ECODesign
Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4

Dámské turistické tričko NH500

239 Kč −25%
179 Kč
*Od 6. 10. 2022 až do vyčerpání zásob
8732034

Pohodlné tričko na pravidelnou turistiku nenáročným terénem. Vyrobeno ekologicky.

Turistické tričko vhodné do teplého počasí díky volnějšímu střihu a prodyšnému dílu na zádech. Směs recyklované bavlny, recyklovaného polyesteru a lyocellu je příjemná na dotek.

Otázky a odpovědi

Barva:

Tělová / Oranžová

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

POHODLÍ

Lehké, splývavé, příjemné na dotek díky lyocellu a recyklované bavlně.

RYCHLÉ SCHNUTÍ

Prodyšná záda, díky příměsi recyklovaného polyesteru rychle schne.

ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

Široký střih, prodloužený na zádech, dostupné v 7 velikostech: od XS do 3XL.

NÍZKÁ HMOTNOST

Hmotnost trička: 130 g ve velikosti M.

ECODESIGN

Produkt obsahuje 20 % recyklované bavlny.

Technické informace

Snížili jsme dopad na životní prostředí

Dopad výrobku na životní prostředí se nám podařil snížit, protože jsme v úpletu použili 3 vlákna šetrnější k životnímu prostředí: recyklovanou bavlnu, recyklovaný polyester a lyocell.

Proč recyklovaná bavlna?


Aby výrobky při nošení zůstaly odolné, funkční a příjemné na dotek, integrujeme do nových bavlněných vláken recyklovanou bavlnu získanou z průmyslového odpadu nebo z kusů oblečení, které již dosloužilo. Díky této metodě snižujeme dopad spojený s pěstováním bavlny a výrobou nových vláken, vlastnosti i funkčnost výrobků ale zůstávají stejné. Tričko obsahuje 20 % recyklované bavlny.

Proč recyklovaný polyester?

Recyklací plastových lahví nebo starého oblečení na výrobu polyesteru omezujeme používání ropných zdrojů a přitom zachováváme všechny funkční vlastnosti výrobku. Tričko obsahuje 36 % recyklovaného polyesteru.

Proč lyocell?

Lyocell je biologicky odbouratelný. Vyrábí se z celulózy, resp. dřevěné buničiny (většinou z eukalyptu, ale také z bukového či březového dřeva). Tato výroba vláken je šetrná k životnímu prostředí, používají se výhradně netoxická a recyklovatelná rozpouštědla. Tričko obsahuje 35 % celulózových vláken (lyocell).

Velikosti od XS do 3XL

Co je naše priorita? Aby naše turistické oblečení padlo na každý typ postavy! A tak si turistiku v pohodlném oblečení mohli vychutnat opravdu všichni. Proto tričko nabízíme ve vel. od XS do 3XL.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 36% Lyocell, 35% Polyester , 29% Bavlna Všitý díl 39% Polyester , 31% Lyocell, 30% Bavlna

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Skladujte složené na suchém místě.

TESTY

Vývojové centrum značky Quechua se nachází ve francouzském městě Passy na úbočí masivu Mont Blanc v Horním Savojsku. Díky tomu můžeme naše výrobky testovat přímo v přírodě. Tričko muselo projít testy na míru oděru. Materiál jsme ještě před finálním schválením testovali v našich laboratořích Decathlon Sportslab. Následně jsme ušili prototypy, které jsme testovali přímo v terénu. Test spočíval v 10 hodinách aktivní chůze s naplněným batohem na zádech.

Schváleno

Výrobek byl testován v dubnu 2019 skupinou uživatelek, která se vydala na jednodenní výlet po lesnatém pobřeží na ostrově Réunion. Aby výrobky Quechua odpovídaly vašim požadavkům, jsou testovány v terénu, tedy v podmínkách, které na túrách můžete potkat i vy.
Naše týmy a skupina uživatelek (našich partnerek, ambasadorek a zákaznic) je zkoušely po celou dobu jejich vývoje až do zahájení prodeje.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup

Nebělte bělicími prostředky

Nesušte v bubnové sušičce

Žehlete při maximální teplotě 110 °C - nenapařujte

Nečistěte chemicky

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi