Dámské lyžařské kalhoty 180 černé

1 299 Kč

8563097

Hřejivé a pohodlné lyžařské kalhoty, které se přizpůsobí každému.

Délku nohavic lze přizpůsobit pomocí druků, není proto třeba se obávat, že by vám byly kalhoty příliš dlouhé, nebo krátké.

Barva:

Černá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

HŘEJIVOST

Vata s gramáží 60 g/m². Podšívka z česaného polyesteru, komfortní teplota: –9°C.

VODĚODOLNOST

Membrána (5 000 mm), nepropustné švy.

ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

Nastavitelná délka nohavic pomocí druků a nastavitelný pas pomocí suchých zipů.

Vodoodpudivost

Vnější materiál je vodoodpudivý – voda steče a nevsákne se.

MOŽNOST NASTAVENÍ

Očka pro šle na vnitřní straně pasu.

Kapsy

2 kapsy na ruce na zip.

Technické informace

Popruhy

Pokud chcete, do oček na vnitřní straně pasu je možné připevnit šle. Šle můžete zakoupit zvlášť pod kódem: 8751391

Vyrobeno ekologicky

Tento výrobek jsme vylepšili použitím několika ekologických postupů výroby: Pokud je ta možnost, používáme materiály barvené technikou Dope Dyed a/nebo maximální množství recyklovaných vláken.
U černé barvy je použito 17 % recyklovaných materiálů a 49 % materiálů barveného Dope Dyed, díky tomu klesly emise CO2 při výrobě tohoto produktu o 27 %.
Bílá barva je z 49 % recyklovaný materiál a z 18 % Dope Dyed materiál.

Proč používáme recyklovaný polyester?

Při výrobě našeho polyesteru používáme recyklované materiály (plastové lahve nebo polyesterové látky). Významně tím snižujeme množství nového materiálu potřebného na jeden výrobek a snižujeme spotřebu zdrojů využívajících ropu.

Co je barvení Dope Dyed?

Při barvení látek se spotřebovává obrovské množství vody, která se ale zároveň už nedá nijak dále využít. Abychom snížili tento negativní dopad na životní prostředí, rozhodli jsme se naše látky barvit postupem hromadného barvení (Dope Dye), které barví vlákno budoucí látky již při jeho výrobě.

Jaké materiály zaručují hřejivost výrobku?


Jako tepelně izolační materiál jsme zvolili recyklovanou vatu (60 g/m²). Tu tvoří syntetický materiál na bázi polyesteru, který v sobě zadržuje vzduch. Čím je vlákno silnější, tím více vzduchu v sobě dokáže zadržet, a tím lépe chrání před chladem.

Jak se měří komfortní teplota?

Všechny naše výrobky se testují v laboratoři, kde se určuje i orientační komfortní teplota. U kalhot se měří bez spodních kalhot, u bund pak s termotričkem a fleecovou mikinou. Uvedená teplota je venkovní teplota, při které nebylo testerům ani moc teplo, ani moc zima. Pocit optimální tělesné teploty je samozřejmě velmi individuální a odvíjí se také od náročnosti dané aktivity.

Jak se obléknout, aby vám na sjezdovce nebyla zima?

Před zimou a vlhkostí nohy ochráníte tak, že si oblečete dvě vrstvy: lyžařské spodní oblečení, které odvede pot, a lyžařské kalhoty, které zahřejí a ochrání před nepříznivým počasím.

Co je to zátěr?

Zátěr je speciální nepromokavá vrstva na vnitřní straně látky. Zabraňuje prosáknutí kapek vody do oblečení a zároveň umožňuje odpařování tělesné vlhkosti. Lyžař díky tomu zůstává v suchu a pohodlí.

Jak se měří nepromokavost oblečení?

K měření nepromokavosti se používá metoda, která udává výšku vodního sloupce (podle normy ISO 811). Čím je hodnota vyšší, tím je tkanina vůči vodě odolnější. Například materiál s hodnotou nepromokavosti 5000 mm odolá tlaku 5000 mm vysokého vodního sloupce. Na lyžování doporučujeme materiály s hodnotou od 3000 mm do 20000 mm.
Všechny naše nepromokavé výrobky jsou testovány v laboratoři. Tento výrobek obdržel známku 2/5.

Jak jsou kalhoty vybaveny proti průniku sněhu?

Nohavice našich kalhot jsou vybaveny pružnými návleky, které lze přetáhnout přes lyžařské boty. Účinně chrání lyžaře před vniknutím sněhu do bot.

Jak kalhoty prát?

Pro zachování funkčních vlastností a dlouhé životnosti materiálů perte v pračce na 30 °C v programu na syntetiku. Perte naruby. Perte s minimem pracího prášku. Nepoužívejte aviváž. Ždímejte nejlépe ručně. Sušte na ramínku na teplém a větraném místě. Nečistěte chemicky. Nepokládejte na radiátor.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Polyester Vložka 100% Polyester Výplň 100% Polyester Brzda 100% Polyuretan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Skladujte pověšené. Neskládejte, mohlo by dojít k poškození materiálu. Před uložením se ujistěte, že je výrobek zcela suchý.

TESTY

Všechny výrobky Wedze jsou navrhovány a vyvíjeny v našem centru na úpatí hory Mont Blanc. Následně se testují v reálných podmínkách, se kterými se na svahu můžete setkat i vy (ve sněhu, za nízkých teplot atd.). Týmy vývojářů testováním ověřují, zda výrobky odpovídají požadavkům aktivity, pro kterou jsou určeny.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi