Dámské turistické boty NH 100 tmavě modré

349 Kč

Turistické boty ideální na příležitostnou nenáročnou turistiku za suchého počasí.

Co bylo naším cílem? Nabídnout vám lehkou a pohodlnou turistickou obuv s dobrou přilnavostí na turistiku s minimálním převýšením. Spolehlivé obutí za příznivou cenu.

Otázky a odpovědi
Barva: TMAVĚ MODRÁ
Velikost: průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

Tlumení došlapu

Tlumení došlapu

6mm vložka z EVA v patě pro optimální tlumení došlapu.

Protiskluzové vlastnosti

Protiskluzové vlastnosti

Podrážka z TPR s 3,5mm vzorkem ideální na přírodní stezky.

Anatomická přizpůsobivost

Anatomická přizpůsobivost

Vyjímatelná vnitřní vložka, můžete ji nahradit vaší ortopedickou vložkou.

Ochrana proti nárazům

Ochrana proti nárazům

Obsázka ze syntetiky ve špičce chrání před okopem.

Přilnavost

Přilnavost

Materiál podešve a 3,5 mm vzorek usnadňují chůzi po blátě.

Nízká hmotnost

Nízká hmotnost

300 g/bota ve vel. 39.

Obrázky

Dámské turistické boty NH 100 tmavě modré
Dámské turistické boty NH 100 tmavě modré
Dámské turistické boty NH 100 tmavě modré

Technické informace

Přilnavá podešev vhodná na přírodní stezky

Podešev byla dlouho předmětem výzkumu našich laboratoří. Je vyrobena ze speciální směsi kaučuku, který zaručuje jak vynikající protiskluzové vlastnosti, tak přilnavost. Systematicky se snažíme najít kompromis mezi vlastnostmi podešve potřebnými na měkkém (v lese) a na kamenitém povrchu (na pobřeží).

Navrženo na chůzi přírodou

Obuv byla navržena na chůzi po přírodních stezkách. Materiál podešve i svršku naší obuvi vybíráme tak, aby jeho vlastnosti co nejlépe odpovídaly potřebám při chůzi po měkkém (les, hlína) i kamenitém podloží (stezky podél skalnatého pobřeží). Používání obuvi na zpevněných cestách (asfaltu, betonu) může urychlit opotřebení obuvi a způsobit nepohodlí. Obuv není vhodná na horskou turistiku.

Laboratorní testy

Jednotlivé části procházejí laboratorními testy, které ověřují odolnost vůči vytržení oček a popruhů, kvalitu lepení, toxicitu, odolnost vůči UV záření, odírání podešve a částí svršku a rychlost opotřebení. Díky těmto testům jsme schopni zvýšit kvalitu výrobků a předcházet předčasnému opotřebení turistické obuvi.

Jak správně vybrat velikost?

Obuv zkoušejte vestoje a v ponožkách určených na turistiku. Vždy si zkuste obě boty. V případě potřeby vyzkoušejte více modelů a velikostí. Zaměřte se zejména na to, jak bota sedí na patě a ve špičce při chůzi z kopce. Boty nesmí nikde tlačit. V obuvi se projděte po prodejně. Obuv nejprve noste na kratší a méně náročné túry, dokud se plně nepřizpůsobí tvaru vaší nohy.

Kombinace turistické obuvi a ponožek

Příčin vzniku puchýřů při turistice je několik: tření, shrnutá ponožka, vlhkost, špatná velikost obuvi... Je proto důležité zvolit do turistické obuvi ponožky vhodné velikosti a z vhodného materiálu.

Jak vybrat velikost ponožek na turistiku?

Aby se ponožka v botě neshrnovala, je třeba vybrat velikost, která bude plně odpovídat velikosti vašich nohou. Pokud budou ponožky příliš velké, budou se z přebytečného materiálu tvořit nepříjemné záhyby, pokud budou příliš malé, mohly by se zase shrnovat do boty.

Jak vybrat materiál ponožek na turistiku?

Je dobré myslet na to, že se nohy při chůzi potí, to je zcela přirozené. Prodyšné boty budou odvádět vlhkost z pocení. Je třeba ale zvolit i lehké a prodyšné ponožky.

Jaké ponožky zvolit?

Tato obuv je lehce prodyšná, ale ne dostatečně na to, aby odvedla veškerou vlhkost. Doporučujeme vám polovysoké ponožky NH 100: obsahují bavlnu, která absorbuje vlhkost. Silnější části poté udrží vlhkost dále od pokožky. Zároveň jsou dostatečně vysoké, aby chránily kotník před oděrem o okraj obuvi. Tato kombinace je tak ideální prevencí tvorby puchýřů.

Záruka

Na naše turistické boty poskytujeme dvouletou záruku.
Naším cílem je nabízet výrobky s dlouhou životností, které by se pro vás staly spolehlivým společníkem na výletech do přírody. Největší radost nám totiž udělá, když se naše výrobky stanou součástí některého z vašich nezapomenutelných dobrodružství.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Svršek 53.7% Polyuretan, 46.3% Polyester Podešev 100% Termoplastický polyetylen (TPE) Podšívka 90% Polyester, 10% EVA (etylenvinylacetát)

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Boty doporučujeme skladovat na větraném, suchém a tmavém místě.

Pokyny pro uživatele

Nedoporučujeme na horskou turistiku a chůzi po asfaltu.

TESTY

Náš tým vyvíjí a navrhuje výrobky Quechua na úpatí hory Mont Blanc ve Francii. Ve spolupráci s dalšími milovníky turistiky pak výrobky testujeme, abychom si ověřili, že jsou dostatečně odolné a pohodlné. Testování probíhá např. v lesíku Forêt de Fontainebleau nebo v Bretani... Snažíme se výrobky testovat v co možná nejrozmanitějším prostředí, za opravdu každého počasí. Při testování získáváme cenné názory, díky kterým můžeme naše produkty dále zlepšovat a stanovovat si cíle pro nové kolekce.

Pokyny k údržbe

Čistěte navlhčeným hadříkem.

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi

Podobné produkty