Dámské turistické nepromokavé ultra lehké boty FH 500

1 299 Kč −23%
999 Kč
*Od 22. 10. 2022 až do vyčerpání zásob

8585963

Ultra lehké nepromokavé boty na fast hiking.

Ideální na svižné túry v jakémkoliv počasí. Ultralehké nepromokavé boty s rychlým zavazováním a návlekem, díky kterému se vám do bot nedostane žádný kamínek.

Barva:

Tyrkysová / Tmavě modrá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

NÍZKÁ HMOTNOST

Velmi lehké: pouze 630 g ve velikosti 38.

VODĚODOLNOST

Nepromokavá membrána udrží chodidla v suchu.

PŘILNAVOST

Naše speciální podešev je perfektním kompromisem na suchý i kluzký terén.

TLUMENÍ DOŠLAPU

Tlumení z EVA po celé délce a 2 díly z EVA v patě a špičce pro vyšší pohodlí.

SNADNÉ OTEVÍRÁNÍ / ZAVÍRÁNÍ

Rychlé a snadné šněrování, kapsička na tkaničky.

Technické informace

Jak si vybrat správnou obuv?

Obuv zkoušejte vestoje a v ponožkách určených na turistiku. Vždy si zkuste obě boty. V případě potřeby vyzkoušejte více modelů a velikostí. Zaměřte se zejména na to, jak vám obuv sedí v patě a špičce při chůzi z kopce. Obuv vás nesmí nikde tlačit. Projděte se v obuvi po prodejně. Obuv nejprve noste na kratší a méně náročné túry, dokud se plně nepřizpůsobí tvaru vaší nohy.

Jakou velikost vybrat?

Turistickou obuv si bez obav kupte o číslo větší než je vaše běžná velikost. Při sestupu bude pohodlnější, protože prsty nebudou narážet do špičky. Rada: nehty na nohou si před výletem ostříhejte na krátko a zkontrolujte utažení tkaniček, aby prsty nesklouzávaly do špičky.

Vývoj výrobků: naše know-how

Vývojové centrum značky Quechua se nachází ve francouzském městě Passy na úbočí masivu Mont-Blanc.
Díky této jedinečné poloze se zde mohou členové našich vývojových týmů (designéři, produktoví manažeři, inženýři...) setkávat přímo s milovníky outdoorových sportů. Je to skvělý způsob, jak s využitím veškerého našeho know-how navrhovat výrobky na turistiku, které budou maximálně funkční.

Ecodesign

Protože víme, že je třeba se chovat zodpovědně, abychom naši přírodu ochránili, Quechua podniká kroky na snížení dopadu výroby produktů na životní prostředí. Dnes tento výrobek ještě není vyroben ekologicky šetrným způsobem, ale každý den pracujeme na tom, aby stále více výrobků takovým způsobem vyrobených bylo. Chceme, aby byly ekologicky vyrobené, opravitelné a odolné. To jsou hlavní vlastnosti, které od nových výrobků chceme.

Protiskluzovost našich podešví

Protiskluzovost našich podešví je ověřena. Podrážka musí projít náročným testováním v laboratoři a získat určitý koeficient protiskluzových vlastností na různých površích (hladkých, nerovných, suchých, mokrých). Abychom si výsledky testů z laboratoře ověřili, obuv testujeme i v terénu. Testuje jí skupina na Decathlonu nezávislých turistů, kteří v ní ujdou více jak 500 km.

Test nepromokavosti

V laboratoři se bota přidělaná na mechanické rameno ponoří do vody až do poloviny svršku. Následně se simuluje chůze (určité množství kroků). Díky těmto testům jsme schopni určit dobu a počet km (příp. kroků), po které zůstane bota uvnitř suchá. Výsledky testování v laboratoři následně ověřujeme v reálných podmínkách a za deštivého počasí. Jen tak si můžeme být jistí, že obuv splní, co slibuje.

Prodloužení nepromokavosti

Doporučujeme boty impregnovat alespoň dvakrát ročně (impregnační prostředky najdete i v našich prodejnách nebo na e-shopu). Impregnace obnoví původní vodoodpudivé vlastnosti a zabrání vzniku skvrn.

Jak zabránit vzniku puchýřů?

Puchýře se obvykle objeví tehdy, je-li naše pokožka vystavena tření. Abyste omezili možnost jejich vzniku, doporučujeme vám:
vybrat si boty vhodné velikosti (podívejte se na tabulku velikostí),
nosit vhodné ponožky,
vhodně sešněrovat a utáhnout tkaničky bot,
při prvním použití nosit boty pouze na krátkou procházku.

Údržba

Vlhké nebo mokré boty nechte vždy volně vyschnout.
Zaschlé bláto odstraňujte dostatečně tvrdým kartáčem.
Skvrny odstraňujte pomocí kartáče a vlažné vody, pak nechte uschnout. Vodoodpudivost svrchního materiálu obnovujte impregnačním sprejem na obuv.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Podešev 50% Ethylenvinylacetát , 50% Butadienový kaučuk Svršek 50% Polyester , 40% Polyuretan , 10% Elastan Podšívka 100% Polyester

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Uchovávejte na větraném, suchém a tmavém místě.

TESTY

Aby výrobky Quechua odpovídaly vašim požadavkům, jsou testovány v horách, tedy v podmínkách, které na túrách můžete potkat i vy.
Naše týmy a skupina uživatelů (našich partnerů, ambasadorů a zákazníků) je zkoušeli po celou dobu jejich vývoje až do zahájení prodeje.

Pokyny k údržbě

Perte v ruce

Obrázky

Dámské turistické nepromokavé ultra lehké boty FH 500
Dámské turistické nepromokavé ultra lehké boty FH 500
Dámské turistické nepromokavé ultra lehké boty FH 500

VIDEO

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi