Dámské lyžařské kalhoty FR500

2 999 Kč

8660080

Lyžařské kalhoty na freeride, které nabízí nejlepší poměr hřejivosti a prodyšnosti v jakýchkoliv podmínkách.

Třívrstvá membrána chrání před nepříznivým počasím (sněžení, vítr) a hřejivé díly vás udrží v teple. Ideální kombinace, která zaručuje optimální poměr hřejivosti a prodyšnosti.

Barva:

Tmavě modrá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

VODĚODOLNOST

Membrána (15 000 mm), nepropustné švy.

PRODYŠNOST

Membrána. Hřejivé díly a odvětrávání pomáhají odvodu potu.

VOLNOST POHYBU

Volnější střih a pružný materiál poskytují naprostou volnost pohybu.

HŘEJIVOST

Nalepené hřejivé díly (vata 100 g/m²) chrání před zimou přesně tam, kde je třeba

OMEZENÍ VNIKÁNÍ SNĚHU

Nohavice s vnitřními návleky.Vysoký pružný pas pro optimální ochranu.

Kapsy

Dvě kapsy na stehnech, z toho jedna se síťkou na telefon / lavinový vyhledávač.

ODVĚTRÁVÁNÍ

2 velká odvětrávání na stehnech pro efektivnější ochlazení po náročném sjezdu.

Snadná lokalizace

Systém Recco® pro snadné nalezení osob zasypaných lavinou.

Technické informace

Hřejivost a prodyšnost

Hřejivé díly poskytují optimální ochranu před chladem během freeride.
Konstrukce bundy kombinuje hřejivé zóny (vatová výplň) s třívrstvou membránou, která skvěle odvádí pot. Dokonalý kompromis mezi kalhotami s vatovou výplní a kalhotami s membránou, které ale nejsou vůbec hřejivé. Výrobek je modulární a dostatečně hřejivý a bude skvělým parťákem na celou zimu.

Praktické detaily

Široký pružný pas zaručuje:
> ochranu před pronikáním studeného vzduchu a sněhu > skvělé držení na těle > udržení konstantní teploty na bedrech (rovnoměrné a dlouhotrvající teplo)

Odvětrávání

Nepromokavé kalhoty jsou základní předpoklad k tomu abyste na svahu zůstali v suchu. Zároveň je ale třeba dbát na to, abyste oblečení nepropotili. Hlavní roli při odvodu tělesné vlhkosti mají odvětrávací zipy. Proto jsme tyto kalhoty navrhli se 2 dlouhými odvětrávacími zipy podél stehen (28 cm ve vel. L).

Vodoodpudivost

Vodoodpudivost materiálu znamená, že voda po látce stéká a nevsakuje se. Materiál tak nenasákne vodou a zůstane lehký, prodyšný a hřejivý. Vodoodpudivost je speciální úprava na vnější straně materiálu. Tuto vrstvu je třeba obnovovat po celou dobu používání výrobku (nejlépe po každém třetím praní).Všechny nepromokavé bundy Wedze jsou ošetřeny vodoodpudivou úpravou.

Nepromokavý materiál

K měření nepromokavosti se používá metoda, která udává výšku vodního sloupce (podle normy ISO 811). Čím je hodnota vyšší, tím je tkanina vůči vodě odolnější. Například materiál s hodnotou nepromokavosti 10000 mm odolá tlaku 15000 mm vysokého vodního sloupce.

Prodyšnost materiálu

K měření prodyšnosti se používá hodnota RET, která udává odpor proti průniku vodních par (podle normy ISO 11092). Čím je odpor nižší, tím lépe materiál odvádí vlhkost, a tudíž je prodyšnější.
Hodnoty: RET < 9 = extrémně prodyšný materiál / 9 < RET < 12 = velmi prodyšný materiál / 12 < RET < 20 = prodyšný materiál / RET > 20 = málo prodyšný nebo neprodyšný materiál.

Co je to zátěr a co membrána?

Zátěr je tenký nátěr na vnitřní straně materiálu. Díky němu je materiál nepromokavý, ale zároveň zůstává prodyšný. Zátěr je často méně nákladný než membrána. Je však třeba jej chránit podšívkou. Membrána je v podstatě velmi tenký plastový film (z polyuretanu), který zaručí nepromokavost a neomezí prodyšnost. Membrána je poddajnější, lehčí, déle vydrží a také je prodyšnější než zátěr.

Jak se vyrábí nepromokavé oblečení?

Nepromokavost oblečení závisí na použitých materiálech, na tom, zda má výrobek nepropustné švy, a také na tom, jaký byl zvolen postup při výrobě. Všechny naše výrobky musí projít a splnit testy pod sprchou.

Nepromokavost

Výrobek byl testován pod sprchou o průtoku 100 l vody/ m² / hodinu po dobu 3 hodin. Tento test simuloval podmínky silné bouřky v horách.

Jak se vyrábí prodyšné oblečení?

Kromě toho, že používáme prodyšné materiály, používáme u našich výrobků také další funkční řešení (zipy odvětrávání, síťovinu...), která zlepšují celkovou schopnost odvětrávání. Tyto odvětrávací systémy tak umožňují regulovat teplotu uvnitř oblečení a také lépe odvádět vlhkost, která se uvnitř tvoří při vyšší fyzické zátěži.

Co je to systém RECCO®?

Všechny naše freeride a all mountain bundy a kalhoty jsou vybaveny systémem RECCO®. S technologií RECCO® bude snadné vás lokalizovat v případě zavalení lavinou. Díky reflektorům RECCO® může být zavalený člověk rychle a přesně lokalizován záchranáři, kteří disponují detektorem RECCO®. Reflektory RECCO® ale nenahrazují lavinové vyhledávače A.R.V.A. Technologie RECCO® je pouze doplňková a zvyšuje šanci na nalezení zavaleného včas.

Praní nepromokavého oblečení

Aby se zachovaly všechny vlastnosti nepromokavých výrobků, je třeba při praní dodržovat doporučený postup. Odkaz: https://youtu.be/rh4GLwALgBM . Vodoodpudivost doporučujeme obnovit po každém třetím vyprání, a to pomocí impregnačního spreje nebo jiných impregnačních prostředků.

Pomoc s vybíráním velkosti

Žena na obrázku měří 175 cm a má na sobě velikost M. Míry: Obvod hrudníku: 92 cm. Obvod pasu: 66 cm. Obvod boků: 89 cm.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Polyester 100% Polyester Hlavní podšívka 100% Polyester Všitý díl 97% Polyamid , 3% Polyester Druhá podšívka 90% Polyester , 10% Elastan Membrána 100% Polyuretan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před uložením se ujistěte, že je výrobek zcela suchý.

Pokyny pro uživatele

Druhá vrstva je pro udržení tepla nezbytná.

TESTY

Vývojový tým značky Wedze sídlí ve Francii v Horním Savojsku na úpatí hory Mont Blanc poblíž několika lyžařských středisek. Během celého roku navrhujeme a vyvíjíme jednoduché a funkční výrobky. Tyto výrobky se následně podrobují nejnáročnějším testům. Jsme totiž přesvědčeni, že jen díky testování v praxi můžeme výrobky neustále vylepšovat.

Schváleno

Schválil tým složený z našich zákazníků, ze spolupracovníků Decathlonu, z našich ambasadorů a z nezávislých freeriderů, kteří výrobek testovali přímo v terénu.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Dámské lyžařské kalhoty FR500
Dámské lyžařské kalhoty FR500
Dámské lyžařské kalhoty FR500
Dámské lyžařské kalhoty FR500

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi