Dámské turistické nepromokavé boty NH 150

799 Kč

8504213

Nepromokavé boty NH 150 ideální na příležitostnou turistiku nenáročným terénem i za deštivého počasí.

Nepromokavá nízká obuv za skvělou cenu. Odolá dvouhodinovému výletu v mírném dešti. Je vybavena odolnou a přilnavou gumovou podešví.

Barva:

Černošedá / Šedá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

VODĚODOLNOST

Nepromokavá a prodyšná membrána byla testována při 2h túře v dešti.

TLUMENÍ DOŠLAPU

Gumová podrážka přizpůsobená chůzi po přírodních cestách.

PROTISKLUZOVÉ VLASTNOSTI

Díky materiálu a tvaru je podešev přilnavá a protiskluzová. Vzorek: 4 mm.

ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

Vložky lze vyjmout a nahradit je ortopedickými.

POHODLÍ

Vyjímatelná prodyšná 5 mm silná stélka. Komín u kotníku: pohodlná pěna.

ODOLNOST VŮČI ODŘENÍ

Syntetický všitý díl v přední části, odolný vůči oděru v přírodě.

PŘILNAVOST

Tvar podešve a 4mm vzorek umožňují i chůzi po blátivém povrchu.

NÍZKÁ HMOTNOST

341 g/bota ve vel. 39.

Technické informace

Naše vize životního prostředí

Protože víme, že je třeba se chovat zodpovědně, abychom naši přírodu ochránili. Quechua podniká kroky na snížení dopadu výroby produktů na životní prostředí. Dnes tento výrobek ještě není vyroben ekologicky šetrným způsobem, ale každý den pracujeme na tom, aby stále více výrobků takovým způsobem vyrobených bylo. Chceme, aby byly ekologicky vyrobené, opravitelné a odolné. To jsou hlavní vlastnosti, které od nových výrobků chceme.

Přilnavá podešev

Vyrábíme si vlastní podešve navržené v našich laboratořích. Používáme speciální směs kaučuku, která poskytuje optimální přilnavost i protikluzové vlastnosti. Snažíme se systematicky hledat nejlepší kompromis pro chůzi po kluzkém (protiskluzové vlastnosti) i suchém povrchu (přilnavost).

Navržené na turistiku

Obuv byla navržena na chůzi po přírodních stezkách. Materiál podešve i svršku naší obuvi vybíráme tak, aby jeho vlastnosti co nejlépe odpovídaly potřebám při chůzi po měkkém (les, hlína) i kamenitém podloží (stezky podél skalnatého pobřeží). Použití na silnici (asfaltu) může vést k rychlejšímu opotřebení a/nebo nepohodlí. Obuv není vhodná na horskou turistiku.

Testy nepromokavosti

Obuv, včetně nepromokavé membrány, se testuje ve zkušebním centru i v terénu. Můžete se spolehnout, že je nepromokavá a ideálně prodyšná. Nejprve se obuv pod tlakem ponoří do vody a sleduje se, zda se na jejím povrchu netvoří bublinky. Pak se obuv napůl ponořená do vody nasadí na mechanické rameno, které simuluje chůzi, a ověřuje se, že její vnitřek zůstane zcela suchý.

Míra nepromokavosti

Boty NH 150 nepromoknou během dvouhodinové procházky. Boty byly 2 hodiny testovány v laboratoři. Pro tuto obuv bylo dosažení tohoto stupně dostačující a test jsme záměrně ukončili. Jakmile boty zcela uschnou, nepromokavost se vrací na původní hodnotu. Během testování ověřujeme tři stupně nepromokavosti:
- 2 hodiny chůze, - 4 hodiny chůze, - 8 hodin chůze.

Test odolnosti

Jednotlivé části procházejí laboratorními testy, které ověřují: odolnost vůči vytržení oček a popruhů, kvalitu lepení, toxicitu, odolnost vůči UV záření, odírání podešve a částí svršku a rychlost opotřebení. Díky těmto testům jsme schopni zvýšit kvalitu výrobků a předcházet předčasnému opotřebení turistické obuvi.

Prodlužte životnost obuvi

Obuv několikrát ročně ošetřete impregnačním sprejem. Obnovíte tak její původní vodoodpudivost a zabráníte vzniku skvrn.

Jaké ponožky jsou do nepromokavých bot NH 150 vhodné?

Tato obuv je lehce prodyšná, ale ne dostatečně na to, aby odvedla veškerou vlhkost. Doporučujeme vám polovysoké ponožky Hike 100: obsahují bavlnu, která absorbuje vlhkost. Silnější části poté udrží vlhkost dále od pokožky. Zároveň jsou dostatečně vysoké, aby chránily kotník před oděrem o okraj obuvi. Tato kombinace je tak ideální prevencí tvorby puchýřů.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Svršek 50% Polyamid , 30% Polyuretan , 15% Polyester , 5% Elastan Podešev 100% Butadienový kaučuk Podšívka 70% Polyester , 30% Polyuretan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Boty doporučujeme skladovat na větraném, suchém a stinném místě.

Pokyny pro uživatele

Nevhodné na horskou turistiku a na chůzi po asfaltu.

TESTY

Vývojové centrum značky Quechua se nachází ve francouzském městě Passy na úbočí masivu Mont Blanc.
Díky této jedinečné poloze se zde mohou členové našich vývojových týmů (návrháři, produktoví manažeři, inženýři...) setkávat přímo s milovníky outdoorových sportů.
Je to skvělý způsob, jak s využitím veškerého našeho know-how navrhovat výrobky na turistiku, které budou maximálně funkční.

Schváleno

Aby výrobky Quechua odpovídaly vašim požadavkům, jsou testovány v terénu, tedy v podmínkách, které na túrách můžete zažít i vy.
Naše týmy a skupina uživatelek (našich partnerek, ambasadorek a zákaznic) je zkoušely po celou dobu jejich vývoje až do zahájení prodeje. Boty byly schválené testujícími schválené pro použití na lesních stezkách, a to díky jejich pohodlí a odolnosti.

Pokyny k údržbě

Čistěte navlhčeným hadříkem.

Obrázky

Dámské turistické nepromokavé boty NH 150
Dámské turistické nepromokavé boty NH 150
Dámské turistické nepromokavé boty NH 150

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi