné, mají háček na zaháknutí za tkaničky ve spodní čísti nohavice, jsou vhodné na turistiku po jakékoliv cestě.

Otázky a odpovědi

Barva:

Černá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

HŘEJIVOST

Větruodolný materiál, hřejivá česaná vnitřní strana vhodná až do -8 °C.

PRUŽNOST

Pružný materiál a tvarovaná kolena.

Vodoodpudivost

Vodoodpudivý materiál bez PFC: kapičky vody stékají po povrchu a nevsakují se.

PRODYŠNOST

Prodyšný a rychleschnoucí syntetický materiál (90 % polyester).

OMEZENÍ VNIKÁNÍ SNĚHU

Lemy nohavic jsou pružné a dají se stáhnout háčkem a zabránit tak vnikání sněhu.

ECODESIGN

Díky materiálu z 70 % z recyklovaného polyesteru se výrobek dobře používá.

Technické informace

Co je vodoodpudivost a jak ji obnovovat?

Vodoodpudivost znamená, že voda po látce stéká, aniž by se vsakovala. Materiál tak nenasákne vodou, ale zůstane lehký, prodyšný a hřejivý. Vodoodpudivost je speciální úprava na svrchní straně materiálu. Tuto úpravu je třeba obnovovat (doporučujeme po každém praní). Vhodné prostředky (např. spreje) jsou k dostání v našich prodejnách.

Jsou kalhoty dostatečně hřejivé na zimní vycházky?

Vnitřní strana je česaná. Česaný materiál lépe zadržuje teplo. Princip je jednoduchý: materiál je výrazněji strukturovaný (hrubší), a tak zadržuje více vzduchu, který se chová jako přirozený izolant. Je to stejný princip, jaký funguje u zvířecí srsti, kožešiny nebo peří.

Dobré odvětrávání pro optimální tepelný komfort

Tepelný komfort je v podstatě rovnováha mezi hřejivostí oblečení a jeho schopností nechat tělo dýchat. Pokud se pod oblečením nashromáždí vlhkost, jakmile se přestanete hýbat nebo snížíte intenzitu pohybu (pauza, klesání), bude vám zima.Pamatovali jsme na to, že chůze ve sněhu nebo na sněžnicích je občas velice namáhavá, proto jsou na stehnech odvětrávání na zip se síťovinou. Optimální tepelný komfort díky dobrému kompromisu mezi hřejivostí a funkčním odvětráváním.

Kalhoty na zimní turistiku – pohodlné a praktické

Díky přiléhavému střihu a pružnému materiálu kalhoty neomezují volnost pohybu, která je při zimní turistice zásadní. Do kapes na zip můžete bezpečně uložit vše, co potřebujete mít vždy na dosah (kapesníčky, balzám na rty, klíče...).

Jak mě kalhoty ochrání před nepříznivým počasím?

V zimě je důležité chránit se jak před vlhkostí (deštěm i sněhem), tak před větrem. Vítr může tělo velmi ochladit, a to jak při aktivitě, tak při nečinnosti. Svrchní materiál kalhot je proto větruodolný a s vodoodpudivou úpravou. Spolehlivě tak odolá náročným zimním podmínkám.Navíc jsme přidali nepromokavé díly i na hýždě a na spodní část kalhot.Návleky s háčkem pro uchycení ke tkaničkám chrání před vnikáním sněhu do kalhot.

Ideální oblečení do mrazivého počasí

Kalhoty jsme navrhovali jako součást celého kompletu na chůzi na sněžnicích ve volném terénu: řady SH 500. V kalhotách SH 520, mikině SH 500, botách SH 520 a na sněžnicích SH 500 si zimní turistiku užijete naplno v jakémkoliv počasí! Vyrazte na lehko, ale v tom správném vybavení!

Jak se obléci na zimní turistiku?

Na zimní turistiku, či jakoukoliv jinou aktivitu v zimě, doporučujeme dodržovat pravidlo tří vrstev:

1. vrstva: funkční spodní prádlo odvádí vlhkost od pokožky, aby zůstala suchá.
2. vrstva: musí být hřejivá a zároveň odvádět pot (fleecová mikina, svetr).
3. vrstva: musí ochránit před vnějšími vlivy jakými jsou déšť, sníh a vítr.
Oblečení by mělo být prodyšné, aby se mohla odpařovat vlhkost.

Jakou mají kalhoty životnost při pravidelném používání?

Abychom vám mohli zaručit dlouhou životnost našich výrobků, u materiálů pečlivě testujeme: odolnost vůči tření a oděru, stálost barev, odolnost vůči opakovanému praní. Těmito testy prošly i všechny materiály těchto kalhot.

Záruka

Na tento výrobek se vztahuje dvouletá záruka od data prodeje uvedeného na účtence. Poškozený výrobek v záruční lhůtě zdarma vyměníme za nový. Záruka se vztahuje na všechny vady výrobku, s výjimkou vad vzniklých běžným opotřebením nebo způsobených nestandardním zacházením.

Porovnání dopadu na životní prostředí

Dopad výrobku na životní prostředí je stanoven pomocí nejrůznějších ukazatelů a zohledňuje celý jeho životní cyklus. Po vyhodnocení je výrobku přiřazena známka na stupnici ABCDE, která vám umožňuje porovnat ekologickou šetrnost výrobků (triček, kalhot, batohů atd). Decathlon se dobrovolně zapojuje do této iniciativy a tím přispívá k ochraně životního prostředí. Více informací na https://blog.decathlon.cz/ekologie/.

Hmotnost

0.47 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 93% Polyester , 7% Elastan Vložka 100% Polyester Všitý díl 100% Polyester

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Uchovávejte na suchém a tmavém místě. Doporučujeme nepoužívat chemické přípravky a bělidla, které mohou ovlivnit tepelně izolační vlastnosti oblečení.

TESTY

Provádíme dva druhy testů: test materiálu kalhot
a test na termické figuríně v klimatické komoře. Simulujeme tepelné podmínky, vítr (5 km/h) a vlhkost na horách při chůzi o rychlosti 5 km/h. Těmito testy ověřujeme funkčnost materiálu a jeho odpovídající úroveň tepelné izolace.

Schváleno

Všechny naše výrobky jsou testovány v terénu reprezentativním vzorkem uživatelů. Také jsou podrobovány laboratorním testům. Dvojí testování výrobků do posledních detailů je náročné, ale zároveň je to jediný způsob, který nám umožňuje navrhovat a vyrábět stále lepší, hezčí a funkčnější výrobky značky QUECHUA. Zároveň při vývoji výrobků bereme v potaz vaše názory a doporučení.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 40 °C - běžný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Dámské turistické vodoodpudivé kalhoty SH 500 X-warm stretch
Dámské turistické vodoodpudivé kalhoty SH 500 X-warm stretch
Dámské turistické vodoodpudivé kalhoty SH 500 X-warm stretch
Dámské turistické vodoodpudivé kalhoty SH 500 X-warm stretch

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi