Dámské lyžařské boty na freeride a skialpinismus FR100 černé

3 299 Kč

Lyžařské boty na sjezdové lyžování. Díky progresivnímu flexu, který pomáhá efektivně tlumit terénní zlomy, jsou ideální na začátky s freeride.

Boty 100 jsou určeny na sjezdovku. Komín se třemi přezkami zaručuje vynikající mobilitu kotníku, usnadňuje tak vertikální pohyb nohou, který tlumí nerovnosti terénu.

Otázky a odpovědi
Velikost: průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

Tuhost

Tuhost

Flex 80 je ideální na zlepšování se.

Tlumení došlapu

Tlumení došlapu

Skelet se třemi přezkami zaručuje větší mobilitu pro lepší zvládání nerovností.

Volnost pohybu

Volnost pohybu

Skiwalk: úhel 42° v pozici pro chůzi pro snadnější výstup.

Držení na noze

Držení na noze

3 hliníkové mikrometrické přezky, široký pásek.

Pohodlí

Pohodlí

Tvarovaná pěna na kotnících, neoprenová výstelka prstů pro lepší tlumení nárazů.

Snadné oblékání/nazouvání/umístění

Snadné oblékání/nazouvání/umístění

Podšívka z lycry usnadňuje zouvání.

Hřejivost

Hřejivost

Dobře izolující skelet, vnitřní vložka s podšívkou z fleecu.

Obrázky

Dámské lyžařské boty na freeride a skialpinismus FR100 černé
Dámské lyžařské boty na freeride a skialpinismus FR100 černé
Dámské lyžařské boty na freeride a skialpinismus FR100 černé
Dámské lyžařské boty na freeride a skialpinismus FR100 černé
Dámské lyžařské boty na freeride a skialpinismus FR100 černé

Technické informace

Vnitřní botička:

Anatomická botička s tvarovanou pěnou okolo kotníků pro větší pohodlí. Neoprenová výstelka prstů zaručuje pohodlí při předozadním pohybu v botě, který je mimo upravené svahy častý. Systém Shock Absorder Area v patě tlumí nárazy na boulích nebo při skocích.

Nastavení přezek

3 mikrometrické hliníkové přezky. 1 holenní přezka se 3 možnými pozicemi se přizpůsobí každému lýtku. Široký pásek na suchý zip v horní části boty umožňuje pevné a jednoduché stažení. Pozice chůze na holenní přezce (Walk – červená barva) pro větší rozsah pohybu komínu.

Botička

Standardní botička. Lehká a pohodlná. Tvarovaná pěna v okolí kotníků. Vložka z měkké pěny se lépe přizpůsobí při výstupech.

Co udává hodnota flex?

Aby bylo možné rozlišit různě tuhé boty, udávají výrobci u každého modelu tzv. flex index. Toto číslo se vztahuje k tuhosti celé boty. Čím je vyšší, tím je skelet tužší. Flex 70 je vhodný pro mírně pokročilé až pokročilé lyžařky. Flex mezi 70 a 90 je určen pro pokročilé. Boty s vyšší hodnotou flex indexu jsou určeny (velmi) zkušeným lyžařům. Lyžaři s vyšší hmotností mohou volit rovněž vyšší flex.

Jak zkoušet lyžařské boty?

V nazuté obuvi byste měli být schopni zapnout přezky na středovou pozici. Můžete je dotáhnout ještě více? V tom případě jste zvolili špatnou velikost. Až si boty nazujete a zapnete, zapérujte třikrát v kolenou tak, že se opřete rukama o kolena a zatlačíte holeněmi do bot, aby se paty posunuly dozadu. Když stojíte, prsty na nohou byste se měli dotýkat špičky obuvi. Při zapření se do holení by se celá noha měla lehce posunout směrem dozadu a vy byste špičku botičky neměli cítit.

Jak zvýšit pohodlí lyžařských bot?

Existuje několik možností, jak zvýšit pohodlí nohou v lyžařských botách. Lyžařská bota by měla pevně přilnout k noze. Toho můžete docílit tím, že si pořídíte vložky tvarem odpovídající vaší klenbě, vložky pro snížení objemu boty nebo podpatěnky.

Jak to udělat, aby nohy nemrzly...

Často se na to nedbá, ale řádné vysušení lyžařských bot je tou nejzásadnější věcí, kterou můžete předejít zmrzlým prstům. I když je venku -10 °C, tak se nohy zpotí a botička uzavřená v plastovém skeletu nemusí zcela uschnout po několik dní. Ideálně proto botičky vyndejte při každém návratu ze svahu. Samozřejmě také můžete použít vysoušeče obuvi. Ty jsou praktické tím, že botičky nemusíte vyndavat, stačí do nich vysoušeč zasunout.

Varianta (není součást balení)

Boty jsou kompatibilní s podrážkami LOW TECH (8608349) WEDZE, proto jsou vhodné i pro vázání s inserty. Dveře do světa skialpinismu tak máte otevřené.

Hmotnost

1781 g.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Svršek 100% Polypropylen Podšívka 100% Polyester Podešev 100% Termoplastický polyuretan Hřejivá podšívka 100% Polyester

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před uložením nechte boty vyschnout. Boty uložte se zapnutými přezkami do obalu a skladujte při pokojové teplotě.

VIDEO

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi

Podobné produkty