Dámské turistické nepromokavé kožené sněhule SH 100 X-Warm

1 499 Kč
8644859

Elegantní a zároveň technické sněhule na nejpříjemnější zimní procházky. Díky technologii Snow Contact jsou vhodné do každého zimního terénu.

Kombinace kůže a plsti dodává ženský vzhled a umožňuje tak každodenní nošení sněhulí.Syntetická kožešina zvyšuje komfortní teplotu až do -7 °C při chůzi. Snadné obutí.

Otázky a odpovědi
Barva: Tmavě skořicová
Velikost: průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

HŘEJIVOST

Komfortní teplota v době nečinnosti: 2 °C. Při chůzi: -7 °C.

VODĚODOLNOST

Nepromokavá a prodyšná membrána udrží nohy v suchu.

PROTISKLUZOVÉ VLASTNOSTI

Technologie podešve SNOW CONTACT: speciální materiály a dezén podrážky.

PŘILNAVOST

Dobrá přilnavost na sněhu díky rozmístění výstupků a hloubce vzorku (3,5 mm).

SNADNÉ OBLÉKÁNÍ/NAZOUVÁNÍ/UMÍSTĚNÍ

Široký vstup s elastickým páskem pro pohodlné nošení.

TLUMENÍ DOŠLAPU

Vložka z polyuretanu pro větší pohodlí.

Technické informace

Jsou tyto boty na turistiku v zimě dostatečně hřejivé?

Do obuvi jsme zvolili podešev z hřejivých materiálů, které dobře izolují a účinně tak chrání před chladem. Obuv prošla jak laboratorními testy, tak testováním v terénu reprezentativním vzorkem uživatelů. Ověřovali jsme, do jaké teploty boty zůstávají pohodlné, když zrovna stojíte, a poté za chůze, protože obě teploty se velmi liší: 2 °C v klidu, -7 °C v pohybu. Rovněž jsme vzali v potaz rozdílné pociťování chladu u mužů a žen.

Jak boty ochrání před vlhkostí?

Tato obuv má membránu, která zajišťuje nepromokavost a prodyšnost. Membrána je velmi tenká vrstva materiálu (5–25 mikrometrů) nalepená na vnitřní straně materiálu. Zamezuje prosakování vody dovnitř, ale zároveň nebrání odpařování vlhkosti z boty ven.

Je obuv opravdu nepromokavá?

Nepromokavost obuvi byla ověřena v laboratoři, kde proběhla simulace chůze, při které byla bota z poloviny ponořená do vody. Zároveň obuv prošla i testem opotřebení a byla otestována i přímo v terénu. Během testování ověřujeme 3 stupně nepromokavosti: 2 000 kroků (přibližně 4 km chůze), 4 000 kroků (přibližně 8 km chůze) a 8 000 kroků (přibližně 16 km chůze). Tento model obuvi dosáhl nepromokavosti 8 000 kroků, tedy přibližně 16 km chůze.

Výhody a nevýhody kožených bot

Výhody:
- poddajnost kůže - kůže je odolná a nepromokavá, vodu buď odpudí, nebo nasákne do sebe - kůže je prodyšná (je přirozeně pórovitá), ale ve velkém teple méně než textilní svršky. Proto se používá kůže nubuk, která je prodyšnější, ale zároveň i náchylnější v dešti. Nevýhody: aby si zachovala nepromokavost, musíte ji vyživovat, hydratovat a starat se o ni.

Jak prodloužit nepromokavost bot?

Na kůži doporučujeme používat voděodolný tuk, který ji vyživí, ochrání před vysušením (popraskáním) i vznikem skvrn a obnoví nepromokavost.
1) Boty nejprve dobře vykartáčujte. 2) Poté aplikujte impregnační tuk na kůži.https://www.decathlon.cz/p/impregnacni-tuk-na-kuzi/_/R-p-9513?mc=8229704

Jaký je rozdíl mezi přilnavostí a protiskluzovými vlastnostmi?

Protiskluzovost obuvi závisí na počtu výstupků ve vzorku podrážky a na jejich tvaru, vzdálenosti a počtu. Přilnavost se odvíjí od použitých materiálů a dezénu podrážky, podobně jako u pneumatik. Protiskluzovost optimalizuje odraz, zabraňuje sklouznutí boty dozadu (při stoupání) a botu celkově stabilizuje.
Přilnavost zabraňuje sklouznutí nebo smýknutí na hladkém povrchu nebo ve ztížených podmínkách (déšť, sníh, led).

Jakou má obuv životnost při pravidelném používání?

Naši inženýři provádějí také laboratorní testy, abychom si byli jistí, že s našimi výrobky budete vždy spokojeni. V laboratořích ověřujeme odolnost vůči vytržení oček a popruhů, kvalitu lepení, toxicitu, odolnost vůči UV záření, odírání podešve a částí svršku a rychlost opotřebení.

Jak se správně obout na zimní turistiku?

Abyste byli na zimu řádně připraveni, doporučujeme dodržovat následující zásady: Hřejivost:nezapomínejte na hřejivé ponožky (ideálně s příměsí vlny), prodyšnost: ponožky vybírejte dle náročnosti túry a dbejte na to, aby byly ponožky prodyšné a nehromadila se v nich vlhkost, výška: výšku ponožky přizpůsobte výšce obuvi, přičemž pokud chcete nohám zajistit lepší ochranu, upřednostněte vyšší ponožky.

Jak co nejlépe zachovat funkční vlastnosti obuvi?

Vodoodpudivost znamená, že voda po látce stéká, aniž by se vsakovala. Materiál tak nenasákne vodou, ale zůstane lehký, prodyšný a hřejivý. Vodoodpudivost je speciální úprava na svrchní straně materiálu. Tuto úpravu je třeba obnovovat. Vhodné prostředky (např. spreje) jsou k dostání v našich prodejnách.

Záruka

Na tento výrobek se vztahuje dvouletá záruka od data prodeje uvedeného na účtence. Poškozený výrobek v záruční lhůtě zdarma vyměníme za nový. Záruka se vztahuje na všechny vady výrobku, s výjimkou vad vzniklých běžným opotřebením nebo způsobených nestandardním zacházením.

Známka šetrnosti k životnímu prostředí

Dopad výrobku na životní prostředí je stanoven pomocí nejrůznějších ukazatelů a zohledňuje celý jeho životní cyklus. Po vyhodnocení je výrobku přiřazena známka na stupnici ABCDE, která vám umožňuje porovnat ekologickou šetrnost výrobků (triček, kalhot, batohů atd). Decathlon se dobrovolně zapojuje do této iniciativy a tím přispívá k ochraně životního prostředí. Více informací: http://developpement-durable.decathlon.com/ (ve francouzšině).

Hmotnost

36 : 0.9 kg
37 : 0.95 kg
38 : 1 kg
39 : 1.1 kg
40 : 1.2 kg
41 : 1.25 kg
42 : 1.3 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Svršek 70% Hovězí kůže - štípaná , 30% Polyester Podešev 60% Polyuretan , 40% Syntetický kaučuk Podšívka 60% Polyester , 40% Polyamid

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Výrobek doporučujeme skladovat na větraném, suchém a tmavém místě.Neváhejte pravidelně vyndavat vložku, aby vyschla.

Pokyny k údržbě

Po použití opláchněte čistou vodou.. Sušte na suchém a odvětraném místě.

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi