Dámské lezečky Vertika Slipper Soft

1 899 Kč

8612925

Lezečky přizpůsobené ženským chodidlům, určené pro zdokonalování se na umělé stěně.

Chcete se ve výkonu posunout zase o kus dál? Tyto lezečky vám umožní dobře cítit stupy, troufnout si na nejtechničtější pohyby a zároveň jsou tolerantní k případným chybám.

Barva:

Tmavě vínová / Mlhově šedá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

POHODLÍ

Výrazné prohnutí, ploché švy, prodyšná síťovina.

TUHOST

Dělená podešev je velmi poddajná, zajišťuje citlivost na stupech.

PŘESNOST

Mírně asymetrický tvar a úzká špička pro přesný došlap.

PROTISKLUZOVÉ VLASTNOSTI

Podešev Vibram XS Grip. Grip na špičce a patě usnadňuje patování.

SNADNÉ OBLÉKÁNÍ/NAZOUVÁNÍ/UMÍSTĚNÍ

Díky 1 širokému pásku na suchý zip je nazouvání jednoduché a lezečky dobře drží na noze.

Technické informace

Tvar lezečky

Lezečky mají prohnutí, asymetrický tvar a střední napětí. Poskytují tak velmi dobrou přesnost a efektivitu pohybu, optimalizují odrazy na malých stupech.
Upozornění: tento tvar lezeček je uzpůsobený pro technické lezení a pohodlí v nich může být o něco horší (zejména u chodidel řeckého tvaru). Proto jsme zvolili střední napětí, které poskytuje ideální poměr výkonu a pohodlí.

Co znamená, že jsou lezečky „přizpůsobené ženským chodidlům“?

Díky našim biomechanikům, kteří analyzovali snímky chodidel stovek lezkyň, jsme zohlednili morfologická specifika ženského chodidla, abychom zlepšili pohodlí a přesnost.
Tyto lezečky mají tedy menší obvod nártu a méně místa pro patu, než má pánský model lezeček Vertika Slipper Soft, aby se lépe přizpůsobily ženskému chodidlu.

Podešev lezečky

Gumová podešev z XS GRIP Vibram®.
Guma XS Grip je poddajná a velmi přilnavá, takže se budete cítit jistě i na plošších nebo zaoblených stupech.Na patě je měkká guma, která se dobře přizpůsobí stupům a je přilnavá při patování.

Svršek lezečky

Rozhodli jsme se vyvinout svršek lezečky s podšívkou ze syntetické kůže (tloušťka = 2,5 mm), abychom zabránili roztahování lezečky v průběhu času. Pracovali jsme také na materiálu jazyka, aby byl velmi prodyšný, a tím pádem pohodlný.

Opotřebení podešve

Věděli jste, že...? Čím je guma přilnavější, tím rychleji se opotřebuje, zejména při lezení v hale.
Proto jsme se rozhodli spolupracovat s uznávaným odborníkem, který se na trhu pohybuje již od roku 1937 - Vibram. Společně jsme vybrali gumu, která nabízí ten nejlepší možný kompromis mezi odolností a přilnavostí.
Naše testování ukázalo, že v průměru se guma na špičce opotřebuje za 6 měsíců. Může to být ale i dříve, nebo později, v závislosti na způsobu pokládání nohou lezkyně.

Indikátor opotřebení

Abyste věděli, kdy je třeba lezečky znovu podrazit, abyste se vyhli proděravění lezečky, vyvinuli naši inženýři indikátor opotřebení obsázky na špičce. Ten se objeví, když se opotřebují 2/3 obsázky, což vám ponechává určitý čas na objednání se na opravu.
Upozornění: po výměně už obsázka nebude mít tento indikátor opotřebení, protože byl součástí původní obsázky.

Oprava podešve

Opotřebovala se podešev? Rozhodně kvůli tomu lezečky nevyhazujte! To není výhodné ani ekonomicky, ani ekologicky.

Informujte se na prodejnách Decathlon o tom, kde si nechat lezečky podrazit. Můžete se tak na stěny vrátit v lezečkách, které jste si už náležitě prolezli.Pozor: jakmile je na podešvi skrze gumu vidět syntetická kůže, je třeba lezečky znovu podrazit. Pokud dojde k porušení syntetické kůže, už nebude možné lezečky znovu podrazit.

Jakou velikost zvolit

Pokud jste mírně pokročilí, doporučujeme vám zvolit o něco menší velikost, než je vaše klasická (o 1/2 až 1 velikost). Lezečky by však neměly být příliš těsné, aby si vaše chodidlo mohlo vyvinout potřebnou hybnost, propriocepci a sílu. Pokud jste zkušení lezci, vyzkoušejte více velikostí (o 1 až 2 velikosti menší) a zvolte ten nejlepší kompromis mezi pohodlím a zpevněním.

Rady k údržbě

Naší první radou je v žádném případě neprat lezečky v pračce. Mechanické a tepelné procesy by je mohly poškodit. Doporučujeme vám mýt je v ruce houbičkou namočenou ve vodě či v mýdlové vodě. Lezečky nechte vždy vyschnout volně na vzduchu při stabilní teplotě. Nikdy nesušte na radiátoru či přímém slunci.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Svršek 70% Polyuretan , 20% Syntetický kaučuk , 10% Ethylenvinylacetát Podešev 100% Syntetický kaučuk Podšívka 100% Polyuretan

Schváleno

Výrobek byl testován a schválen naším týmem profesionálních lezkyň.

Pokyny k údržbě

Perte v ruce. Sušte na vzduchu.

Obrázky

Dámské lezečky Vertika Slipper Soft
Dámské lezečky Vertika Slipper Soft
Dámské lezečky Vertika Slipper Soft
Dámské lezečky Vertika Slipper Soft

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi