Dámské lyžařské boty FR 900 LOWTECH FLEX 100

6 499 Kč

8589370

Lyžařské boty na sjezdové lyžování. Díky progresivní flexi, která pomáhá efektivně tlumit terénní zlomy, jsou ideální na začátky s freeride.

Ideální boty na freeride. Chytře kombinují zpevnění a tlumení tak, aby vám při freeride nabídly co největší pohodlí. A díky insertům se s nimi můžete vydat i na túru na skialpech.

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

TUHOST

Flex index 100 je vhodný na agresivnější jízdu v jakémkoliv terénu.

TLUMENÍ DOŠLAPU

Skelet z PU je relativně poddajný a vloženou energii dobře vrací.

KOMPATIBILITA

Podrážka s inserty kompatibilní s vázáním na sjezdové lyžování i skialpinismus.

VOLNOST POHYBU

Skiwalk: úhel 42° v pozici pro chůzi pro snadnější výstup.

DRŽENÍ NA NOZE

4 hliníkové mikrometrické přezky, široký pásek. Sundavací spoiler

POHODLÍ

Velmi pohodlné boty. Teplem tvarovatelná botička pro větší pohodlí.

SNADNÉ OBLÉKÁNÍ/NAZOUVÁNÍ/UMÍSTĚNÍ

Podšívka z lycry usnadňuje zouvání.

HŘEJIVOST

Izolující botička i vložka zadržují teplo.

Technické informace

Tepelné tvarování.

Botička z polyetylenu. Teplem tvarovatelný materiál o síle 3 mm. Po zahřátí je možné tento materiál stlačit tak, že pro nohu bude v botě více místa a budou tedy pohodlnější. Systém Shock Absorber Area v patě tlumí nárazy na boulích nebo při skocích. Spodní část botičky má vrstvu z EVA. Tu lyžaři ocení zejména jako doplňkové tlumení při jízdě náročnějším terénem nebo při doskocích.

Jak botičku vytvarovat v pohodlí domova?

1) Předehřejte troubu na 80 °C (horkovzdušná). 2) Vyndejte vnitřní botičky ze skeletu. 3) Vyndejte z botiček vnitřní vložky. 4) Vložte botičky do trouby na 5 minut. 5) Vyndejte botičky z trouby. 6) Vraťte do nich vložky. 7) Vraťte botičky do skeletů bot. 8) Obujte si boty a zapněte přezky (neutahujte příliš). 9) V botách zůstaňte 15 minut (při pokojové teplotě). Poté je zujte. A vše je připraveno!

Nastavení přezek

4 hliníkové mikrometrické přezky. 1 přezka na holeni, kterou lze bez nářadí nastavit do 3 různých pozic, tak se bota přizpůsobí šířce lýtka nebo uvolní komín pro pohodlnější chůzi. Do tří různých pozic lze nastavit i druhou přezku (už s křížovým šroubovákem). Tak si můžete boty perfektně nastavit i pro oblast nártu. Široký pásek na suchý zip v horní části boty umožňuje pevné a jednoduché stažení.

Botička

Boty jsou užší, botička z polyetylenu je tepelně tvarovatelná: 3mm teplem tvarovatelná pěna. Lehká a pohodlná. Tvarovaná pěna v okolí kotníků. Vrstva EVA pod nohou pro více pohodlí. Vložka z měkké pěny se lépe přizpůsobí při výstupech. Pokud vám budou i po několika dnech používání boty nepohodlné a budou někde tlačit, doporučujeme botičky tepelně vytvarovat.

Co je to flex?

Aby bylo možné rozlišit různě tuhé boty, udávají výrobci u každého modelu tzv. flex index. Toto číslo se vztahuje k tuhosti celé boty. Čím je vyšší, tím je skelet tužší. Flex index 70 je vhodný pro mírně pokročilé až pokročilé lyžařky. Flex index mezi 70 a 90 je určen pro pokročilé. Boty s vyšší hodnotou flex indexu jsou určeny (velmi) zkušeným lyžařkám. Lyžaři s vyšší hmotností mohou volit rovněž vyšší flex.

Co dělat, když nohy v botách bolí?

1) Noste tenké funkční lyžařské ponožky, které omezí nepříjemný tlak na některých místech a podpoří cirkulaci krve. 2) Vyberte si vložku, která odpovídá tvaru vašeho chodidla, aby chodidlo nenaráželo a nebylo nepříjemně tlačeno na skelet. S výběrem vám rádi pomohou na naší prodejně. 3) Botičku tepelně vytvarujte.

Jak zkoušet lyžařské boty?

V nazuté obuvi byste měli být schopni zapnout přezky na středovou pozici. Můžete je dotáhnout ještě více? V tom případě jste zvolili špatnou velikost. Až si boty nazujete a zapnete, zapérujte třikrát v kolenou tak, že se opřete rukama o kolena a zatlačíte holeněmi do bot, aby se paty posunuly dozadu. Když stojíte, prsty na nohou byste se měli dotýkat špičky obuvi. Při zapření se do holení by se celá noha měla lehce posunout směrem dozadu a vy byste špičku botičky neměli cítit.

Jak to udělat, aby nohy nemrzly...

Často se na to nedbá, ale řádné vysušení lyžařských bot je tou nejzásadnější věcí, kterou můžete předejít zmrzlým prstům. I když je venku -10 °C, tak se nohy zpotí a botička uzavřená v plastovém skeletu nemusí zcela uschnout po několik dní. Ideálně proto botičky vyndejte při každém návratu ze svahu. Samozřejmě také můžete použít vysoušeče obuvi. Ty jsou praktické tím, že botičky nemusíte vyndavat, stačí do nich vysoušeč zasunout.

Hmotnost

25–25,5 : 2022 g.

Sundavací spoiler

Spoiler bot lze sundat a nastavit tak výšku komínu i úhel holeně v botě. Lyžaři, kteří se rádi opírají do jazyka boty, si spoiler nastaví co nejvýše. Lyžaři, kteří preferují středovou pozici, nebo ti, kteří mají objemnější lýtka, mohou spoiler sundat.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Svršek 60% Termoplastický polyuretan , 40% Polypropylen Podšívka 100% Polyester Podešev 100% Termoplastický polyuretan Hřejivá podšívka 100% Polyester

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před uložením nechte boty vyschnout. Boty uložte se zapnutými přezkami do obalu a skladujte při pokojové teplotě.

Obrázky

Dámské lyžařské boty FR 900 LOWTECH FLEX 100
Dámské lyžařské boty FR 900 LOWTECH FLEX 100
Dámské lyžařské boty FR 900 LOWTECH FLEX 100
Dámské lyžařské boty FR 900 LOWTECH FLEX 100
Dámské lyžařské boty FR 900 LOWTECH FLEX 100

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi