NOVINKA
Dámské turistické polovysoké nepromokavé boty NH 150 2. jakost

Dámské turistické polovysoké nepromokavé boty NH 150 2. jakost

449 Kč

8649290

Nepromokavé kotníkové boty NH 150 ideální na příležitostnou turistiku nenáročným terénem i za deštivého počasí.

Nepromokavé kotníkové boty za nejpříznivější cenu. Odolá dvouhodinovému výletu v mírném dešti. Je vybavena odolnou a přilnavou gumovou podešví.

Barva:

Hnědá khaki / Bílá káva

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

VODĚODOLNOST

Nepromokavá a prodyšná membrána byla testována při 2h túře v dešti.

TLUMENÍ DOŠLAPU

Gumová podrážka přizpůsobená chůzi po přírodních cestách.

PROTISKLUZOVÉ VLASTNOSTI

Díky materiálu a tvaru je podešev přilnavá a protiskluzová. Vzorek: 4 mm.

DRŽENÍ NA NOZE

Vysoko sahající šněrování zaručuje dobré zpevnění.

POHODLÍ

Vyjímatelná prodyšná 5 mm silná mezipodešev. Komín u kotníku: pohodlná pěna.

ODOLNOST VŮČI ODŘENÍ

Syntetický všitý díl v přední části boty odolný vůči oděru.

PŘILNAVOST

Tvar podešve a 4mm vzorek umožňují i chůzi po blátivém povrchu.

NÍZKÁ HMOTNOST

360 g/bota ve vel. 39.

Technické informace

Přilnavá podešev

Vyrábíme si vlastní podešve navržené v našich laboratořích. Používáme speciální směs kaučuku, která poskytuje optimální přilnavost i protikluzové vlastnosti. Snažíme se systematicky hledat nejlepší kompromis pro chůzi po kluzkém (protiskluzové vlastnosti) i suchém povrchu (přilnavost).

Navržené na turistiku

Obuv byla navržena na chůzi po přírodních stezkách. Materiál podešve i svršku naší obuvi vybíráme tak, aby jeho vlastnosti co nejlépe odpovídaly potřebám při chůzi po měkkém (les, hlína) i kamenitém podloží (stezky podél skalnatého pobřeží). Používání obuvi na zpevněných cestách (asfaltu, betonu) může urychlit opotřebení obuvi a způsobit nepohodlí. Obuv není vhodná na horskou turistiku.

Test nepromokavosti

Obuv, včetně nepromokavé membrány, se testuje ve zkušebním centru i v terénu. Můžete se spolehnout, že je nepromokavá a ideálně prodyšná. Nejprve se obuv pod tlakem ponoří do vody a sleduje se, zda se na jejím povrchu netvoří bublinky. Pak se obuv napůl ponořená do vody nasadí na mechanické rameno, které simuluje chůzi, a ověřuje se, že její vnitřek zůstane zcela suchý.

Míra nepromokavosti

Nepromokavé kotníkové boty NH 150 nepromoknou po dobu 2 hodin. Boty byly 2 hodiny testovány v laboratoři. Pro tuto obuv bylo dosažení tohoto stupně dostačující a test jsme záměrně ukončili. Jakmile boty zcela uschnou, nepromokavost se vrací na původní hodnotu. Během testování ověřujeme tři stupně nepromokavosti:
- 2 hodiny chůze v dešti, - 4 hodiny chůze v dešti, - 8 hodin chůze v dešti.

Test odolnosti

Jednotlivé části procházejí laboratorními testy, které ověřují: odolnost vůči vytržení oček a popruhů, kvalitu lepení, toxicitu, odolnost vůči UV záření, odírání podešve a částí svršku a rychlost opotřebení. Díky těmto testům jsme schopni zvýšit kvalitu výrobků a předcházet předčasnému opotřebení turistické obuvi.

Prodlužte životnost obuvi

Obuv několikrát ročně ošetřete impregnačním sprejem. Obnovíte tak její původní vodoodpudivost a zabráníte vzniku skvrn.

Jaké ponožky jsou vhodné do nepromokavých polovysokých bot NH 150?

Tato obuv je lehce prodyšná, ale ne dostatečně na to, aby odvedla veškerou vlhkost. Doporučujeme vám polovysoké ponožky Hike 100: obsahují bavlnu, která absorbuje vlhkost. Silnější části poté udrží vlhkost dále od pokožky. Zároveň jsou dostatečně vysoké, aby chránily kotník před oděrem o okraj obuvi. Tato kombinace je tak ideální prevencí tvorby puchýřů.

Naše vize životního prostředí

Protože víme, že je třeba se chovat zodpovědně, abychom naši přírodu ochránili, Quechua podniká kroky na snížení dopadu výroby produktů na životní prostředí. Dnes tento výrobek ještě není vyroben s Ecodesign přístupem, ale každý den pracujeme na tom, aby stále více výrobků takovým způsobem vyrobených bylo. Chceme, aby nové produkty byly vyrobeny s Ecodesign přístupem, daly se opravit a byly odolné. To jsou hlavní kritéria, na která klademe důraz již při vývoji.

Co znamená 2. jakost v názvu?

Tyto boty jsou prodávány za sníženou cenu z důvodu identifikace nižší kvality, než je u nás standardem. Uvnitř boty se nachází malá vizuální chyba na nártu nohy. Ta nijak neovlivňuje jejich pohodlí, a není ani zvenčí viditelná.

Boty zasíláme náhodně v modré, nebo khaki variantě.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Podešev 100% Butadienový kaučuk Svršek 50% Polyamid , 30% Polyuretan , 15% Polyester , 5% Elastan Podšívka 70% Polyester , 30% Polyuretan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Boty doporučujeme skladovat na větraném, suchém a stinném místě.

Pokyny pro uživatele

Nevhodné na horskou turistiku a na chůzi po asfaltu.

TESTY

Vývojové centrum značky Quechua se nachází ve francouzském městě Passy na úbočí masivu Mont Blanc.
Díky této jedinečné poloze se zde mohou členové našich vývojových týmů (návrháři, produktoví manažeři, inženýři...) setkávat přímo s milovníky outdoorových sportů.
Je to skvělý způsob, jak s využitím veškerého našeho know-how navrhovat výrobky na turistiku, které budou maximálně funkční.

Schváleno

Aby výrobky Quechua odpovídaly vašim požadavkům, jsou testovány v terénu, tedy v podmínkách, které na túrách můžete zažít i vy.
Naše týmy a skupina uživatelek (našich partnerek, ambasadorek a zákaznic) je zkoušely po celou dobu jejich vývoje až do zahájení prodeje. Boty byly schválené testujícími schválené pro použití na lesních stezkách, a to díky jejich pohodlí a odolnosti.

Pokyny k údržbě

Čistěte navlhčeným hadříkem.

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi