Dámské turistické nepromokavé boty SH 920 X-Warm

2 799 Kč

8527246

Boty pro milovníky zimní turistiky na klasickou pěší turistiku i túry na sněžnicích. Výkonné a přitom pohodlné, v těchto botách snadno vystoupáte až na vrchol.

Nepromokavá a hřejivá obuv s dobrým zpevněním a návleky pro aktivní túry na sněžnicích. Podešev se vzorkem inspirovaným přírodou neklouže a je přilnavá na jakémkoliv zasněženém terénu.

Barva:

Černopetrolejová / Tyrkysová zelená

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

HŘEJIVOST

Komfortní teplota v době nečinnosti: -6 °C. V pohybu: -14 °C.

VODĚODOLNOST

Nepromokavá a prodyšná membrána a integrovaný návlek udrží nohy v suchu.

PROTISKLUZOVÉ VLASTNOSTI

Technologie Snow Contact: optimální protiskluzové vlastnosti díky vzorku.

PŘILNAVOST

Technologie Snow Contact: optimální protiskluzovost na sněhu díky 5mm vzorku.

DRŽENÍ NA NOZE

Kotníková obuv s rychlým utažením pro přesné nastavení a dobré zpevnění.

Technické informace

Obuv inspirovaná přírodou: zajíc, sněhový virtuóz

Příroda zvířata vybavila tak, aby byla schopna žít ve svém přirozeném prostředí. Peří či kožešina zadržují vzduch, který pak skvěle funguje jako izolace i před chladem. Tlapky jsou uzpůsobené pro pohyb v různých typech náročného a proměnlivého terénu. My jsme se při navrhování této obuvi nechali inspirovat králem běhu ve sněhu: zajícem. Ten má štíhlé tlapky, chráněné a izolované od chladu, se speciálními polštářky, díky kterým se může po sněhu pohybovat velmi hbitě a rychle.

Jsou tyto boty dostatečně hřejivé na zimní turistiku?

Obuv jsme navrhli s integrovaným návlekem, aby vás dobře ochránila před chladem i sněhem. Jak víme, že zrovna tohle řešení je opravdu efektivní? Protože jsme ho testovali, a to jak v laboratoři, tak v terénu. Ověřovali jsme, do jaké teploty boty zůstávají pohodlné, když zrovna stojíte, a poté za chůze, protože obě teploty se velmi liší: -6 °C v klidu, -14 °C v pohybu. Rovněž jsme vzali v potaz rozdílné pociťování chladu u mužů a žen.

Jak mě boty ochrání před vlhkostí?

Tato obuv byla navržena s membránou, která zajišťuje nepromokavost a prodyšnost. Membrána je velmi tenká vrstva materiálu (5–25 mikrometrů) nalepená na vnitřní straně materiálu. Zamezuje prosakování vody dovnitř, ale zároveň nebrání odpařování vlhkosti z boty ven.Návlek je také nepromokavý. Zakryje celou botu a tak izoluje od chladu a zároveň chrání před vnikáním sněhu do bot. V suchu pak vaše nohy neprochladnou. Podešev chrání před chladem od země.

Prodyšná obuv pro optimální tepelný komfort

Tepelný komfort je v podstatě rovnováha mezi hřejivostí boty a její schopností nechat nohu dýchat. V příliš hřejivé nebo málo prodyšné botě se kumuluje vlhkost, která může zapříčinit prochladnutí. Tuto obuv jsme navrhovali přímo na turistiku v zasněženém terénu, pravidelnou a často velmi fyzicky náročnou, a zvolili jsme pro ni technologii membrány, která na jedné straně zamezuje prosakování vody dovnitř, a na druhé straně umožňuje odvod přebytečné vlhkosti z boty ven.

Je obuv opravdu nepromokavá?

Nepromokavost obuvi byla ověřena v laboratoři, kde proběhla simulace chůze, při které byla bota z poloviny ponořená do vody. Zároveň obuv prošla i testem opotřebení a byla otestována i přímo v terénu. Během testování ověřujeme 3 stupně nepromokavosti: 4 km chůze, 8 km chůze a 20 km chůze. Tento model obuvi dosáhl 3. stupně nepromokavosti, tedy přibližně 20 km chůze. Pro tuto obuv bylo dosažení tohoto stupně dostačující a test jsme záměrně ukončili.

Jaký je rozdíl mezi přilnavostí a protiskluzovými vlastnostmi?

Protiskluzovost obuvi závisí na počtu výstupků ve vzorku podrážky a na jejich tvaru, vzdálenosti a počtu. Přilnavost se odvíjí od použitých materiálů a dezénu podrážky, podobně jako u pneumatik. Protiskluzovost optimalizuje odraz, zabraňuje sklouznutí boty dozadu (při stoupání) a botu celkově stabilizuje.
Přilnavost zabraňuje sklouznutí nebo smýknutí na hladkém povrchu nebo ve ztížených podmínkách (déšť, sníh, led).

Je obuv přilnavá? Jaké má protiskluzové vlastnosti?

Podešve Snow Contact byly navrženy tak, aby podaly optimální výkon, co se týče přilnavosti při došlapu a protiskluzových vlastností při turistice v zasněženém terénu. 5mm vzorek byl navržen tak, aby maximalizoval odraz na sněhu a měli jste tak stejný záběr a mohli být stejně rychlí a mrštní jako zajíci. Povrch a dezén vzorku byly pečlivě navrženy tak, aby co nejlépe přilnuly k tvrdému sněhu a rychle odvedly přebytečnou vodu, aby nedošlo k podklouznutí.

Co přináší technologie podešví Snow Contact?

Podešve Snow Contact jsou vyráběny z materiálu se specifickým složením a mají speciální vzorek. Díky tomu obuv neklouže a je velmi přilnavá. Podešve Snow Contact jsou tak mnohem účinnější než klasické podešve určené na sníh. Na ledovém povrchu vám však bezpečnou míru přilnavosti zaručí pouze nesmeky.

Proč je důležité, aby boty nohy dobře zpevnily?

Zpevnění nohy uvnitř obuvi je zásadní pro pohodlí během chůze. Dobré zpevnění napomáhá správně našlapovat v nerovném terénu (stoupání, klesání) a nohy uvnitř bot nekloužou sem a tam, což snižuje riziko vzniku puchýřů. Přenos energie do boty je efektivnější, takže dochází k menším energetickým ztrátám a únava se dostaví později. Ještě důležitější je pak dobré zpevnění při chůzi na sněžnicích.

Hodí se tyto boty na turistiku na sněhu a na sněžnicích?

Boty byly speciálně navrženy na zimní turistiku, na sněžnicích i bez nich. Díky polovysokému svršku a návlekům kryjícím celou botu bude tato obuv vaším nejlepším spojencem při turistice na sněžnicích. Obuv je snadná na použití, je nepromokavá a hřejivá a navíc lehká a podešev je maximálně výkonná, takže se můžete vydat na delší túry nebo bez obav zrychlit krok. Obuv je pevnější a dobře zpevňuje nohu, takže se skvěle hodí i na chůzi na sněžnicích.

Jakou má obuv životnost při pravidelném používání?

Naši inženýři provádějí také laboratorní testy, abychom si byli jistí, že s našimi výrobky budete vždy spokojeni. V laboratořích ověřujeme odolnost vůči vytržení oček a popruhů, kvalitu lepení, toxicitu, odolnost vůči UV záření, odírání podešve a částí svršku a rychlost opotřebení.

Jak se správně obout na zimní turistiku?

Abyste byli na zimu řádně připraveni, doporučujeme dodržovat následující zásady: Hřejivost:nezapomínejte na hřejivé ponožky (ideálně s příměsí vlny). Prodyšnost: ponožky vybírejte dle náročnosti túry a dbejte na to, aby byly ponožky prodyšné a nehromadila se v nich vlhkost. Výška: výšku ponožky přizpůsobte výšce obuvi, přičemž pokud chcete nohám zajistit lepší ochranu, upřednostněte vyšší ponožky.

Jak co nejlépe zachovat funkční vlastnosti obuvi?

Vodoodpudivost znamená, že voda po látce stéká, aniž by se vsakovala. Materiál tak nenasákne vodou, ale zůstane lehký, prodyšný a hřejivý. Vodoodpudivost je speciální úprava na svrchní straně materiálu. Tuto úpravu je třeba obnovovat. Vhodné prostředky (např. spreje) jsou k dostání v našich prodejnách.

Záruka

Na tento výrobek se vztahuje dvouletá záruka od data prodeje uvedeného na účtence. Poškozený výrobek v záruční lhůtě zdarma vyměníme za nový. Záruka se vztahuje na všechny vady výrobku, s výjimkou vad vzniklých běžným opotřebením nebo způsobených nestandardním zacházením.

Porovnání dopadu výrobků na životní prostředí

Dopad výrobku na životní prostředí je stanoven pomocí nejrůznějších ukazatelů a zohledňuje celý jeho životní cyklus.
Známka na stupnici ABCDE umožňuje vám porovnat ekologickou šetrnost výrobků a my díky ní jasně vidíme, které výrobky jsou k přírodě nejšetrnější.
Proto se výrobky porovnávají v rámci jedné skupiny (např. batohy).
Decathlon se dobrovolně zapojuje do této iniciativy a tím přispívá k ochraně životního prostředí.

Hmotnost

36 : 0.935 kg
37 : 0.964 kg
38 : 1.008 kg
39 : 1.05 kg
40 : 1.099 kg
41 : 1.137 kg
42 : 1.179 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Svršek 40% Polyester , 30% Polyamid , 20% Polyuretan , 10% Elastan Podešev 60% Syntetický kaučuk , 30% Ethylenvinylacetát , 10% Termoplastický polyuretan Podšívka 100% Polyester

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Výrobek doporučujeme skladovat na větraném, suchém a tmavém místě.

Pokyny k údržbě

Po použití opláchněte čistou vodou.. Sušte na suchém a odvětraném místě.

Obrázky

Dámské turistické nepromokavé boty SH 920 X-Warm
Dámské turistické nepromokavé boty SH 920 X-Warm
Dámské turistické nepromokavé boty SH 920 X-Warm
Dámské turistické nepromokavé boty SH 920 X-Warm
Dámské turistické nepromokavé boty SH 920 X-Warm

VIDEO

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi