Dámské lyžařské boty SPRO HV 80

5 499 Kč −27%
3 999 Kč
*Od 28. 9. 2021 až do vyčerpání zásob

Lyžařské boty pro pokročilé lyžařky, které hledají přesné, ale pohodlné boty.

Boty jsou prostornější v oblasti nártu a špičky chodidla, a tak poskytují maximální pohodlí. Bota má zpevněnou patu a nohu dobře obepíná, což přináší i potřebnou přesnost.

Velikost: průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

Tuhost

Tuhost

Střední flex 80. Dobrý kompromis pohodlí/přesnost. Ideální na zlepšení techniky.

Držení na noze

Držení na noze

102 mm. Středně široká chodidla.Nohu dobře obepínají.

Anatomická přizpůsobivost

Anatomická přizpůsobivost

Tepelně tvarovatelná botička (kotník, pata).

Možnost nastavení

Možnost nastavení

4 mikrometrické přezky. 2 přezky lze posunout. 35mm pásek.

Snadné použití

Snadné použití

Poddajný díl na nártu usnadňuje nazouvání.

Hřejivost

Hřejivost

Izolující botička i podešev udržují teplo.

Technické informace

Určení

Novinka od značky Salomon pro sezónu 20/21. Prostorné a pohodlné boty, které nohu dobře obepnou. Nejlepší poměr přesnosti a pohodlí v rámci celé řady.

Nastavení přezek

Tyto boty mají 4 velmi odolné hliníkové mikrometrické přezky. Délku přezky lze nastavit otáčením přezky. Horní přezky mají tři možné pozice, díky kterým se boty přizpůsobí každé šířce lýtka. Široký pásek na vršku boty zaručuje opravdu snadné a přitom pevné stažení.

Co je to flex?

Aby bylo možné rozlišit různě tuhé boty, udávají výrobci u každého modelu tzv. flex index. Toto číslo se vztahuje k tuhosti celé boty. Čím je vyšší, tím je skelet tužší. Flex 60 až 70 je vhodný pro začínající lyžaře. Flex 70 až 100 je pak určen pokročilým lyžařům. Boty s vyšší hodnotou flexu jsou určeny (velmi) zkušeným lyžařům. Lyžaři s vyšší hmotností mohou volit rovněž vyšší flex.

Jak poznat, že si zkouším boty správné velikosti?

V nazuté obuvi byste měli být schopni zapnout přezky na středovou pozici. Můžete je dotáhnout ještě více? V tom případě jste zvolili špatnou velikost. Až si boty nazujete a zapnete, zapérujte třikrát v kolenou tak, že se opřete rukama o kolena a zatlačíte holeněmi do bot, aby se paty posunuly dozadu. Když stojíte, prsty na nohou byste se měli dotýkat špičky obuvi. Při zapření se do holení by se celá noha měla lehce posunout směrem dozadu a vy byste špičku botičky neměli cítit.

Co dělat, když nohy v botách bolí?

1) Noste tenké funkční lyžařské ponožky, které omezí nepříjemný tlak na některých místech a podpoří cirkulaci krve. 2) Vyberte si vložku, která odpovídá tvaru vašeho chodidla, aby chodidlo nenaráželo a nebylo nepříjemně tlačeno na skelet. S výběrem vám rádi pomohou na naší prodejně.

Botičky jsou teplem tvarovatelné... K čemu tepelné vytvarování slouží?

Vnitřní botička (My Instant Fit Sport) bot Salomon SPRO HV 100 je tepelně tvarovatelná v oblasti kotníku a paty. To znamená, že pěna, ze které jsou vyrobeny, se může na těchto místech zahřát, a tím se přizpůsobí tvaru nohy a zároveň i skeletu boty. Tepelné vytvarování tak celkově zlepšuje kompatibilitu nohy, botičky a skeletu, díky čemuž mohou zmizet místa, která původně na nohu tlačila.

Jak lyžařské boty skladovat?

1) Z plastového skeletu vytáhněte botičky, aby obě části mohly lépe dýchat. 2) Zapněte přezky na první pozici. Předejdete tak nechtěnému zdeformování bot. Pokud možno boty uložte do obalu.
3) Boty skladujte na suchém místě, kde je nízké riziko toho, že by teploty mohly klesnout pod 10 °C. Hlavně plastové díly bot vám rozhodně poděkují!

Koncepce a technologie výrobku

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před uložením nechte boty vyschnout. Boty uložte se zapnutými přezkami do obalu a skladujte při pokojové teplotě.

Pokyny k údržbe

Usušte po každém použití.

Hodnocení zákazníků

Načítání

Podobné produkty