Dámské turistické boty FH 900 modré

1 999 Kč

Ultra lehké boty na fast hiking s přilnavou podrážkou.

Nejlepší kompromis mezi nízkou hmotností (600 g/pár ve vel. 39), protiskluzovostí a ochranou. Dobře zpevní nohu, mají komín bránící vnikání kamínků a rychlé šněrování. Tyto boty si zamilujete!

Otázky a odpovědi
Barva: Tmavě modrá / Levandulová
Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Nízká hmotnost

Optimalizováno k odlehčení chůze. 300 g/bota ve velikosti 39.

Přilnavost

Naše speciální podešev je perfektním kompromisem na suchý i kluzký terén.

Snadné otevírání / zavírání

Rychlé a snadné šněrování, kapsička na tkaničky.

Tlumení došlapu

Tlumení z EVA po celé délce a 2 díly z EVA v patě a špičce pro vyšší pohodlí.

Prodyšnost

Prodyšná síťovina odvádí vlhkost od nohy.

Ochrana proti nárazům

Díl z ESS ve špičce chrání před ostrými kamínky.

Technické informace

Podrážka

Podešev je výsledkem dlouhodobého laboratorního výzkumu. Je vyrobena ze speciální pryže, která zaručuje vysokou míru přilnavosti a protiskluzových vlastností při chůzi. Podešev obuvi FH 900 je spíše přilnavá než protiskluzová. Protiskluzovost: jde o to nesklouznout na nezpevněném sypkém terénu (jílovitém nebo suchém).
Přilnavost: brání sklouznutí na tvrdém povrchu (vlhkém nebo suchém).

Jak si vybrat správnou obuv?

Obuv zkoušejte vestoje a v ponožkách určených na turistiku. Vždy si zkuste obě boty. V případě potřeby vyzkoušejte více modelů a velikostí. Zaměřte se zejména na to, jak vám obuv sedí v patě a špičce při chůzi z kopce. Obuv vás nesmí nikde tlačit. Projděte se v obuvi po prodejně. Obuv nejprve noste na kratší a méně náročné túry, dokud se plně nepřizpůsobí tvaru vaší nohy.

Jakou velikost vybrat?

Turistickou obuv si bez obav kupte o číslo větší než je vaše běžná velikost. Při sestupu bude pohodlnější, protože prsty nebudou narážet do špičky. Rada: nehty na nohou si před výletem ostříhejte na krátko a zkontrolujte utažení tkaniček, aby prsty nesklouzávaly do špičky.

Testování v terénu

Všechny naše modely obuvi testuje reprezentativní vzorek uživatelů v reálných podmínkách. Testy prováděné nezávislými odborníky slouží k ověření funkčních vlastností výrobků, jejich schválení či dalšímu vývoji.

Laboratorní testy

Jednotlivé části procházejí laboratorními testy, které ověřují: odolnost vůči vytržení oček a popruhů, kvalitu lepení, toxicitu, odolnost vůči UV záření, odírání podešve a částí svršku a rychlost opotřebení.

Ecodesign

Protože víme, že je třeba se chovat zodpovědně, abychom naši přírodu ochránili, Quechua podniká kroky na snížení dopadu výroby produktů na životní prostředí. Dnes tento výrobek ještě není vyroben ekologicky šetrným způsobem, ale každý den pracujeme na tom, aby stále více výrobků takovým způsobem vyrobených bylo. Chceme, aby byly ekologicky vyrobené, opravitelné a odolné. To jsou hlavní vlastnosti, které od nových výrobků chceme.

Jak zabránit vzniku puchýřů?

Puchýře se obvykle objeví tehdy, je-li naše pokožka vystavena tření. Abyste omezili možnost jejich vzniku, doporučujeme vám:
vybrat si boty vhodné velikosti (podívejte se na tabulku velikostí),
nosit vhodné ponožky,
vhodně sešněrovat a utáhnout tkaničky bot,
při prvním použití nosit boty pouze na krátkou procházku.

Údržba

Vlhké nebo mokré boty nechte vždy volně vyschnout.
Zaschlé bláto odstraňujte dostatečně tvrdým kartáčem.
Skvrny odstraňujte pomocí kartáče a vlažné vody, pak nechte uschnout. Vodoodpudivost svrchního materiálu obnovujte impregnačním sprejem na obuv.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Podešev 50% Kaučuk - Butadienový (BR), 10% EVA (etylenvinylacetát) Svršek 50% Polyester, 40% Polyuretan, 10% Elastan Podšívka 100% Polyester

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Uchovávejte na větraném, suchém a tmavém místě.

TESTY

Naše vývojové středisko se nachází na úpatí hory Mont Blanc ve francouzském Horním Savojsku. Naši vývojáři během celého roku navrhují a vyvíjejí vzhledově zajímavé, jednoduché a funkční výrobky. Ty jsou následně podrobovány těm nejnáročnějším testům. Jsme totiž přesvědčeni, že jen díky testování v praxi můžeme výrobky neustále vylepšovat.

Pokyny k údržbě

Perte v ruce

Nesušte v bubnové sušičce

Obrázky

Dámské turistické boty FH 900 modré
Dámské turistické boty FH 900 modré
Dámské turistické boty FH 900 modré

VIDEO

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi