ECODesign
Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6

Dámské turistické nepromokavé boty MH 500

1 799 Kč
8641388

Nepromokavé boty vhodné na pravidelnou turistiku. Vyrobeno ekologicky. Objevujte hory v botách, které jsou pohodlné při každém kroku.

Turistika pohodlně: skvělé tlumení a svršek z broušené kůže, který se přizpůsobí podle vaší nohy. Turistika bezpečně: nepromokavý svršek, gumové obsázky. Podešev má dobré protiskluzové vlastnosti.

Otázky a odpovědi

Barva:

Tmavě modrá / Bouřkově modrá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

PŘILNAVOST

Velmi přilnavá gumová podešev s 4,5mm vzorkem.

OCHRANA PROTI NÁRAZŮM

Odolná gumová obsázka na špičce a plastová na patě.

ECODESIGN

25 % hmotnosti výrobku tvoří udržitelnější materiály.

VODĚODOLNOST

Nepromokavá a prodyšná membrána s podšívkou udrží nohy v suchu až 6 hodin.

NÍZKÁ HMOTNOST

347 g/bota ve velikosti 39.

TLUMENÍ DOŠLAPU

Mezipodešev ze silné EVA pěny: zvyšuje pohodlí.

DRŽENÍ NA NOZE

Systém Weblock na posledních 2 průchodkách pro optimální fixaci nártu.

ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

Přední část svršku z broušené kůže se dokonale přizpůsobí vaší noze.

Technické informace

Udržitelnost

25 % bylo vyrobeno postupy ekologické výroby. - Vnitřek a jazyk: recyklovaný polyester se zátěrem z PU. - Podšívka: polyester Dope dyed (šetrné barvení).
- Podšívka komínu: recyklovaný polyester. - Stélka: 35 % recyklovaná polyuretanová pěna, potah z PET barveného Dope dyed.
- Mezipodešev: 35 % EVA pěny pochází z vedlejších produktů z cukrové třtiny. - Podešev: 30 % gumy je recyklováno nebo z biologického materiálu (v závislosti na zemi původu).

Četnost použití

Výrobky na horskou turistiku rozdělujeme dle jejich funkčních vlastností do 3 skupin.
- Příležitostné použití: na přibližně 10 výletů ročně na 3–4 hodiny. Výlety nejsou delší než 10 km a převýšení není větší než 700 m.
- Pravidelné použití: na asi 20 výletů ročně. Výlety trvají 4–6 hodin, dlouhé jsou 10–20 km a zdolává se při nich převýšení 700–1200 m.
- Časté použití: více než 20 výletů ročně. Výlety trvají déle než 6 hodin a jsou delší než 20 km. Zdolává se při nich převýšení 1200–2000 m.

Podešev: Outdoor Contact

Vysoce výkonná podešev z nové směsi kaučuku vyvinuté exkluzivně našimi experty. Přilnavější a odolnější. Vzorek podešve je díky 3D simulacím navržený tak, aby měl co nejlepší protiskluzové vlastnosti, které jsou následně testovány na různých površích a za různých podmínek. Výrobky nakonec schvaluje panel uživatelů, kteří výrobky testují v praxi. 30 % recyklovaný/přírodní kaučuk.

Test nepromokavosti

V laboratoři se bota přidělaná na mechanické rameno ponoří do vody až do poloviny svršku. Následně se simuluje chůze (určité množství kroků). Díky těmto testům jsme schopni určit dobu a počet km (příp. kroků), po které zůstane bota uvnitř suchá. Výsledky testování v laboratoři následně ověřujeme v reálných podmínkách a za deštivého počasí. Jen tak si můžeme být jistí, že obuv splní, co slibuje.

Prodloužení nepromokavosti

Chcete-li uchovat nohy co nejdéle v suchu, doporučujeme použít nepromokavé návleky, díky kterým se do bot svrchu nedostane voda, ale ani kamínky, písek atd.

Dvakrát do roka doporučujeme použít impregnační sprej, který obnoví původní vodoodpudivé vlastnosti a zamezí tvorbě skvrn. Impregnační výrobky naleznete i v naší nabídce.

Vývoj výrobků: naše know-how

Vývojové centrum značky Quechua se nachází ve francouzském městě Passy na úbočí masivu Mont Blanc.
Díky této jedinečné poloze se zde mohou členové našich vývojových týmů (návrháři, produktoví manažeři, inženýři...) setkávat přímo s milovníky outdoorových sportů. Je to skvělý způsob, jak s využitím veškerého našeho know-how navrhovat výrobky na turistiku, které budou maximálně funkční.

Jak si zvolit správnou velikost?

Abyste vybrali tu nejlepší obuv právě pro vás, je důležité vyzkoušet si několik modelů, ale i několik různých velikostí.
Můžete zvolit boty o jednu velikost větší, než jakou nosíte obvykle, aby vás při klesání netlačily prsty ve špičce (samozřejmě pod podmínkou, že i ve větších botách je noha dostatečně zpevněná a nedochází k nadměrnému tření).
Rada: mějte nehty na nohou ostříhané na krátko a před klesáním se ujistěte, že jsou tkaničky dostatečně utažené, aby chodidla neklouzala do špičky.

Jak si obuv zkoušet?

Některé prodejny Decathlon jsou vybaveny terénním chodníkem.
1. Obuv zkoušejte vestoje a v ponožkách určených na turistiku. Vždy si zkuste obě boty.
2. Utáhněte tkaničky a dbejte přitom na to, aby utažení bylo rovnoměrné.
3. Ujistěte se, že se při chůzi do kopce příliš nezvedá pata (tedy že bota není v patě příliš volná) a že při sestupu bota netlačí na prsty.
4. Vyzkoušejte vícero velikostí i modelů.

Boty je třeba postupně „rozchodit“, aby se vašim nohám přizpůsobily.

Jak zabránit vzniku puchýřů?

Puchýře se obvykle objeví tehdy, je-li naše pokožka vystavena tření. Abyste omezili možnost jejich vzniku, doporučujeme vám:
- Vyberte si boty vaší velikosti.
- Noste vhodné ponožky. - Správně si zavažte a utáhněte boty. - Během chůze si utahujte tkaničky podle potřeby, zejména před stoupáním do kopce či jeho scházením.
- Při prvním použití jděte v botách jen na krátkou vycházku.

Jaké zvolit ponožky?

Nepromokavé boty jsou méně prodyšné než ty, které jako nepromokavé označeny nejsou. Ideální jsou do nich např. polovysoké ponožky MH 500, MH 520 nebo MH 900. Dobře odvádějí pot a zamezují nepříjemnému tření.

Dopřejte si maximální pohodlí: vyměňte vnitřní vložky

Vnitřní vložky bot byly navrženy tak, aby vyhovovaly co možná nejširšímu spektru uživatelů. Jejich výměna může:
1. Zlepšit zpevnění nohou: některé vložky do obuvi jsou tvarované, příp. i vyztužené, aby poskytly více opory nožní klenbě. 2. Zvýšit pohodlí: vnitřní vložky mohou také zlepšit hřejivost obuvi nebo tlumení došlapu. 3. Prodloužit životnost: pokud budete vnitřní vložky měnit každý rok, boty budou stále pohodlné a nohám zaručí optimální zpevnění.

Údržba

Vlhké nebo mokré boty nechte vždy volně vyschnout.
Zaschlé bláto odstraňujte dostatečně tvrdým kartáčem.
Skvrny odstraňujte pomocí kartáče a vlažné vody, pak nechte uschnout. Vodoodpudivost svrchního materiálu obnovujte impregnačním sprejem na obuv.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Podešev 55% Syntetický kaučuk , 45% Ethylenvinylacetát Svršek 60% Hovězí kůže - štípaná , 38% Polyester , 2% Polyuretan Podšívka 100% Polyester

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Uchovávejte na větraném, suchém a tmavém místě.

Pokyny pro uživatele

Boty nepoužívejte jako osobní ochranný prostředek.

TESTY

Aby výrobky Quechua odpovídaly vašim požadavkům, jsou testovány v horách, tedy v podmínkách, které na túrách můžete potkat i vy.
Naše týmy a skupina uživatelů (našich partnerů, ambasadorů a zákazníků) je zkoušeli po celou dobu jejich vývoje až do zahájení prodeje.

Pokyny k údržbě

Perte v ruce. Sušte na vzduchu.

Obrázky

Dámské turistické nepromokavé boty MH 500
Dámské turistické nepromokavé boty MH 500
Dámské turistické nepromokavé boty MH 500

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi